GRID پرداخت درون برنامه‌ای نخواهد داشت

۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

به تازگی کارگردان یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال جاری یعنی GRID، طی مصاحبه‌ای اعلام کرده است که این بازی از پرداخت‌های درون برنامه‌ای برخوردار نخواهد بود. این خبر برای بسیاری از بازی‌بازان و کاربران خوشحال کننده به نظر می‌رسد.

به جرات می‌توان گفت که استودیوی بازی‌سازی کدمسترز (Codemasters)، به عنوان یکی از بهترین سازندگان بازی‌های اتومبیل‌رانی شناخته می‌شود که بازی‌های زیادی همچون Dirt Rally 2.0 را توسعه داده است. اگر از طرفداران پر و پا قرص بازی‌های اتومبیل‌رانی و مسابقه‌‌ای هستید، قطعا هر ساله به دنبال یک عنوان بی‌نظیر در این سبک می‌گردید. بازی‌های اتومبیل‌رانی همیشه طرفداران و هواداران خاص خود را دارند و فضای مهیجی از رقابت و مسابقه توسط خودروهای قدرتمند را برای بازی ‌بازان تدایی می‌کنند. حال به نظر می‌رسد امسال شاهد انتشار یک عنوان منحصر به فرد در این سبک باشیم که تحت عنوان GRID برای کنسول نسل هشتم یعنی پلی‌استیشن ۴ منتشر می‌شود.

به تازگی آقای کریستوفر اسمیت (Christopher Smith)، کارگردان بازی GRID، طی مصاحبه‌ای اعلام کرده است که از پرداخت‌های درون برنامه‌ای متنفر است و این عنوان در حال ساخت نیز از این ویژگی برخوردار نخواهد بود. یکی از موضوعاتی که آقای اسمیت به آن اشاره کرده، عنوان «کرایه کردن» است. طبق اخبار و گفته‌های کارگردان بازی GRID، شما اگر در جریان بازی به اتومبیل‌های خاصی که آن‌ها را در اختیار نداشتید نیازمند شدید، این امکان برای شما وجود دارد که آن‌ها را با پرداخت مبلغی کرایه کرده و با پیروزی در مسابقات و رقابت‌های رانندگی، هم مقدار پول پرداختی برای اتومبیل کرایه کرده را به دست می‌آورید و هم اینکه مقداری پول به عنوان جایزه‌ی مسابقه اضافه خواهید آورد.

از دیگر مواردی که در مصاحبه‌ی انجام شده با اقای اسمیت به آن اشاره شد، بحث بسته‌های الحاقی است که پس از انتشار بازی برای آن منتشر خواهند شد. طبق اخبار و گزارش‌های منتشر شده، با این بسته‌های الحاقی انواع متنوعی از اتومبیل‌ها و مسیرهای مسابقه‌ای در اختبار بازی‌بازان و کاربران قرار می‌گیرند که بی‌شک تجربه‌های جذاب‌تر و منحصر به فردتری را به وجود می‌آورند. همچنین شایان ذکر است که این عنوان از سری بازی GRID، دارای دو نسخه‌ی Standard و Ultimate است که طبق اخبار و گزارش‌های منتشر شده، نسخه‌ی Ultimate دارای یک بسته‌ی الحاقی است که سه فصل اضافی را در خود جای داده است. سری GRID همیشه عملکرد بسیار خوبی در زمینه‌ی گرافیک داشته و دارای نورپردازی فوق‌العاده‌ای در حین مسابقات است. رانندگی با خودروهایی که با سرعت‌های سرسام‌آور حرکت می‌کنند و صدایی مهیج از موتور خود خارج می‌کنند، همیشه یکی از نکاتی بوده که علاقه‌مندان به بازی‌های اتومبیل‌رانی را به سوی سری بازی GRID کشانده است. در همین راستا به نظر می‌رسد شاهد انتشار یک عنوان فوق‌العاده در سال جاری باشیم.

لازم به ذکر است که طبق گفته‌های سازندگان و استودیوی کدمسترز (Codemasters)، هر دو گروه طرفداران بازی‌های اتومبیل‌رانی آرکید و شبیه‌ساز از تجربه‌ی GRID لذت خواهند برد. علاوه بر اتومبیل‌ و نقشه‌های جدید، شاهد اضافه شدن ویژگی‌های جدید بسیاری به بازی GRID خواهیم بود. ظاهراً سیستم تخریب پذیری جدیدی در بازی پیاده شده است که تصادف و یا هرگونه آسیب به اتومبیل‌ها بر‌روی عملکرد آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود. به علاوه، ویژگی جدیدی به بازی اضافه شده است که به وسیله‌ی آن، بازی‌بازان می‌توانند در صورت شکست در یک مسابقه از رقیبان خود انتقام بگیرند

تا به الان با ویژگی‌ها و آیتم‌های خاصی از بازی GRID آشنا شده‌ایم و حال با خبر عدم وجود پرداخت‌های درون برنامه‌ای در بازی GRID به نظر می‌رسد این عنوان قرار است انقلابی در میان سری بازی‌های اتومبیل‌رانی ایجاد کند. استودیوی کدمسترز اعلام کرده که بازی GRID در تاریخ جمعه ۲۲ شهریور ماه سال ۱۳۹۸ شمسی مصادف با ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹ برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر می‌شود. طبق پیش‌بینی‌ها و نظرات کاربران و بازی‌بازان، به نظر می‌رسد که این عنوان بسیار شبیه نسخه‌های GRID 2 و Race Driver: GRID که اولین بار برای کنسول پلی‌استیشن ۳ منتشر شدند باشد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید