گیفت کارت
گیفت کارت

شرکت ولو به هکرها جایزه می‌دهد

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰

شرکت ولو (Valve) به هر هکری که بتواند در نرم‌افزارهای این شرکت مشکل امنیتی پیدا کند پول خوبی پرداخت می‌کند. این شرکت حاضر است به کسی که بتواند یک مشکل امنیتی بحرانی و بزرگ در نرم‌افزارهای این شرکت پیدا کند، تا چندین هزار دلار پرداخت کتد.

این شرکت پیشنهاد خود را از طریق وبسایت HackerOne مطرح کرده است. این وبسایت متعلق به هکرهایی است که بر اساس موازین اخلاقی فعالیت می‌کنند. پاداش پرداختی توسط شرکت ولو بر اساس نوع مشکل پیدا شده متفاوت بوده و از ۲۰۰ دلار برای مشکلات کوچک شروع می‌شود و تا میزان حداقل ۲۰۰۰ دلار برای یک مشکل بحرانی افزایش می‌یابد. برای تعیین نوع مشکل پیدا شده و مبلغ پاداش از امتیاز CVSS که یک استاندارد جهانی است، استفاده می‌شود.

از زمان گذاشته شدن این مطلب بر روی سایت Hackerone تا به امروز، این شرکت در مجموع ۱۰۹ هزار دلار به هکرها پرداخت کرده است.

این برنامه تنها شامل خود نرم‌افزار استیم (Steam) نبوده و شامل اکثر وبسایت‌ها و نرم‌افزارهای منتشر شده توسط ولو مانند وبسات DOTA 2، Team Fortress 2 و CS:GO نیز می‌شود. پاداش تنها شامل پیدا کردن مشکلات امنیتی می‌شود و پاداشی برای یافتن مشکلات و باگ در گیم‌پلی و خود بازی‌ها پرداخت نمی‌شود. علاوه بر آن هکرها باید قوانین بسیاری را در زمان کار بر روی این پروژه رعایت کنند. با این وجود به نظر می‌رسد پول خوبی نسیب کسانی که بر روی این پروژه کار می‌کنند، می‌شود.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید