پیش به سوی E3 2019 | انتظاراتمان از بازی Apex Legends

۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

حدود دو هفته دیگر به برگزاری رویداد مورد انتظار E3 2019 زمان باقی مانده است و بازی‌بازان سراسر جهان، مشتاقانه منتظر برگزاری این نمایشگاه سالانه هستند تا ضمن کسب اطلاعات بیشتر از بازی‌های مورد علاقه‌شان، شاهد معرفی و رونمایی عناوین جدید سازندگان بازی‌های ویدئویی و سورپرایزهای آنان نیز باشند.

همانند سال گذشته، قصد داریم با انتشار سلسه مقالات «پیش به سوی E3 2019»، به استقبال دوره جدید نمایشگاه سالانه و موردانتظار E3 برویم و به بررسی انتظارات خود از نمایش‌های بازی‌های بزرگ و تائید شده در E3 2019 بپردازیم. در نخستین شماره نیز تصمیم گرفتیم تا به بررسی انتظاراتمان از نمایش بازی Apex Legends در E3 2019 برویم.

باید اقرار کرد که بازی Apex Legends در مدت بسیار کمی توانست به شهرت و محبوبیت بالایی برسد. این بازی که در سبک بتل رویال (Battle Royale) منتشر شد، توانست به راحتی رقیب سرسختی برای عناوینی همچون Fortnite یا PUBG شود. Apex Legends توانست فرمول موفق و روان گیم‌پلی سری Titanfall را به سبک بتل‌رویال وارد کند و باعث شود که شاهد یکی از بهترین بازی‌های تیراندازی سال ۲۰۱۸ باشیم.

هرچند محبوبیت بازی کمی در حال افول است؛ چرا که ماه‌های ابتدایی عرضه‌ی بازی پشت سر گذاشته شده‌اند و بازی‌بازان اکنون بیشتر از روی منطق و نه احساسات تلاش می‌کنند بازی سبک بتل‌رویال خود را انتخاب کنند. از طرفی دیگر، به جز یک شخصیت جدید و سلاح‌های جدید، این بازی حرف تازه‌ای از زمانی که عرضه شده، برای گفتن نداشته است. به هر حال، فصل اول این بازی به زودی به اتمام می‌رسد و در مراسم E3 2019 انتظار داریم که موارد و محتویات جذاب و زیادی را در رابطه با این عنوان مشاهده کنیم.

تا به این لحظه از Apex Legends چه می‌دانیم؟

یکی از بزرگ‌ترین مواردی که تا کنون در رابطه با بازی Apex Legends اتفاق افتاده، عرضه‌ی به‌روزرسانی‌های آخر این عنوان است که همگی باعث شده‌اند تعداد دفعاتی که ممکن است بازی شما خود به خود بسته شود، کاهش یابد. همچنین بهبودهای زیادی برای بخش صداگذاری بازی نیز اعمال شده است. علاوه بر این موارد، سازندگان بسیار تلاش کرده‌اند که جلوی افراد متقلب را در این بازی بگیرند و در کنار آن، شخصیت‌های مختلف موجود در بازی را به صورتی کامل متعادل با یکدیگر به‌روزرسانی کنند. با این حال، متاسفانه در فصل اول این بازی شاهد انتشار محتویات جدید و جذاب خاصی برای آن نبوده‌ایم.

نمی‌توان به صورت دقیق بیان کرد که چه محتویاتی برای فصل دوم این بازی در نظر گرفته شده است ولی شخصیتی جدید به نام واتسون (Wattson) جزو محتمل‌ترین مواردی است که حدس می‌زنیم در طی فصل دوم، به این بازی اضافه شود. در کنار این شخصیت، سلاح جدیدی نیز به بازی افزوده می‌شود، ولی کسی نمی‌داند که این شخصیت و سلاح مذکور چه تغییراتی می‌توانند در روند بازی ایجاد کنند.

چه مواردی برای E3 تائید شده است؟

چندی پیش، ناشر این بازی یعنی شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) اعلام کرده است که محتویات جدیدی برای Apex Legends در طی مراسم E3 2019 معرفی خواهد شد. به صورت دقیق نمی‌دانیم که این محتویات شامل چه مواردی می‌شوند ولی اضافه شدن یک شخصیت و تغییراتی در نقشه‌ی اصلی بازی، تایید شده‌اند. استودیوی سازنده در رابطه با محتویات معرفی شده در طی مراسم E3 چنین نوشته است:

شما می‌توانید انتظار بتل‌پسی (Battle Pass) بسیار پرمحتوا را از ما داشته باشید: معرفی یک شخصیت جدید، اضافه شدن سلاحی تازه و …. البته شما که انتظار نداشتید نقشه‌ی بازی برای همیشه بدون تغییر بماند؟ اینطور نیست؟

چه انتظاراتی از نمایش بازی در E3 داریم؟

در حقیقت، زمانی که بازی‌بازان از کمبود محتوا در بازی Apex Legends گلایه می‌کنند، حدس زدن و بیان انتظارات از آن کمی سخت می‌شود. قطعا یک شخصیت جدید باید به بازی اضافه شود؛ چرا که قابلیت‌های مختلف شخصیت‌ها است که Apex Legends را از دیگر بازی‌های این سبک متمایز می‌کند. استودیوی سازنده تاکید زیادی برروی متعادل بودن شخصیت‌های بازی دارد و به همین دلیل است که شاهد عرضه‌ی به‌روزرسانی‌های زیادی برای شخصیت‌ها هستیم. ما انتظار داریم که استودیوی سازنده قبل از اضافه کردن هر چیز، به خوبی آن را تست کند و از اضافه شدن مشکلات جدید به بازی جلوگیری کند. علاوه بر معرفی یک شخصیت جدید با گذشت هر فصل، به نظر می‌رسد که اضافه شدن یک سلاح تازه نیز بسیار مورد نیاز باشد.

اگر ما در فصل دوم شاهد شخصیت‌ها و سلاح‌های جدید زیادی نباشیم، طبق گفته‌ی سازندگان می‌توانیم مطمئن باشیم که نقشه‌ی بازی دچار تحولاتی می‌شود که آن را بسیار پویاتر خواهد کرد. برای مثال، شخصیت‌های بیگانه‌ی دنیای Titanfall می‌توانند ایده‌ی جذابی برای اضافه شدن به نقشه‌ی این بازی باشند. چالش‌های تازه، دشمنان جدید و نقشه‌ای پویاتر، مواردی هستند که بازی‌بازان با آغوش باز از آن‌ها استقبال خواهند کرد.

مورد دیگری که باید بیان کنیم، آن است که استودیوی سازنده می‌تواند اهداف و چالش‌های جذابی را برای بازی‌بازان در طول هر مسابقه ایجاد کند؛ از این طریق هم اهداف بیشتری برای بازی‌بازان وجود دارد و هم بازیکنان با سرعت بیشتری می‌توانند سطح خود را بالاتر ببرند. الگوی بارز این مورد نیز بازی Fortnite است که برای مثال، شما باید در نقشه‌ی بازی به جست و جو بپردازید تا ایستراگ‌ها و موارد مخفی زیادی را پیدا کنید تا چالش‌های مورد نظر را با پیروزی به پایان برسانید.

چالش‌ها اگر جوایز مناسبی داشته باشند، می‌توانند بخش هیجان‌انگیزی از بازی را تشکیل دهند. از طرفی دیگر، این چالش‌ها باعث می‌شوند تا بازی‌بازان بیشتر در دنیای بازی به جست و جو بپردازند و از همین رو بیشتر با آن آشنا می‌شوند. در همین حین ممکن است موارد و نکات مخفی زیادی را در رابطه با این دنیا کشف کنند. استودیوی سازنده قول اطلاعات بیشتری در رابطه با داستان بازی را به بازی‌بازان داده است؛ از هر چه که بگذریم، این بازی در دنیای سری Titanfall روایت می‌شود و پتانسیل بالایی دارد. همچنین همانند کاری که شرکت بلیزارد (Blizzard) با بازی Overwatch انجام داده است، شرکت سازنده می‌تواند به داستان‌سرایی در رابطه با شخصیت‌های بازی بپردازد.

اضافه شدن این موارد، می‌تواند باعث آن شود که بازی‌بازان علاقه‌ی خود را نسبت به این بازی از دست ندهند. در حقیقت، این اصل که استودیوی سازنده قصد دارد تا با استفاده از بتل‌پس، این بازی را تازه و به روز نگه دارد، بسیار جالب و قابل احترام است. همین امر باعث می‌شود تا Apex Legends هر چه بیشتر از رقبای خود همانند Fortnite فاصله بگیرد. ما نمی‌دانیم که نتیجه‌ی این آزمایشی که استودیوی سازنده در حال اجرای آن است، چقدر مثبت از آب در می‌آید. ولی با چیزهایی که تاکنون از Apex Legends دیده‌ایم، قطعا ارزش امتحان کردن را دارد.

در نهایت، موردی که می‌تواند بیشتر از همه باعث خوشحالی بازی‌بازان شود، یک راهکار عالی و جامع برای مبارزه با تقلب‌کنندگان در این بازی است. شاید این امر کمی شبیه به آرزو باشد، ولی اگر به حقیقت تبدیل شود می‌تواند برگ برنده‌ی این بازی در طی مراسم E3 2019 باشد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید