مشترکین عنوان World of Warcraft از زمان عرضه‌ی نسخه‌ی Classic دو برابر شده‌اند

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

زمانی که World of Warcraft Classic در اوت سال ۲۰۱۹ منتشر شد، ما پایداری بلند مدتش را زیر سوال بردیم. بعضی از ما باور داشتند که این نسخه حداقل تا زمانی که بلیزارد (Blizzard) به پشتیبانی از آن ادامه دهد دوام خواهد آورد، اما عده‌ای دیگر معتقد بودند که جو هیجان پیرامون عرضه‌ی این نسخه صرفا ناشی از یک حس نوستالژی گذراست.

هنوز هم زود است، اما به نظر می‌رسد کسانی که به دوام و پایداری این نسخه باور داشتند بیشتر به حقیقت نزدیک بوده‌اند. اکتیویژن (Activision) در طی تماس مالی سه ماهه‌ی آخر سال گذشته گفت که “جامعه‌ی فعال بازیکنان” World of Warcraft، یعنی کسانی که اشتراک یک ماهه و یا بیشتر دارند، در پایان سال ۲۰۱۹ دو برابر مقدار بازیکنان فعال در سه ماهه‌ی دوم آن سال بوده‌اند. نسخه‌ی Classic کمتر از دو ماه بعد از گزارش مالی سه ماهه‌ی دوم ۲۰۱۹ منتشر شده است.

رئیس شرکت بلیزارد، جی. الن برک (J. Allen Brack) در طی تماس پرسش و پاسخ گفت:

زمانی که ما مدل عنوان World of Warcraft Classic را طراحی می‌کردیم، به این نکته توجه داشتیم که بسیار مهم است که بازیکنان با یک اشتراک ثابت بتوانند از هر دو نسخه‌ استفاده کنند. ما تصور می‌کنیم جامعه‌ی World of Warcraft هر دوی این عناوین را پشتیبانی می‌کند، هرچند Classic و Modern دو تجربه‌ی به شدت متفاوت هستند. و ما خودمان را متعهد می‌دانیم در دراز مدت از هر دوی این تجربه‌ها پشتیبانی به عمل آوریم.

با توجه به به‌روزرسانی‌های محتوایی نسخه‌ی Modern و ریتمی که با نسخه‌ی Classic داشتیم، سال ۲۰۱۹ را با دو برابر میزان مشترکانی که در نیمه‌ی این سال داشتیم به پایان بردیم. و ما همچنین می‌بینیم که بازیکنان در هر دوی این نسخه‌ها فعالیت دارند. ما در ماه ژانویه Visions of N’zoth را منتشر کردیم، که یک بسته محتوای الحاقی برای World of Warcraft مدرن است. فعالیت در نسخه‌ی Classic به ویژه در شرق بسیار شدید است و ما حجم زیادی از بازیکنان باثبات را در آن ناحیه داریم.

فاز سوم به‌روزرسانی‌های World of Warcraft Classic که قرار است رید ۴۰ نفره‌ی Blackwing Lair را به بازی اضافه کند، در تاریخ ۲۴ بهمن (۱۳ فوریه) آغاز خواهد شد. فاز دوم این به‌روزرسانی ها در آبان ماه امسال عرضه شده بود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید