مصاحبه با تهیه‌کننده‌ی Second Extinction | صحبت در مورد ماموریت‌ها، تنوع دشمنان، سلاح‌ها و موارد دیگر

۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

بازی‌های ویدیویی هم مانند هر مدیوم سرگرمی دیگر، علاقه‌ی زیادی به قرار دادن انسان در مقابل دایناسورها داشته‌اند. حال در سال ۲۰۲۰، استودیوی سیستمیک ری‌اکشن (Systemic Reaction) قرار است که بار دیگر این ایده را امتحان کند. Second Extinction که یک شوتر کوآپ است، پروژه‌ی جالبی به نظر می‌رسد و برای اینکه در مورد بازی اطلاعات بیشتری کسب کنیم، تصمیم گرفته‌ایم تا مصاحبه‌ای با تهیه‌کننده‌ی این بازی را در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه می‌توانید مصاحبه‌ی انجام شده با برینلی گیبسون (Brynley Gibson) را مطالعه کنید.

“مصاحبه با تهیه‌کننده‌ی بازی Second Extinction”

به عنوان یک استودیوی تازه‌کار، چه چیزی باعث شد تا Second Extinction را به عنوان پروژه‌ی اول خود انتخاب کنید؟

ایده توسط یکی از موسسان استودیو، آقای کریستوفر ساندبرگ (Christopher Sundberg)، ارائه شد. این یکی از آخرین ایده‌های او پیش از ترک استودیو بود و “دایناسورهای جهش‌یافته‌ی شیطانی” با ما ماند. ایده‌ی فوق‌العاده‌ای است و ما هم تصمیم گرفتیم تا آن را توسعه دهیم. بله، این اولین بازی ما است و به این تیم کوچک در مالمو افتخار می‎‌‌کنم.

با توجه به محدودیت‌های مربوط به قرنطینه، با چه چالش‌هایی در رابطه با ساخت این بازی رو به رو شده‌اید؟

البته که سخت بوده است. برای همه چه در این حوزه و چه در حوزه‌های دیگر سخت بوده است. مجبور شدیم تا توسعه را به صورت کامل از استودیو به خانه‌ی افراد ببریم. ما فناوری IT فوق‌العاده‌ای داریم که به ما اجازه می‌دهید تا از خانه برروی بازی کار کنیم. در عرض چند روز به وضعیت عادت کردیم که واقعا تحسین برانگیز است. اما راستش را بخواهید باز هم سخت است. چرا که در یک اتاق نیستیم و با هم تعامل لازم را نداریم و مجبوریم از طریق چت‌های آنلاین صحبت کنیم. این چالشی هست که بسیاری با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و امیدوارم که در آینده‌ای نزدیک، اوضاع به شرایط عادی بازگردد.

سناریوهای مبارزه‌ی Second Extinction، “کوتاه و تنش‌ برانگیز” توصیف شده‌اند. می‌توانید کمی در این باره توضیح دهید؟

وقتی در مورد هسته‌ی اصلی گیم‌پلی صحبت می‌کنیم، باید بگویم که بسیار ساده اما خوش ساخت است. باید به عنوان تیمی سه‌ نفره، یک ماموریت را انتخاب کرده و آن را به پایان برسانید. همچنین می‌توانید که تجهیزات خود را انتخاب کنید و ببینید که هم‌تیمی‌ها چه تجهیزاتی را انتخاب می‌کنند. سپس میزبان بازی، یک نقطه‌ی ورود را انتخاب می‌کند. نقشه‌ی بازی به چند قسمت متفاوت تقسیم شده است. با توجه به نقطه‌ی ماموریت خود، باید محله‌ای را برای ورود انتخاب کنید. برخی نقاط تهدید برانیگزتر هستند، اما شما را سریع‌تر به ماموریت‌ می‌رسانند و برعکس این قضیه هم وجود دارد.

البته می‌توانید که به انجام ماموریت هم نپردازید و به دنبال فعالیت‌های جانبی بروید، اما هر ماموریت بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه به طول خواهد انجامید. مبارزات همیشه اصل ماجرا هستند، حتی وقتی ماموریت تمام شده است. ریتم بازی طوری است که بازی‌بازان را از یک مبارزه‌ی نفس‌گیر به استراحتی کوتاه و سپس چالشی دیگر می‌برد. هر ماموریت با خروج به پایان می‌رسد که در آن بازی‌بازان باید از خود در مقابل دایناسورها محافظت کنند تا اینکه بتوانند محیط را ترک کنند.

“با همکاری تیم هنری‌مان، توانسته‌ایم تا نسخه‌ی خودمان از این هیولاها را بسازیم که خشن‌تر، خونخوار‌تر و نفرت‌انگیزتر هستند. این حقیقت که این دایناسورها جهش‌یافته هستند، باعث شده است تا آزادی عملی بیشتری در زمینه‌ی طراحی رفتار دایناسورها داشته باشیم.”

مبارزه علیه دایناسورهای جهش یافته، به نظر ایده‌ی بسیار خوبی است. Second Extinction چگونه از این ایده برای تنوع دشمنان و محیط‌های مبارزه استفاده می‌کند؟

وقتی در فاز ایده‌پردازی بودیم، تصمیم گرفتیم که از دایناسورها چه می‌خواهیم و حالا هم قصد داریم تا آن‌ها را از سایر دایناسورها در مدیوم‌های دیگر متفاوت سازیم. در ابتدا می‌خواستیم که آن‌ها را کمی عجیب و غریب اما همزمان آشنا بسازیم. همچنین می‌خواستیم که آن‌ها ظاهری ترسناک داشته باشند. با همکاری تیم هنری‌مان، توانسته‌ایم تا نسخه‌ی خودمان از این هیولاها را بسازیم که خشن‌تر، خونخوار‌تر و نفرت‌انگیزتر هستند. این حقیقت که این دایناسورها جهش‌یافته هستند، باعث شده است تا آزادی عملی بیشتری در زمینه‌ی طراحی رفتار دایناسورها داشته باشیم. از آن جایی که یک تیم کوچک هستیم، باید مطمئن می‌شدیم که هر دایناسور متنوع است و هدف خاصی را در مبارزات ایفا می‌کند.

کمی در مورد سلاح‌ها و فلسفه‌ی طراحی آن‌ها بگویید. چه تعادلی بین واقعیت و تخیل خود برقرار کرده‌اید؟

به هنگام عرضه، سلاح‌های ما تقریبا کاملا معمولی هستند. می‌خواستیم تا بازی‌‌بازان فورا سلاح‌ها و نقش آن‌ها را بشناسند. البته ما از سلاح‌های بزرگ هم خوشمان می‌آید و در بازی سلاح‌هایی وجود دارند که واقعا از نظر فیزیکی بزرگ هستند. زرادخانه‌ی بازی بسیار متنوع است و تا کنون فقط مقدار کمی از سلاح‌های موجود در بازی را دیده‌اید. در آینده بیشتر در این باره صحبت می‌کنیم. به هنگام عرضه ۱۰ اسلحه در بازی وجود دارد که هر کدام ارتقاهای منحصر به فردی دارند. همانطور که در تریلر معرفی دیدید، سلاح‌ها آشنایی مانند شات‌گان در بازی وجود دارند. همچنین تغییر سلاح بسته به نوع دشمن، در کشتن آن‌ها کمک می‌کند.

ورای سلاح‌ها، چه نوع توانایی‌ها و ویژگی‌های جالبی در بازی وجود دارد؟

هر شخصیت در یکی از سه کلاس بازی جای می‌گیرد که Support، Heavy و یک کلاس کلی‌تر هستند. هر کلاس مهارت‌های خاص خود را دارد که بازی‌بازان می‌توانند از بین آن‌ها انتخاب کنند. مثلا Heavy می‌تواند از سلاح‌های بزرگی استفاده کند که سایرین قادر به استفاده از آن نیستند. در آینده بیشتر در مورد شخصیت‌ها، توانایی‌های آن‌ها و قابلیت‌های منحصر به فردشان صحبت می‌کنیم. یکی دیگر از ویژگی‌های جالب، پشتیبانی‌هایی است که می‌توانید درخواست کنید. قهرمانان ما در فضا زندگی می‌کنند و برای ماموریت‌ها به زمین می‌آیند، طبعا پشتیبانی هم از فضا برای آن‌ها فرستاده می‌شود. مثلا می‌توانید درخواست مهمات بیشتر یا بمباران هوایی دهید. اینجا همکاری بین بازی‌بازان خیلی مهم است چرا که هر نفر تنها یک بار می‌تواند درخواست پشتیبانی دهد. مثلا یک بازی‌باز می‌تواند درخواست بسته‌های سلامتی دهید و دیگری بخواهد که منطقه‌ای را بمباران کند.

هر شخصیت قابل بازی چه تفاوتی با سایرین دارد؟

تمام شخصیت‌های قابل بازی، سرعت یکسانی دارد تا اعضای تیم از یکدیگر جلو نزنند. تفاوت این شخصیت‌ها در تجهیزات ویژه‌ی آن‌ها است.

“به هنگام عرضه ۱۰ اسلحه در بازی وجود دارد که هر کدام ارتقاهای منحصر به فردی دارند.”

یکی از ویژگی‌های جالب به هنگام معرفی بازی، این است که اعمال کلی بازی‌بازان در بازی، به جنگ علیه دایناسورها جهت می‌دهد. این تاثیر بازی‌بازان در روند کلی بازی تا چه اندازه است؟

خب بازی به عنوان یک عنوان سرویس‌محور، مدام در حال تکامل خواهد بود. می‌خواهیم که یک المان متغیر در بازی داشته باشیم. نتیجه‌ یک سیستم خاص به نام The War Effort است که در آینده بیشتر به آن می‌پردازیم.

تمام کردن Second Extinction حدودا چقدر طول خواهد کشید؟

هر ماموریت حدودا ۳۰ تا ۴۰ دقیقه خواهد بود. اما با توجه به جوانب دیگر و ماموریت‌های فرعی، پاسخ به این سوال در حال حاضر کمی سخت است. بازی‌بازان می‌توانند به صورت آزادانه هم در محیط بازی بچرند، پس هر دور در واقع بین ۲۰ دقیقه تا ۱ ساعت طول خواهد کشید. اما اگر ۱ ساعت زنده بمانید، واقعا ماهر هستید.

آیا برنامه‌ای برای عرضه‌ی بازی برروی سوئیچ، پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ دارید؟

در حال حاضر بازی را برای اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اکس و رایانه‌های شخصی معرفی کرده‌ایم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید