گزارش: به این زودی‌ها منتظر بازی جدید راک‌استدی یعنی Suicide Squad نباشید

۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

چه زمانی باید منتظر بازی بعدی راک‌‌استدی (Rocksteady) باشیم؟ برخی منابع داخلی پاسخی مبهم و حدودی به این سوال می‌دهند.

چندی پیش استودیوی راک‌استدی در توییتر تایید کرد که عنوان بعدی آن‌ها Suicide Squad خواهد بود و در جریان رویداد DC Fandom در تاریخ ۱ شهریور (۲۲ آگست) تیزری از این اثر به نمایش در خواهد آمد. حال چندین سوال اساسی پیش می‌آید، اول از همه این که واکنش اینترنت و مخاطبین به این رونمایی چه بوده است. سوال دوم حول تصویر پوستر رونمایی شده شکل می‌گیرد و آخرین سوال پیرامون تاریخ عرضه و مراحل توسعه مطرح می‌شود.

در مورد سوال اول باید گفت از آن‌جایی اطلاعات زیادی در دست نیست مخاطبین کمی سردرگم شده‌اند و برخی واکنش‌های منفی به نحوه‌ی رونمایی و شایعه‌های قدیمی پیرامون سرویس‌محور (GaaS) شدن آن بر می‌گردد. بسیاری از منابع داخلی و طرفداران نحوه‌ی رونمایی از اثر را عجیب می‌دانند چرا که انتظار داشتند استودیوای که پنج سال کامل غیبت داشته است در رویدادی خاص و به شیوه‌ای غافلگیرانه اطلاعات جدیدی از اثر خود به اشتراک بگذارد اما استودیوی راک‌استدی به شکلی ناگهانی و تنها با یک پوستر این کار را انجام داد.

بسیاری از طرفداران اعتقاد دارند که Suicide Squad یک اثر سرویس‌محور است اما نکته‌ای اساسی در این میان وجود دارد که می‌تواند به طور کلی این قضیه را زیر سوال ببرد. اول از همه این که شایعه‌ی‌های زیادی پیرامون پروژه‌های راک‌استدی و استودیوی وارنر برادرز مونترال (Warner Bros Montreal) شکل گرفت. برخی بازی راک‌استدی را Superman اعلام و عده‌ای دیگر آن را یک Justice League توصیف کردند و در همان زمان شایعه‌ی سرویس محور بودن پروژه نیز به گوش رسید اما شایعه‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند. در گروه اول نام سرویس‌محور بودن دیده می‌شود اما در شایعه‌ی یک ماه گذشته که صریح‌تر و دقیق‌تر به نظر می‌رسند نامی از این ژانر به میان نیامده است بنابراین امکان دارد به هیچ عنوان با یک اثر سرویس‌محور و آنلاین رو به رو نباشیم.

آقای جیسون شریر (Jason Schreier)، ویراستار وبسایت بلومبرگ (Bloomberg)، در توییتی جدید توضیحات بسیار جالبی ارائه داد:

برخی جزئیات بیشتر در مورد رونمایی اخیر راک‌استدی: استودیوی WB Montreal برای مدت زیادی برروی یک بازی Suicide Squad کار می‌کرد که در اواخر ۲۰۱۶ یا اوایل ۲۰۱۷ لغو شد. از آن به بعد راک‌استدی پروژه‌ی Sucide Squad خود را آغاز کرد. بازی در DC Fandom رونمایی می‌شود اما نه تنها انتظار تریلری طولانی را نداشته باشید بلکه برای مدت زمان زیادی سر و کله‌ی این اثر پیدا نخواهد شد.

نکته‌ی جالبی که در مورد توییت آقای شریر می‌توان فهمید این است که در پنج سال اخیر دو نوع Suicide Squad مراحل توسعه را طی می‌کرند. احتمالاََ اثر استودیوی مونترال یک بازی کاملاََ سرویس‌محور بوده است در حالی که بازی جدید راک‌استدی رویه‌ای سنتی و روایت‌محور را پیش‌ خواهد گرفت. همچنین با توجه به صحبت‌های برخی از منابع در ساعات گذشته، این عنوان در مراحل ابتدایی یا اواسط ساخت قرار دارد و احتمالاََ نه تنها به این زودی‌ها عرضه نخواهد شد بلکه تا انتشار تریلری کامل از گیم‌پلی نیز فاصله داریم. بنابراین انتظار تیزری کوتاه یا سینمایی را از مراسم DC Fandom داشته باشید. یکی از کاربران در کامنت خود حدس زده بود که این عنوان در پاییز ۲۰۲۱ عرضه می‌شود که آقای شریر این تاریخ را غیر منطقی توصیف کرد. او توضیح داد که به تاریخی فراتر از ۲۰۲۲ فکر کنید.

شاید برخی از مخاطبین با خود بگویند که ۵ سال از عرضه‌ی پروژه‌ی قبلی آن‌ها می‌گذرد و دیگر زمان بازی بعدی فرا رسیده اما جواب این است که در طول این مدت‌ چندین پروژه‌ی از آن‌ها لغو شد که احتمالاََ نام Superman نیز در میان آن‌ها به چشم بخورد. در حقیقت به احتمال زیاد آن‌ها از سال ۲۰۱۷ برروی پروژه‌ی Suicide Squad کار می‌کنند اگرچه در این مورد اطلاعات دقیقی وجود ندارد.

اما شخصیت نقش بسته برروی پوستر منتشر شده کیست؟ این تصویر باعث کنجکاوی بسیاری از طرفداران و بازی‌بازان شده است. برخی باور دارند با یک سوپرمن شیطانی رو به رو هستیم که اعضای Suicide Squad باید او را متوقف کنند و عده‌ای دیگر فکر می‌کنند این شخصیت سوپرمن نیست بلکه شاهد ضدقهرمان شبیه به او یعنی بیزارو (Bizarro) هستیم. هیچ چیز به طور دقیق مشخص نیست و احتمالاََ باید تا DC Fandom صبر کنیم.

هنوز مشخص نیست که بازی بعدی تیم راک‌استدی، Suicide Squad، چه پلتفرم‌های مقصدی دارد. آیا با یک اثر نسل بعدی طرف هستیم و یا این به صورت میان‌نسلی عرضه خواهد شد اما با توجه به مقیاسی که آن‌ها در نظر دارند، انتشار برروی کنسول‌های نسل بعدی محتمل‌تر به نظر می‌‌رسد. همچنین از آن‌جایی که این پروژه بلافاصله در سال ۲۰۱۵ آغاز نشده است و احتمالاََ دو سال تا آغاز مراحل ساخت فاصله وجود دارد، توسعه‌ی یک اثر نسل بعدی منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید