سری Persona به طور کلی ۸٫۵ میلیون نسخه فروش کرده است

۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۱

پس از این که سگا تعداد نسخه‌های به فروش رفته Persona را اعلام کرد، در کنار آن تعداد نسخه‌های فروش رفته عناوین Sonic the Hedgehog, Yakuza, Megami Tensei و Etrian Odyssey را نیز مشخص کرد که در ادامه آن‌ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

گزارش سالانه سگا در حال حاضر به انتشار رسیده و در این گزارش فروش کلی برخی از فرانچایز‌های این شرکت نیز اعلام شده است. جالب‌ترین نکته در این گزارش، عنوان Persona است که از سال ۱۹۹۶ به انتشار رسیده است و در این سال‌ها موفق به فروش ۸٫۵ میلیون نسخه شده است. این رقم از مجموع فروش فیزیکی و دیجیتالی این عنوان می‌باشد. همچنین این تعداد فروش، از ۱۳ ادیشن مختلف آن به دست آمده است. واضح است که بخش اعظم این فروش مربوط به عنوان Persona 5 است که با فروش ۱٫۸ میلیون نسخه‌ای که تا جولای سال ۲۰۱۷ به دست آورد، موفق‌ شد لقب پرفروش‌ترین سری این فرانچایز را به دست آورد.

سری بازی‌های Megami Tensei که از سال ۱۹۸۷ به فروش رسیده‌اند، دارای ۲۸ ادیشن مختلف است که در مجموع ۷٫۲ میلیون نسخه فروش داشته است. همچنین عناوینی مانند Etrian Odyssey نیز که از سال ۲۰۰۷ به انتشار رسیده، با داشتن ۹ ادیشن مختلف، به فروش ۱٫۸ میلیون نسخه‌ای رسیده است. در کنار آن نیز سری Yakuza که از سال ۲۰۰۵ منتشر شده، با داشتن ۷۵ ادیشن مختلف به فروش ۱۰٫۵ میلیون نسخه‌ای رسیده است که یکی از موفق‌ترین سری بازی‌های سگا نیز به شمار می‌رود.

اما Sonic the Hedgehog موفق‌ترین فرانچایز این شرکت می‌باشد که با ۳۶۰ میلیون نسخه فروش، از زمان انتشارش تا به حال یعنی سال ۱۹۹۱، موفق به کسب لقب پرفروش‌ترین بازی سگا شده است. همچنین با وجود این که سگا تعداد دقیقی از نسخه‌های به فروش رفته شماره‌های فرعی و بسته‌های مختلف این بازی ارائه نکرده است، اما مشخص است که این بازی از لحاظ مالی، موفق‌ترین سریِ بازی‌های سگا به شمار می‌رود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید