نقد‌ها و نمرات عنوان Frostpunk منتشر شد

۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵

Frostpunk نام عنوانی است در سبک شهر‌سازی و بقا که به تازگی برای رایانه‌های شخصی عرضه شده و حال هم‌زمان با عرضه این عنوان، نقدها و نمرات آن نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

Frostpunk عنوانی به سبک بقا و شهر‌سازی است که توسط استودیوی ۱۱ بیت لهستان توسعه یافته و به صورت انحصاری برای پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه شده است. به مانند هر بازی شهر سازی دیگر، در بازی Frostpunk نیز باید به مدیریت شهر خود بپردازید اما این عنوان شهر سازی کمی با سایر عناوین مشابه متفاوت است. شما مدیریت شهری را به عهده خواهید داشت که هیچ قسمت از آن به مانند یک شهر نیست. تنها بازمانده‌های شهر شما کنار یک ژنراتور در یک گودال یخ زده مستقر شده‌ و آخرین نفس‌های خود را می‌کشند. بنابراین به عنوان یک حاکم، با یک بحران جدی روبرو هستید و اوضاع با آمدن طوفان عظیم سرمایی قرار است بسیار وخیم‌تر شود. حال این شما هستید که باید این پایگاه(شهر) را توسعه داده، با تصمیمات سخت و البته چالش برانگیز در بازی و در کنار آن فراهم کردن امکانات برای شهروندان خود با یکدیگر برای بقا مبارزه کنید.

به تازگی هم‌زمان با عرضه عنوان Frostpunk، نقد‌ها و نمرات آن نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت:

Strategy Gamer 10/10

من هرگز در هیچ بازی به اندازه عنوان Frostpunk به افرادی که تحت فرمان هستند، توجه نکرده‌ام. بازی از نظر بصری کامل نیست، برخی از جنبه‌های گیم پلی بازی خسته کننده بوده و حتی نمی‌دانم که برخی از سناریو‌ها در این بازی امکان پذیر هستند یا خیر. اما اگر بخواهیم تعریفی از یک بازی کامل داشته باشیم و عنوانی که دارای انتخاب‌های متعددی بوده و هر انتخاب نیز دارای معنی و تاثیر خاصی در بازی باشد را کامل بدانیم، پس Frostpunk یک بازی کامل است.

PlayGround.ru 9.5/10

‍‎‎ Frostpunkبه شما یک تجربه هیجان انگیز را ارائه می‌دهد. بازی به اندازه‌ای وسیع است که شما می‌توانید تمام طول روز را به تجربه آن بپردازید.

IGN 9/10

Frostpunk اگرچه ضعف‌های آشکاری دارد، اما تجربه‌ای جذاب خواهد بود. گیم پلی بازی بسیارمنحصر بفرد و متنوع است که از تمام جنبه‌ها و ابعاد بازی‌های شهر سازی و بقا استفاده کرده و کمی کاوش در بازی نیز به آن اضافه شده است.

GameSpot 9/10

Frostpunk یکی از بهترین تجربه‌ها در میان عناوین شهر‌سازی و بقا می‌باشد. محیط بازی و انسجام آن سبب یک روایت قدرتمند می‌شود که از این طریق تصمیمات بازی طی مبارزاتی که بر روی بشریت تمرکز دارد، تاثیر گذار خواهد بود. امیدوارم تجربه خوبی باشد اما شما هیچ‌گاه به آن اندازه قدرتمند(باهوش) نخواهید بود.

PC Gamer 8.9/10

Frostpunk  یک بازی شهر‌سازی و بقای پر استرس، مدرن و اعتیاد آور بوده و البته دارای انتخاب‌های سختی است.

۳DJuegos 8.5/10

Frostpunk یک بازی شهر‌سازی پر از تلاش و لحظات سخت بوده اما از طرف دیگر داستانی است در ارتباط با امید؛ امید مردمی که در سخت‌ترین شرایط ممکن زندگی می‌کنند و وظیفه ما این است که شرایط آن‌ها را پایدار کنیم.

PC Invasion 8/10

Frostpunk یک بازی شهرسازی نیست. اگر به دنبال چنین بازی‌ای می‌گردید، پس این عنوان برای شما مناسب نیست. اما از طرف دیگر اگر می‌توانید شرایط سخت بازی هنگام مدیریت یک شهر، بقا، تحقیقات و تصمیم‌های اخلاقی را تحمل کنید، پس Frostpunk عنوانی است که دقیقا چنین تجربه‌ای را پیش روی شما قرار خواهد داد؛ برای لحظات پر استرس که اوضاع آن‌طوری که می خواهید پیش نمی‌رود، آماده شوید.

Everyeye.it 7.5/10

اولین نکته‌ای که باید در هنگام تجربه عنوان Frostpunk به آن توجه کنید، این است که Frostpunk یک عنوان شهر‌سازی معمولی نیست بلکه یک بازی به سبک بقا و همراه با مکانیزم‌های مدیریتی است که به صورت جالبی از عناصر مهندسی اجتماعی و پوچ‌گرایی در بازی پشتیبانی می‌کند.

عنوان Frostpunk هم‌اکنون به صورت انحصاری برای پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس است.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید