اسکوئر انیکس مونترال دیگر برنامه‌ای برای ساخت سری Go ندارد

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰

اسکوئر انیکس مونترال (Square Enix Montreal) عناوین بزرگ خود نظیر Deus Ex ،Tomb Raider و Hitman را در قالب سری جدیدی به نام Go برای تلفن‌های همراه‌ عرضه کرده است. عناوینی که ضمن ارائه پازل‌های فوق‌العاده، هنوز هم به ریشه‌های اصلی این سری بازی‌ها وفادار هستند. حال به نظر می‌رسد که دیگر این شرکت برنامه‌ای برای ساخت سری Go ندارد.

پاتریک ناد (Patrick Naud) رییس استودیو اسکوئر انیکس مونترال در مصاحبه‌ای اعلام کرد که بازار تلفن‌همراه برای بازی‌های پولی مناسب نیست، به همین دلیل این شرکت دیگر برنامه‌ای برای ساخت سری Go بر روی تلفن همراه ندارد.

متاسفانه باید بگویم که دیگر ما بر روی سری Go کار نمی‌کنیم. این سری تجربه‌ای فوق‌العاده برای ما بود، ما سه بازی از سری Go ساختیم و نتایج آن را مشاهده کردیم. سخت‌ترین بخش آن، ساخت عناوین پولی برای تلفن‌های همراه است.

یکی از چالش‌های امروز که با آن رو به رو هستیم، کم رنگ شدن بازار بازی‌های پولی برای تلفن همراه است. با توجه به عرضه عناوین رایگان و با کیفیت، افرادی کمتری به تجربه‌ی عناوین غیر رایگان تمایل دارند. اینکه می‌بینیم به رغم بازخورد خوب منتقدان، بازیکنان کمتری به دلیل پولی بودن این سری به تجربه آن پرداخته‌اند، ناراحت کننده است. این مانعی بزرگ برای کاربران تلفن‌های همراه است. بسیاری از مردم فقط به تجربه بازی‌های تلفن همراه می‌پردازند، چرا آن‌ها باید پول خود را بر روی عناوین پولی خرج کنند، در صورتی که انتخاب‌های بسیاری از بازی‌های رایگان پیش روی آنهاست؟ آن‌ها میخواهند از اینکه بازی را دوست دارند مطمئن شوند و این احساس باعث شده که پرداخت پنج دلار برای یک بازی، زیاد به نظر برسد.

شنیدن این خبر ناراحت کننده است اما نمی‌توان حقیقت را نادیده گرفت، عناوین پولی تلفن همراه با بازخورد خوبی از طرف بازیکنان رو به رو نمی‌شوند. این حقیقت باعث ضربه جبران ناپذیری به برخی از عناوین با کیفیت تلفن‌ همراه، نظیر سری Go شده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید