رمانی خاطره‌انگیز | نقد‌ها و نمرات بازی If Found

PC ، اخبار ، اخبار بازی ، نمرات بازی ها ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

عنوان If Found یک بازی خاص و منحصر به فرد است که سبک جدیدی را در داستان‌پردازی و روایت خود دنبال می‌کند. این بازی به مانند یک رمان تصویری زیبا است که توسط استودیوی دریم‌فیل (DreamDeel) توسعه یافته و شرکت آناپیورنا اینتراکتیو (Annapurna Interactive) وظیفه‌ی انتشار آن را بر عهده دارد.

بازی مفهومی If Found، یک ماجراجویی عمیق و پیچیده را بر سر راه بازی‌بازان قرار می‌دهد. در واقع کلیت داستان این بازی در مورد پیدا کردن سرنخ‌هایی خواهد بود که باید آن‌ها را به یکدیگر متصل کنید. سپس نقشه‌ی فرار از خانه‌ای مرموز که در آن گیر افتاده‌اید را به دست آورده و از آنجا بگریزید و تمام خاطرات و کابوس‌های خود را از ذهنتان پاک سازید.

داستان این بازی در روز ۳۱ دسامبر سال ۱۹۹۶ در یک عمارت مخروبه و نفرین شده در جزیره‌ی Achill دنبال می‌شود. دختری تنها و وحشت زده در این عمارت گیر افتاده است و خاطرات تلخ وی به صورت کابوس‌های متوالی وی را آزار می‌دهند. باید با این دختر همراه شوید و او را به خانه‌اش در منطقه‌ی غربی ایرلند برسانید.

او در این مسیر با خانواده‌ی خود ملاقات‌هایی خواهد داشت که برای وی چالش‌هایی را ایجاد می‌کنند. همچنین در حین ماجراجویی دشوار خود دوستانی را پیدا می‌کند تا به وی کمک کنند. برخی از تصمیم‌های عجیب و ناراحت‌کننده‌ای در بازی If Found گجانده شده‌اند که باعث برانگیخته شدن احساسات بازی‌بازان خواهند شد.

عنوان If Found از تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۱۹ مه ۲۰۲۰) برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و گوشی‌های هوشمند عرضه شده است. همچنین نقد‌ها و نمرات این بازی نیز به تازگی منتشر شده‌اند. با ما همراه باشید تا به بررسی نظر منتقدین در مورد این عنوان داستان‌محور بپردازیم.

USgamer 9/10

هسته‌ی داستان و روایت عنوان If Found، تفسیری شگفت‌انگیز در مورد ماهیت روابط شکست‌خورده‌ و طبیعت انسانی است. این بازی به مانند بوم نقاشی خیره‌کننده‌ای خواهد بود که داستان خاکستری خود را در دنیای رنگارنگش روایت می‌کند. If Found در مورد یک نگرش منفی از رفتار‌های انسانی خواهد بود. این نگرش همان عدم موفقیت انسان‌ها در پایدار نگه داشتن روابط و جدایی‌های عاطفی است. این بازی می‌خواهد به مخاطبین خود بیاموزد که پایان روابط یک صفت ذاتی انسانی است اما داستان به صورت جدی این را بیان می‌دارد که پس از این اتفاق زندگی هنوز در جریان است و معنا و مفهوم خاص خود را دنبال می‌کند. این داستان به ما می‌آمورد چگونه پس از یک اتفاق تراژدیک، زندگی خود را دوباره ساخته و به کمال برسیم.

DualShockers 8/10

در عنوان زیبای If Found می‌توان برخی از آشناترین چهره‌های انسانی که در زندگی روزمره بسیار با‌ آن‌ها سر و کار داریم را پیدا کرد. شاید هم نمونه‌های این اتفاقات را در خاطره‌های خود داشته باشیم.

Noisy Pixel 8/10

بازی If Found یک داستان باورنکردنی و شگفت‌انگیز را در مورد پیدا کردن جایگاه انسانی خود در زندگی که کمی المان فانتزی و تخیلی به آن افزوده شده است را نشان می‌دهد. این بازی در باطن خود در مورد مضامین پذیرش ذات انسان و کشف ماهیت زندگی وی سخن می‌گوید اما در ظاهر شاهد ماجراجویی‌های دختری آشفته هستیم. مطمئنا این بازی خیلی زودتر از انتظارات به پایان می‌رسد اما این مورد نمی‌تواند علتی برای تجربه‌ نکردن داستان این بازی خارق‌العاده باشد.

Guardian 8/10

با وجود مضامین سنگین داستانی این بازی، If Found از روایتی خاص و زیبا برخوردار است که نظر بسیاری از بازی‌بازان را جلب خواهد کرد. احساسات این بازی، جلوه‌های داستانی، مهارت و قدرت نویسنده‌ی آن، زبان عامیانه، هنر تحسین برانگیز و تعامل ظریفی که با بازی‌باز ایجاد می‌کند، همگی باعث شده‌اند این بازی یک اثر درام عالی باشد و بحران‌های رو به رشد زندگی انسان در دوران بزرگسالی را به خوبی به تصویر بکشد.

12345678910(5 رای, میانگین آرا 9٫40 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید