گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

بازی جدید Overcome معرفی شد

اخبار بازی
بازی جدید Overcome معرفی شد

چندی پیش بازی جدید Overcome معرفی شد که قرار است با موضوع بیماری سرطان به دست کاربران برسد.

شاید تا به حال، چندین بازی مختلف با موضوع‌هایی مثل بیماری‌های ناعلاج یا سرطان توسط افراد متفاوت ساخته شده باشد که هریک قصد دارند به نوعی، با این بیماران همدردی کنند. یکی از این بازی‌های جدید، Overcome نام دارد که قرار است با محوریت بیماری دردناک سرطان به دست کاربران برسد. در واقع کبیر لال (Kabir Lal) به تنهایی در حال ساخت و توسعه‌ی این بازی است و یک استودیوی کاملا مستقل و جداگانه در شهر دهلی نو دارد.

در واقع کبیر لال برای اولین بار در سن ۱۹ سالگی، دچار بیماری خطرناک سرطان شد و در حال حاضر، سال‌های زیادی است که در حال دست‌و‌پنجه نرم کردن با این بیماری است. او مراحل درمانی مختلفی را پشت سر گذاشته، مراحلی مثل شیمی درمانی، پرتو درمانی و در نهایت، وی شاهد از دست دادن روابط عاطفی خود با دیگران بوده که برای زندگی یک فرد بیمار، واقعا دردناک است. حال او قصد دارد از طریق بازی جدید خود یعنی Overcome به‌خوبی با افراد دچار شده به این بیماری همدردی کند. کاربران با تجربه‌ی این اثر پلتفرمر و دو بعدی، می‌توانند با مراحل درمانی کبیر لال آشنا شوند و آن‌ها را در قالب یک بازی ویدئویی تجربه کنند. البته این موقعیت‌های سخت به طور مستقیم در این بازی پیاده‌سازی نشده و کاربران باید متوجه نمادها و محرک‌های مفهومی مختلفی باشند که هریک به نوع خود، قصد دارند یک معنی خاص را به کاربر انتقال دهند.

از دیگر جزئیات بازی Overcome می‌توان به وجود چهار عدد مرحله‌ی متفاوت با طراحی‌های مختلف اشاره کرد که در هر یک، دشمنان تازه‌ای برای نبرد با شما خود را آماده می‌کنند. در این اثر مکانیک‌هایی مثل پرش، حمله و دفاع از خود پیاده‌سازی شده و کاربران باید این مراحل را با موفقیت به اتمام برسانند تا با مفهوم نهایی بازی آشنا شوند. به نظر می‌رسد که دشمنان ساخته شده در بازی، با توجه به اینکه به روش‌های متفاوتی برای کشته شدن نیازمند هستند، همان جزئیات مختلف بیماری سرطان و چالش‌های آن باشند که زندگی هر انسان عادی را در معرض خطر قرار می‌دهد.

در ادامه کبیر لال در مورد بازی Overcome توضیح داد:

بدون تردید اگر بازی‌های ویدئویی نبودند، نمی‌توانستم این همه سختی و چالش را پشت سر بگذارم. آن‌ها دنیاهای زیبایی را برای من ترسیم کردند و حس می‌کنم که بعد از تجربه‌ی این بازی‌ها، حال بهتری داشتم. من جزئیات زندگی و مراحل درمانی خود را، از طریق بازی Overcome با دیگران به اشتراک می‌گذارم و قصد دارم احساسات، عواطف و انگیزه‌های شخصی خود را به تصویر بکشم و با بیماران مبتلا شده به سرطان، همدردی کنم.

بازی Overcome یک ماه دیگر برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

12345678910(بدون امتیاز)
Loading...
نظرات

  1. HR.SH.7 گفت:

    یاد بازی That Dragon, Cancer افتادم واقعا چه اثر اندوهناک و غم انگیزی بود اگر آدم تقریبا افسرده ای باشید و یه ذره روحیه خودکشی هم داشته باشید با بازی کردن That Dragon, Cancer بی شک کار خودتونو تموم میکنید Laugh
    سرطان واقعا بیماری خانمان سوزیه امیدوارم هیچکس دچارش نشه , حداقل تو ایران ,چون اینجا اکثر این افراد به دلیل بعضی مسائل, واقعا از زندگی نا امید میشن

    4Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت