سینما فارس: نقد فیلم Togo | معصومیت در چشمان وحشی

مقالات ، نقد و بررسی ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

توگو (Togo)، اثری در ژانر درام با بازی ویلم دفو و کارگردانی اریکسون کور است که در ارائه‌ی داستانی جذاب برگرفته از دل تاریخ با محوریت رابطه‌ی دوستانه انسان و سگ تا حدود زیادی موفق ظاهر می‌شود. این فیلم که با بودجه‌ی ۴۰ میلیون دلاری مدتی پیش برروی سرویس دیزنی پلاس قرار گرفت، یکی از مهم‌ترین فیلم‌های این سرویس از زمان شروع کار خود به شمار می‌رود.

رابطه‌ی انسان و طبیعت وحشی به ویژه سگ از زمان‌های بسیار دور از پیچیدگی‌های خاص خود برخوردار بوده است. این حیوان که به نوعی یکی از سمبل‌های وفاداری به شمار می‌آید، از ابتدای بشریت تاکنون به عنوان یکی از دستیارهای انسان از طبیعت بوده است. تاکنون در فیلم‌هاو سریال‌های مختلفی از رابطه‌ی سگ و انسان پرده برداشته شده است که برخی از آن‌ها به فیلم‌های خوبی تبدیل شده و برخی هم به زباله‌دان تاریخ پیوسته‌اند. در این میان “توگو” جدیدترین فیلم با این مضمون است که تلاش می‌کند داستانی واقعی را در قالب تصاویر برای ما روایت کند.

ادامه نقد را در سینما فارس بخوانید.

12345678910(3 رای, میانگین آرا 9٫33 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • 2003 Hamid Reza گفت:

  شاهکار شاهکار شاهکار
  فیلمی فوق العاده درجه یک
  حسابی هیجان انگیز سرگرم کننده ناراحت کننده تاثیر گذار
  فیلمی که ادمو ترغیب میکنه باوفا ترین موجود دنیا رو بخره
  چیزی که ما خودمون نزدیک ۱۴ سال دوتاش رو داشتیم دوقلو بودن ولی همونطور که از سنشون پیداس دار فانی رو یکی دو سال پیش وداع گفتن و واقعا خیلی برامون سخت و بسیار ناراحت کننده بود

  2Thumb up 0Thumb down