جدول فروش هفتگی بریتانیا | FIFA 18 هنوز هم پرفروش‌ترین بازی هفته

۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۸

این هفته شاهد قدرت‌نمایی هر چه بیشتر عنوان محبوب FIFA 18 هستیم؛ زیرا که این بازی با وجود عرضه دو بازی بزرگ به نام‌های Middle-earth: Shadow of War و The Evil Within 2 هنوز هم رتبه اول را به خودش اختصاص داده است.

عناوین Middle-earth: Shadow of War و The Evil Within 2 دو مورد از بزرگ‌ترین بازی‌هایی بودند که این هفته منتشر شدند و هفته اول فروش خود، در جدول فروش هفتگی بریتانیا را تجربه کردند. اما خبر بد برای طرفداران این دو بازی این است که این بازی‌ها با تمام فروش خوبی که داشتند و اسقبال زیادی که ازشان شد، اما نتوانستند عنوان شبیه ساز فوتبال، یعنی FIFA 18 را از رتبه اول جدول هفتگی بریتانیا پایین بیاورند و در حقیقت از آن شکست خوردند. بنابراین در هفته منتهی به ۱۴ام اکتبر، عنوان FIFA 18 برای سومین هفته متوالی در صدر این جدول قرار گرفت و Middle-earth: Shadow of War و The Evil Within 2 را به رتبه‌های دوم و سوم فرستاد.

این هفته به لطف انتشار دو بازی بزرگ که در بالای جدول هم قرار گرفتند، عنوان Forza Motorsport 7 به رتبه چهارم سقوط کرد و Forza Horizon 3 نیز به رتبه پنجم رسید. اما همین که این دو بازی نسبتاً قدیمی در میانه بالایی این جدول قرار گرفتند نیز باعث شگفتی و خوشحالی است. اما در رتبه ششم این جدول، این هفته عنوان Destiny 2 را می‌بینیم که با وجود کاهش فروشی که نسبت به نسخه اول داشت و نتوانست انظارات را برآورده کند، در میان ۱۰ بازی پرفروش هفته باقی ماند. البته باید خاطر نشان کنم که این اولین هفته‌ای است که این بازی از زمان انتشارش تا به حال، به نیمه دوم ۱۰ بازی پرفروش هفته بریتانیا می‌رسد و این یعنی این بازی عملکردی متوسط را به اجرا گذاشت و از لحاظ فروش زیاد هم بد نبود. دیگر بازی جدید این هفته نیز نسخه فیزیکی عنوان Friday the 13th: The Game بود که پس از اینکه در ماه می به صورت دیجیتالی منتشر شد، این هفته با انتشار نسخه فیزیکی آن، به رتبه پانزدهم این جدول رسید.

طبق گزارش GamesIndustry.biz عنوان FIFA 18 با وجود این که ۵۵ درصد نسبت به هفته قبل کم‌تر فروش کرد، اما همین کاهش فروش نیز، ۴۰ درصد بیشتر از عنوان Shadow of War رده دومی بود که این موضوع نشان از فروش بسیار زیاد FIFA 18 دارد که با وجود کاهش فروش باز هم این هفته در رتبه نخست جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفت. همچنین لازم به ذکر است که عنوان Middle-earth: Shadow of War با استقبال زیاد بازی‌بازان و منتقدین روبه‌رو شد که نشان از کیفیت بالای این بازی دارد. همین اتفاق نیز برای عنوان تازه منتشر شده The Evil Within 2 افتاد و این بازی نیز از طرف بازی‌بازان و منتقدین، ستایش شد اما تمام این نمرات خوب و درخشش‌ها، برای صدر نشینی در جدول فروش هفتگی بریتانیا کافی نبود تا شاید این عناوین چشم به راه هفته آینده باشند که شاید در هفته آینده رتبه بهتری در این جدول کسب کنند.

در ادامه این جدول نیز، عنوان موفق Grand Theft Auto V را می‌بینیم که برای اولین بار طی ماه‌های گذشته به نیمه پایین ۱۰ بازی پرفروش هفته رسید و رتبه هفتم را این هفته به دست آورد. کمی پایین‌تر از GTA V هم بازی موفق Crash Bandicoot N. Sane Trilogy را می‌بینیم که با دو پله سقوط نسبت به هفته قبل، به رتبه هشتم رسید. عنوان Lego Worlds نیز این هفته با یک پله صعود نسبت به هفته قبل، به رتبه نهم رسید و در نهایت نیز بازی The Lego Ninjago Movie Video Game با سه پله سقوط نسبت به هفته گذشته در رتبه دهم قرار گرفت و بدین ترتیب لیست ۱۰ بازی پرفروش این هفته بریتانیا را کامل کرد.

شما در ادامه می‌توانید لیست کامل پرفروش‌ترین بازی‌های این هفته بریتانیا را مشاهده کنید. لازم به یادآوری است که نتایج به دست آمده از این جدول صرفاً بر اساس میزان فروش فیزیکی بازی‌ها است و فروش دیجیتالی آن‌ها محاسبه نشده است بنابراین آمار نهایی با نتایج ذکر شده متفاوت است.

لیست ۱۰ بازی پرفروش این هفته بریتانیا:

  1. FIFA 18
  2. Middle-earth: Shadow of War
  3. The Evil Within 2
  4. Forza Motorsport 7
  5. Forza Horizon 3
  6. Destiny 2
  7. Grand Theft Auto V
  8. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
  9. Lego Worlds
  10. The Lego Ninjago Movie Video Game

 

لیست کامل ۴۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته پلی‌استیشن ۴ در بریتانیا:

 

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته ایکس‌باکس وان در بریتانیا:

 

 

لیست ۳۰ بازی پرفروش این هفته رایانه‌های شخصی در بریتانیا:

 

 

لیست ۲۷ بازی پرفروش این هفته نینتندو سوییچ در بریتانیا:

 

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید