تکفارس؛ Galaxy S10e در برابر iPhone XR

۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵

یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف اکثر گوشی‌های قدرتمند امروزی در سال ۲۰۱۹، بدون شک قیمت آن‌هاست. در حالی که مقدار فروش این دستگاه‌ها سیر نزولی به خود گرفته ولی کمپانی‌های سازنده تصمیم گرفته‌اند قیمت محصولاتشان را بالاتر از همیشه ببرند.

اما در این بین هر کسی حاضر نمی‌شود ۱۰۰۰ دلار یا بیش از آن را برای یک گوشی جدید بپردازد؛ به خصوص آن‌که موبایل تازه وارد مشخصات فنی آن‌چنان قدرتمندی هم ندارد. با چنین شرایطی، دسته‌بندی جدیدی به نام “گوشی‌های تقریباً پرچمدار” به وجود آمده تا قیمت پایین‌تری از موبایل‌های پرقدرت داشته باشند ولی مشخصات فنی آنها با بهترین دستگاه‌ها تا حدودی برابر باشند.

اپل اولین کمپانی بود که چنین استراتژی را اتخاذ و گوشی آیفون ایکس آر را تولید کرد و حالا سامسونگ هم ادامه‌دهنده راه این شرکت شده و گلکسی S10e را ساخته است. این گوشی‌های نسبتاً پرچمدار همپای موبایل‌های بالای ۱۰۰۰ دلار حرکت می‌کنند ولی قیمشتان پایین‌تر است. در این حالت، متقاضیان آنها باید نهایتاً ۷۵۰ دلار هزینه بپردازند بنابراین رقابت جذابی به وجود می‌آید. اما از بین دو گوشی نامبرده کدام یک را باید انتخاب کنیم؟ با تکفارس همراه باشید تا به این سؤال پاسخ دهیم.

نکته: برای اینکه بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید، می‌توانید بررسی تخصصی هر کدام از این دو گوشی که توسط تیم تحریریه وب‌سایت خبری تحلیلی تکفارس تهیه شده را بخوانید.

بررسی تخصصی Galaxy S10e

بررسی تخصصی آیفون XR

Galaxy S10e در برابر iPhone XR

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید