اینتل از رایانه‌ی مخصوص بازی بسیار کوچک خود رونمایی کرد

۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۵

شرکت اینتل (Intel) دست به معرفی رایانه‌ی شخصی بعدی از خانواده‌ی NUC خود زده است. این رایانه‌ی بسیار کوچک که مخصوص بازی ساخته شده است Ghost Canyon نام دارد.

NUC 9 Extreme Kit که نام دیگر Ghost Canyon است، در جریان مراسم CES 2020 رونمایی شد و به نظر می‌رسد ارتقای مناسبی نسبت به نسل پیشین خود است. البته این دستگاه کمی از NUC 8 که اندازه‌ی مشابه‌ با یک مودم اینترنت داشت بزرگ‌تر است، با این حال هنوز هم برای یک رایانه‌ی مخصوص بازی به طرز شگفت‌آوری کوچک است.

یکی از ارتقاهای بزرگ Ghost Canyon نسبت به نسل پیشین خود، این مهم است که دیگر محدود به سخت‌افزارهای از پیش نصب شده برروی دستگاه نیستید. این دستگاه از یک پردازنده‌ی I9 اینتل بهره می‌برد و قابلیت ارتقای پردازنده نیز برای آن تعبیه شده است. سایز بیشتر آن به این معنی است که قابلیت نصب یک کارت پردازش گرافیک مناسب برروی آن هم وجود دارد که باعث ارزش بیشتر این دستگاه در زمینه‌ی قابلیت ارتقا شده است.

هنوز اطلاعات چندانی درباره‌ی این دستگاه منتشر نشده است، اما این واقعیت که قابلیت ارتقای این دستگاه وجود دارد آن را در آینده‌ی دور قابل اطمینان‌تر می‌کند و با توجه به اندازه‌ی بسیار کوچک دستگاه، به نظر می‌رسد این گزینه‌ی بسیار بهتری نسبت به یک رایانه‌ی شخصی بزرگ یا خود NUC 8 باشد. لازم به ذکر است که مانند هر رایانه‌ی دیگری، خودتان مسئول افزودن حافظه‌ی رم و ذخیره‌سازی هستید.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید