تاریخ انتشار بازی Swap This اعلام شد

۴ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰

به تازگی تاریخ انتشار بازی معمایی و پازل محور Swap This مشخص شده که تا قبل از این، هرگز قرار نبود اثر مذکور به دست کاربران برسد.

همان‌طور که اطلاع دارید، ما هرسال شاهد انتشار بازی‌های مختلفی هستیم که در زمان از قبل تعیین شده و یا حتی با تاخیرهای فراوان، بالاخره به دست کاربران می‌رسند. از سویی دیگر، برخی عناوین در روند توسعه و ساخت خود، با مشکلات متفاوتی رو به رو می‌شوند و انتشار آن‌ها به دلیل وجود این مشکلات، متوقف شده و هیچ وقت به دست کاربران نمی‌رسند. پیش‌تر، شاهد انتشار خبری جدید با محوریت عرضه‌ی بازی اکشن Hardcore توسط استودیو دایس (DICE) بودیم که قرار بود خیلی وقت پیش منتشر شود اما عرضه‌ی آن متوقف شده بود.

بازی معمایی Swap This نیز در دسته همین عناوین قرار می‌گیرد و سازنده‌ی آن یعنی استودیو تو ترایبز (Two Tribes) تصمیم گرفت، روند ساخت این بازی را به طور کامل کنسل کند. در واقع آخرین اثر این استودیو یعنی بازی RIVE در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و این تیم به طور رسمی اعلام کرد که در آینده هیچ بازی جدیدی را عرضه نخواهد کرد. حال به نظر می‌رسد که ویژگی‌های وسوسه‌انگیز کنسول نینتندو سوییچ و شرایط بسیار خوبی که این کنسول برای سازندگان مستقل و کوچک فراهم می‌کند، استودیو تو ترایبز را هم مشتاق کرده تا اثر Swap This را برای سال جاری آماده کند. اگر بخواهیم دقیق‌تر توضیح دهیم، اولین مراحل ساخت بازی Swap This از سال ۲۰۱۱ آغاز شد و قرار بود که یک بازی معمایی و پازل محور موفق و فوق العاده باشد. سازندگان اعلام کرده بودند که این بازی یک تجربه‌ی کاملا متفاوت و جذاب خواهد بود. آن‌ها معتقد بودند که در آن سال، هیچ اثری با موضوع و گیم‌پلی مشابه این بازی وجود نداشت و این اثر می‌توانست موفق باشد، اما ایجاد مشکلات مختلف آزاردهنده، باعث شد تا بازی Swap This هیچ وقت با موفقیت به دست کاربران نرسد.

همان‌طور که اشاره شد، سازندگان بازی Swap This اعلام کرده‌اند که کنسول نینتندو سوییچ، فرصت بسیاری خوبی را برای آن‌ها فراهم می‌کند و با توجه به افزایش تعداد کاربران این کنسول در کنار یک صفحه لمسی، عرضه این بازی با موفقیت همراه خواهد بود. همچنین آن‌ها اعلام کردند که بازی Swap This تنها با پرداخت ۱٫۹۹ دلار در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت که مبلغ واقعا ناچیزی است. از دیگر بازی‌های این استودیو که برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر شد، می‌توان به عناوین RIVE، Toki Tori 2 و Toki Tori + اشاره کرد.

در جریان گیم‌پلی بازی Swap This، باید توضیح دهیم که شما می‌توانید مکعب‌های هم رنگ مختلف را در کنار هم قرار دهید تا ماهی‌های درون آن‌ها آزاد شود. شما می‌توانید هر مکعب را به هر نقطه‌ای که مدنظر دارید، منتقل کنید اما این موضوع فقط در ابتدای بازی ساده و راحت به نظر می‌رسد. با گذشت مدت زمانی از تجربه‌ی بازی، شاهد یک گیم‌پلی دشوار و چالش‌برانگیز خواهید بود که برای لحظه به لحظه‌ی آن، باید برنامه‌ای قطعی داشته باشید زیرا با شکست مواجه خواهید شد.

در کنار اعلام انتشار این بازی برای کنسول نینتندو سوییچ، تاریخ انتشار آن هم مشخص شد و با این وجود، اثر Swap This در تاریخ ۱۱ آبان ماه سال ۱۳۹۷ (۲ نوامبر سال ۲۰۱۸) به طور انحصاری برای نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید