سرویس ویژه‌ی Game Pass Ultimate به زودی معرفی خواهد شد

۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰

خبرهای خوب برای طرفداران اکس‌باکس ادامه دارند. در پی اعلام اضافه شدن عناوین جدید به سرویس Game Pass، اکنون گزارشاتی جدید مبنی بر معرفی سرویسی ویژه در فضای مجازی منتشر شده است که به نوعی یک ابر Game Pass به حساب می‌آید.

این گزارشات به تازگی توسط فردی با نام مستعار h0X0d به اشتراک گذاشته شدند که منبعی قابل اعتماد به حساب می‌آید. این اولین باری نیست که h0x0d زودتر از موعد اخبار داخلی مایکروسافت را فاش می‌کند. از کارهای پیشین وی می‌توان به فاش کردن خبر معرفی Holo Lens 2 در ماه فوریه اشاره کرد. Holo Lens 2 که اساساً قرار بود در Mobile World Congress اسپانیا معرفی شود، مدتی پیش از موعد و اولین بار توسط این کاربر معرفی شده و حجم بالایی از اطلاعات آن فاش شد. همین موضوع h0x0d را به منبعی موثق تبدیل می‌کند. به گزارش وی، این سرویس ویژه Xbox Game Pass Ultimate نام داشته و شامل اشتراک چند ماه‌ی گلد در کنار اشتراک Game Pass می‌شود. قیمت این اشتراک تلفیقی نیز ماهیانه ۱۴.۹۹ دلار اعلام شده است که کاربران واکنش‌های متفاوتی نسبت به آن نشان داده‌اند. درحالی‌که بسیاری از قیمت آن گله‌ای ندارند، عده‌ی کمی درباره‌ی قیمت بالای آن از طریق توییتر شکایت خود را به مایکروسافت اعلام کرده‌اند. در حال حاضر هزینه‌ی خرید این دو سرویس به صورت جداگانه نزدیک به ۲۰ دلار در ماه خواهد شد که با توجه به کاهش ۵ دلاری آن در سرویس Ultimate، می‌توان گفت که این اشتراک با قیمتی منصفانه ارائه می‌شود، هر چند این قیمت بدون اعمال تخفیف‌های هفتگی و ماهانه بر روی این سرویس‌ها بوده و هزینه‌ی Game Pass Ultimate از این نظر جای بحث دارد.

علاوه بر h0x0d، فعالان داخلی دیگری از مایکروسافت نیز خبر ارائه‌ی این سرویس را در توییتر تأیید کردند. Brad Sams، ویراستار سایت Thurrott.com، در ادامه‌ی اعلام این خبر حتی عرضه‌ی سرویسی مشابه برای رایانه‌های شخصی را تأیید کرد. در حالی که هنوز قیمت این سرویس برای رایانه‌های شخصی معلوم نیست اما به نقل از ایشان احتمال معرفی آن بسیار بالا است. وی در ادامه تاریخ تقریبی رونمایی رسمی از Xbox Game Pass Ultimate را مراسم E3 2019 یا موعدی زودتر از آن اعلام کرد؛ بنابراین طرفداران اکس‌باکس و علاقه‌مندان این اشتراک به زودی به مراد خویش خواهند رسید.

گفتنی است که این سرویسِ تلفیقی از مواردی به حساب می‌آید که طرفداران مدت‌ها از مایکروسافت طلب می‌کردند و با توجه به سیاسیت های این شرکت و توجه ویژه‌ی آن‌ها به اشتراک‌های این چنینی در صنعت بازی، معرفی Game Pass Ultimate چندان دور از انتظار به شمار نمی‌آمد. Satya Nadella، مدیر اجرایی مایکروسافت، پیش از این اعلام کرده بود که آن‌ها قصد دارند تا موفقیت اشتراک‌هایی چون نتفلیکس را با این سرویس‌ها تکرار کنند و پشتیبانی از سرویس‌های مختلف جای ویژه‌ای در برنامه‌های آتی آن‌ها دارد. این سخن مهر تأییدی بر ادعاهای Niko Partners از ResetEra است که معرفی سرویس‌های متعدد دیگری را در کنار Game Pass Ultimate پیش بینی کرده بود. تکه‌ی بعدی این پازل مایکروسافت به احتمال زیاد پروژه‌ی xCloud خواهد بود. این پروژه که یک سرویس استریم بازی ابری است، قرار است در سال جاری میلادی آزمایش شده و به صورت امتحانی در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد. xCloud نیز پتانسیل بالایی داشته و می‌تواند موفقیت دیگری را در کارنامه‌ی مایکروسافت ثبت کند اما بهتر است برای قضاوت دقیق تا انتشار جزئیات این سرویس صبر کنیم.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید