دلیل غیبت طولانی سری Splinter Cell از زبان مدیر ارشد اجرایی یوبی‌سافت

۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

بسیاری از هواداران بارها و بارها از شرکت یوبی‌سافت (UbiSoft) درخواست کرده‌اند تا نسخه‌ی جدید سری محبوب Splinter Cell را توسعه دهد. اگرچه شایعه‌های زیادی پیرامون نسخه‌ی جدید سری در سال‌های گذشته مطرح شده است ولی هیچ یک از آن‌ها تا به امروز به حقیقت تبدیل نشده‌اند. آخرین نسخه‌ی این سری Splinter Cell: Blacklist بود که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد. حال، سوال این‌جا است که با وجود گذشت بیش از ۵ سال از عرضه‌ی آخرین نسخه‌ی سری و درخواست‌های مکرر هواداران، چرا هنوز شاهد معرفی یک بازی جدید از سری Splinter Cell از سوی شرکت یوبی‌سافت نبوده‌ایم؟

مدیر ارشد اجرایی شرکت یوبی‌سافت، آقای ایوز گویلموت (Yves Guillemot)، در جدیدترین مصاحبه‌ی خود درباره‌ی این سری محبوب و دلیل غیبت آن در سال‌های گذشته صحبت کرده است. به گفته‌ی آقای گویلموت، علاقه‌ی شرکت یوبی‌سافت به ایجاد تغییرات اساسی در کنار خواسته‌ی هواداران برای متعهد مانند نسخه‌ی جدید به ریشه‌های سری Splinter Cell باعث شده است تا استودیوی سازنده علاقه و اعتماد به نفس خود برای توسعه‌ی یک بازی جدید در ادامه‌ی این سری را از دست بدهد.

علاوه بر این، افزایش هواداران دیگر سری‌های موجود مانند Assassins Creed و علاقه‌ی تیم مدیریتی شرکت یوبی‌سافت برای سرمایه‌گذاری و تمرکز برروی این سری‌ها نیز در ساخته نشدن نسخه‌ی جدید سری Splinter Cell بی‌تاثیر نبوده است. آقای گویلموت در بخشی از مصاحبه بیان کردند که «در آینده» خبرهای جدیدی از سری منتشر خواهد شد ولی متاسفانه ایشان بحث را ادامه نداده و اطلاعات بیشتری درباره‌ی این موضوع را با هواداران به اشتراک نگذاشتند.

زمانی که شما یک بازی می‌سازید، باید مطمئن شوید که بخش‌هایی از آن به اندازه‌ی کافی از آن‌چه که در گذشته انجام داده بودید متفاوت است. آخرین باری که ما یک نسخه از سری Splinter Cell را توسعه دادیم فشار زیادی از سوی هواداران برروی ما اعمال شده بود که از ما می‌خواستند هیچ چیز را تغییر ندهیم. به همین دلیل برخی از تیم‌های ما بسیار نگران کار برروی آن پروژه بودند.

در آینده شما شاهد خبرهای جدیدی خواهید بود و این تنها چیزی است که می‌توانم در حال حاضر بگویم. البته به دلیل این که سری‌هایی مانند Assassins Creed و دیگر عناوین بسیار موفق عمل کردند، بسیاری از افراد دوست داشتند برروی توسعه‌ی آن‌ها تمرکز کنند.

در گذشته نیز آقای گویلموت بیان کرده بودند که هنوز کار شرکت یوبی‌سافت با سری Splinter Cell به پایان نرسیده است. جید ریموند (Jade Raymond)، از کارمندان سابق شرکت یوبی‌سافت، نیز بیان کرده بود که نسخه‌ی جدید سری وارد مراحل پیش تولید شده است. امیدواریم بالاخره شاهد به حقیقت پیوستن این صحبت‌ها و شایعه‌ها باشیم و بتوانیم نسخه‌ی جدید سری Splinter Cell را تجربه کنیم.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید