کنسول مرموز نینتندو و سونی با قیمت ۳۰ هزار دلار به حراج گذاشته شد

اخبار ، اخبار بازی ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

کنسول مرموز و افسانه‌ای “نینتندو پلی‌استیشن” که ساخت مشترک دو شرکت نینتندو و سونی است، هم‌اکنون در یکی از وبسایت‌های خرده‌فروشی با قیمت ۳۰ هزار دلار به حراج گذاشته شده و این اولین بار در تاریخ صنعت بازی است که این کنسول برای فروش قرار داده شده است.

لازم به ذکر است که این کنسول خیالی که زمانی در در دست ساخت قرار داشت، به فراموشی سپرده شد و تولید آن نیز برای همیشه متوقف گردید. اما به هر حال، ۲۰۰ عدد از این کنسول تولید شد که به نظر می‌رسد، یکی از آن ۲۰۰ کنسول جان سالم به در برده و هم‌‌اکنون در وبسایت Heritage Auctions با قیمت سرسام آور ۳۰ هزار دلار به‌ فروش می‌رسد.

کسانی که مسئولیت فروش این کنسول را در وبسایت Heritage Auctions دارند، تضمین سالمی عملکرد کلی دستگاه را داده‌اند و ادعا می‌کنند که توانسته‌اند، دقایقی از بازی Mortal Kombat را به عنوان تست بر‌روی این کنسول تجربه کنند. در حال حاضر، بالا‌ترین قیمتی که در حراجی این کنسول عنوان شده، ۳۰ هزار دلار است و شما می‌توانید تا سقف ۵۰۰ دلار این مبلغ را افزایش دهید. همچنین شما موظف هستید، ۲۰ درصد مبلغ بیشتر را به عنوان “حق مالکیت خریدار” بپردازید که در مجموع قیمت این محصول را به ۳۶ دلار می‌رساند.

در توضیحات این حراجی آمده است:

این موضوع تاکنون یکی از مرموز‌ترین، جنجالی‌ترین و عجیب‌ترین موضوعات صنعت بازی بوده است. این مدل آزمایشی از کنسول، در سرتاسر جهان چرخیده و پس از مورد تحسین قرار گرفتن توسط علاقه‌مندان صنعت بازی، باری دیگر به دستان ما بازگشته است. حتی اگر این پایان ماجرای آن باشد، باز هم به عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل تاریخ صنعت بازی باقی خواهد ماند.

اولین بار در سال ۱۹۹۱ و در نمایشگاه Consumer Electronics بود که دو شرکت نینتندو و سونی، همکاری خود را برای ساخت کنسولی با نام “نینتندو پلی‌استیشن” اعلام کردند؛ اما در ادامه مشکلات زیادی در این همکاری و ساخت این کنسول بوجود آمد و ۲۰۰ نسخه‌ی تولید شده از این کنسول به کلی نابود شدند.

البته هر دو شرکت نینتندو و سونی هم‌اکنون جزو موفق‌ترین شرکت‌های دنیا هستند و کنسول‌های تولید شده توسط این شرکت، جزو پر‌فروش‌ترین محصولات صنعت بازی به حساب می‌‌آیند. لازم به ذکر است که کنسول پلی‌استیشن‌ ۲ هم اکنون، پر‌فروش‌ترین کنسول صنعت بازی به حساب می‌آید.

 

 

12345678910(30 رای, میانگین آرا 9٫13 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید