ریسپاون برای تمرکز کامل برروی Apex Legends، بازی‌های آینده Titanfall را به تاخیر انداخته است

۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۱
تاریخ انتشار اولین محتوای دانلودی و رایگان بازی Titanfall 2 مشخص شد

به نظر می‌رسد که پروژه Titanfall فعلیِ ریسپاون و دیگر بازی‌هایِ این سری با تاخیر مواجه شده‌اند. پیش از این، قرار بود تا اواخر سال جاری میلادی، شاهد عرضه جدیدترین نسخه از سری محبوب Titanfall باشیم اما به تازگی، درو مک‌کوی (Drew McCoy)، تهیه‌کننده اجرایی Apex Legends، اعلام کرده است که برنامه‌هایِ مربوط به بازی‌های آینده مجموعه Titanfall با تاخیر مواجه شده است تا استودیوی ریسپاون اینترتینمنت (Respawn Entertainment) بتواند تمرکز بهتری برروی فصل‌هایِ بعدی عنوان Apex Legends داشته باشد.

مک‌کوی با انتشار پستی در این زمینه اعلام کرد:

[با توجه] به دیگر بازی‌هایِ در دست توسعه‌یِ ریسپاون، مهم است که بدانیم تیم‌های توسعه کاملاً مستقلی برروی دو بازی Apex Legends و Star Wars Jedi: Fallen Order کار می‌کنند.

علاوه بر این، به منظور پشتیبانی کامل از Apex Legends، ما [فعلاً] برنامه‌های خود برای بازی‌هایِ آینده‌ی Titanfall را کنار گذاشته‌ایم. هیچ کدام از منابعِ مختص به Apex Legends به [پروسه ساخت] دیگر عناوین در دست توسعه‌ استودیو منتقل نشده‌اند و برای بازی Star Wars Jedi: Fallen Order نیز چنین قضیه‌ای صدق می‌کند.

هنوز هیچ جزئیاتی از پروژه جدید سری Titanfall مشخص نشده است اما وینس زامپلا (Vince Zampella)، مدیرعامل ریسپاون اینترتینمنت، تصریح کرده بود که این پروژه، بازی Titanfall 3 نخواهد بود. وی در این زمینه بیان کرده بود که «ما عاشق آزمایش کردن چیزهای مختلف، در این جهانِ دیوانه‌وار هستیم!». او در توییتر خود نیز تئوری‌های مربوط به بازی واقعیت مجازی Titanfall را رد کرده است. از سوی دیگر، شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، ناشر این سری نیز در یکی از کنفرانس‌های مطبوعاتی خود گفته بود که این پروژه یک عنوان «ویژه/پریمیوم» است اما صرفاً یک دنباله ترتیبی نخواهد بود.

در همین راستا، به نظر می‌رسد که پروژه Titanfall مانند دیگر ساخته‌یِ بتل رویال (Battle Royale) ریسپاون یعنی Apex Legends، عنوانی ساده است که وقایع‌اش سال‌ها پس از بازی Titanfall 2 روی می‌دهد. این بازی در دست ساخت، احتمالاً در همان جهانی روی می‌دهد که سری Titanfall جریان دارد اما فاقد بسیاری از ویژگی‌های شاخص آن، نظیر گیم‌پلی سرعتی و حرکت برروی دیوار است و حاوی مبارزاتِ سنگین و مبتنی بر مکانیک نیست.

ریسپاون قرار است در جریان کنفرانس خبری EA Games در رویداد E3 2019، اطلاعات بیشتری از فصل دوم بازی Apex Legends منتشر کند. مک‌کوی در این زمینه نوشت:

در فصل دوم، شما می‌توانید انتظار یک Battle Pass با محتوای بیشتر، معرفی Legend جدید و یک اسلحه جدید را داشته باشید… همچنین نباید انتظار داشته باشید که Kings Canyon همچنان برای همیشه در همانجا بایستد، نه؟

ریسپاون برنامه دارد تا پس از آغاز فصل دوم بازی محبوب Apex Legends، عنوان موردانتظار Star Wars Jedi: Fallen Order را در تاریخ جمعه ۲۴ آبان ماه (۱۵ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه سازد. بازی جدید Star Wars چند سال پس از وقایع داستانی فیلم Revenge of the Sith جریان دارد که در آن، کنترل جِدایی به نام کال کستیس (Cal Kestis) را بر عهده می‌گیرید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید