به‌زودی قابلیت ردیابی پرتو در بازی World of Tanks برروی کارت‌های گرافیک دایرکت‌ایکس ۱۱ فعال می‌شود

۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

شرکت اینتل (Intel) اعلام کرد که به‌زودی به کمک قالب برنامه‌نویسی OneApi متعلق به این شرکت، قابلیت ردیابی پرتو را در بازی World of Tanks و برروی کارت‌گرافیک‎‌هایی که تنها از دایرکت‌ایکس ۱۱ پشتیبانی می‌کنند، فعال می‌کند.

به لطف راه حل جدید شرکت اینتل، حال بازیبازان بازی World of Tanks که به کارت‌گرافیک‌هایی با قابلیت پشتیبانی از دایرکت‌ایکس ۱۲ دسترسی ندارند، می‌توانند به تجربه‌ی این اثر همراه با جلوه‌ها و سایه‌های بهینه‌شده به کمک قابلیت «ردیابی پرتو» بپردازند. با این‌حال برای مشاهده‎‌ی جلوه‌های مربوط به تنظیمات موردنظر، باید تانک خود را مستقیما در برابر نور خورشید نگه دارید. متاسفانه این قابلیت ردیابی پرتو بسیار محدود بوده و به هیچ وجه عملکردی مشابه قابلیت مورد نظر در کارت‌گرافیک‌های RTX و یا دیگر کارت‌گرافیک‌های مورد تائید شرکت انویدیا (Nvidia) و حتی کارت‌گرافیک‌های شرکت ای‌ام‌دی (AMD) همراه با رابط برنامه‌نویسی ردیابی پرتو دایرکت‌ایکس ۱۲ را ندارد.

شرکت اینتل قصد دارد تا برنامه‌ نویسی و قابلیت‌های نرم‌افزاری را نسبت به قبل در حوزه‌ی گرافیک و پرداز بهبود بخشیده و کدنویسی واحدی را به لطف قالب OneApi خود در پردازنده‌های اصلی و کارت‌های گرافیک فعلی و آینده‌ی خود ارائه دهد. بسیاری از افراد همچمون رئیس شرکت انویدیا معتقد هستند که این کار اینتل کاملا بیهوده بوده و نمی‌تواند تا جای قابلیت‌هایی که توسط سخت‌افزار به کاربر ارائه می‌شوند را بگیرند اما به هر حال اگر این قالب برنامه‌نویسی اینتل، موفق عمل کند، قطعا شاهد عملکرد فوق‌العاده‌ی نرم‌افزاری و البته سخت‌افزاری کارت‌های گرافیک آینده‌ی این شرکت یعنی Intel Xe هستیم.

اینتل نیز به مانند ای‌ام‌دی به سوی بهینه‌سازی نرم‌افزاری  کارت‌گرافیک‌ها پیش رفته و بر خلاف انویدا، این دو شکرت قصد دارند تا با حداقل نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ممکن، قابلیت‌های گرافیکی بسیاری را برای کاربران خود در دسترس قرار دهند. این اولین‌بار نیست که اینتل برروی قابلیت ردیابی پرتو کار می‌کند؛ این شرکت به صورت بسیار حرفه‌ای در حال رندر و کار برروی تکنولوژی ردیابی پرتو برروی سرور‌های Xeon خود هست اما قابلیت ردیابی پرتو بازی Wolrd of Tank اولین پروژه‌ی گیمینگ این شرکت است که البته به‌زودی به صورت عمومی برای کاربران در دسترس قرار می‌گیرد.

بسیاری از شرکت‌های حوزه‌ی تکنولوژی و بازی‌سازی البته به غیر از انویدیا در حال کار برروی بهینه‌سازی و ارائه‌ی قابلیت ردیابی پرتو به صورت نرم‌افزاری به کاربران هستند. چندی پیش بود که شاهد یک دموی تکنیکی بسیار قدرت‌مند از سوی استودیوی کرایتک (Crytek) و ساخته شده توسط موتور بازی‌سازی کرای‌انجین (CryEngine) برروی کارت‌گرافیک AMD RX Vega 56 بدون نیاز به دایرکت‌ایکس ۱۲ و تنها برپایه‌ی ای‌پی‌آی اختصاصی برنامه‌نویسی شرکت ای‌ام‌دی و قابلیت Total Illumination کارت‌گرافیک کرای‌انجین بودیم. شما می‌توانید به تماشای این دموی خارق‌العاده از طریق وب‌سایت اختصاصی کرایتک بپردازید.

بازی World of Tanks در حال حاضر به صورت رایگان در دسترس کاربران پلتفرم رایانه‌ی شخصی قرار دارد. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با این اثر به مطالعه‌ی نقد و بررسی آن با نام ندای وظیفه برای تانک‌ها بپردازید.

0
0

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید