برگزاری تورنمنت‌های FIFA 18 به خاطر مشکلات PSN به اکس‌باکس وان منتقل شد

۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۳

به نظر می‌رسد که مشکلات و اختلالات شبکه پلی‌استیشن حسابی سونی را به دردسر انداخته و حالا هم یک مشکل دیگر برای این شرکت به وجود آمده است!

شبکه پلی استیشن در طول یک هفته اخیر با مشکلات و اختلالات متعددی روبرو بوده و این مسئله اگرچه اعتراضات و شکایات زیادی را از سوی کاربران به همراه داشته، ولی ضربه سنگینی تاکنون به پیکره این شرکت وارد نکرده بود ولی اکنون این اتفاق افتاده است. ماجرا از جایی شروع می‌شود که سونی طبق قراردادها اسپانسر اصلی بازی FIFA 18 بود و در این زمینه گوی سبقت را از شرکت مایکروسافت که قبلاً چنین قراردادی را با این مجموعه داشت، ربوده بود. قرار بود تا بر طبق قرارداد تمامی مسابقات و تورنمنت‌های اصلی مربوط به این بازی روی پلتفرم پلی‌استیشن ۴ برگزار شود.

ولی بر خلاف انتظارات، چنین چیزی برای تورنمنت FUT Champions Cup که در هفته پیش و در بارسلون در جریان بود رخ نداد. به دلیل اختلالاتی که برای شبکه پلی استیشن پیش آمده بود، مسابقات آن تورنمنت از پلتفرم پلی استیشن ۴ به پلتفرم اکس باکس وان برده شد تا اختلالات شبکه تاثیری در روند برگزاری مسابقات به وجود نیاورد.

بدون شک این یک آبروریزی برای سونی و شبکه پلی استیشن محسوب می‌شود. پس از مدت‎ها تلاش برای تبدیل شدن به اسپانسر سری محبوب و پرفروش FIFA، حالا که این شرکت توانسته به این مهم دست پیدا کند ناگهان شبکه پلی استیشن به مشکل می‌خورد و باعث ایجاد شدن اختلالات مختلفی هم می‌شود! جالب اینجاست که سونی مدتی هم هست که قیمت اشتراک پلی استیشن پلاس را بالاتر برده و در واقع از بازیکنان پول بیشتری طلب می‌کند ولی در عمل، سرویسی که به آن‌ها ارائه می‌دهد در حد مطلوبی نیست. واقعاً این شرکت باید زیرساخت‌های شبکه پلی استیشن را ارتقا دهد و مشکلات و موانع بر سر راه این شبکه را از پیش رو بردارد.

بازی FIFA 18 برای پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۳، اکس باکس وان و اکس باکس ۳۶۰، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید