کارگردان سری Dragon Age از استودیوی Bioware جدا شد

۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲

مایک لیدلاو (Mike Laidlaw) یکی از اعضای قدیمی استودیوی بایوور (Bioware) که در ساخت و توسعه عناوین Mass Effect و Jade Empire نقش داشته و اخیرا نیز در سمت کارگردان خلاق سری Dragon Age فعالیت می‌کرد، حال پس از ۱۴ سال فعالیت در شرکت بایوور از این استودیو جدا شده است.

آقای لیدلاو ساعاتی قبل با انتشار پیام زیر در حساب کاربری رسمی خود در سایت توییتر، خبر جداییش از استودیوی بایوور را اعلام کرد.

سلام به همگی،

در حالی که احساسات متفاوتی نسبت به این موضوع دارم باید بگویم که زمان من در استودیوی بایوور به پایان رسیده است. پس از گذشت ۱۴ سال و داشتن شانس فعالیت بر روی Jade Empire ،Mass Effect و تمامی نسخه‌های Dragon Age، حال وقت آن رسیده که من این بخش از زندگی خود را کنار گذاشته و به جلو حرکت کنم.

من در زمان خود در باییور خوش شانس بودم که توانستم با تعدادی از سخت‌کوش‌ترین و خلاق‌ترین اعضای صنعت بازی‌های ویدیویی کار کنم. باعث افتخار من است که در تیم Dragon Age حضور داشتم و کاملا اطمینان دارم دنیایی که ما با کمک یکدیگر ساخته‌ایم در دستان خیلی خوبی قرار داشته و برای آینده آن بسیار هیجان زده هستم.

برنامه من برای آینده نزدیک آن است که با تمامی عناوین و دنیا‌های فوق‌العاده‌ایی که سایر همکاران من در دیگر استودیوی‌ها ساخته‌اند ارتباط برقرار کنم، و منتظر هستم تا به واسطه توییتر و سایت توییچ این تجربه‌ها را با شما به اشتراک بگذارم.

خطاب به تمامی افرادی که از زمان خود برای بیان بازخوردهایشان استفاده کرده یا تصویر هنری کشیده یا کاسپلی‌ (پوشیدن لباس مبدل شخصیت‌ها) انجام داده‌اند: از شما بسیار متشکرم. شما باعث شدید تا «دوران من در Thedas» (دنیای سری Dragon Age) فوق‌العاده باشد. علاقه شما الهام بخش من بوده و من چشم انتظار ماجراجویی بعدیم با شما هستم.

متشکرم (به زبان الفی)

-مایک

هنوز مشخص نیست که جدایی مایک لیدلاو از استودیوی بایوور تصمیم شخصی او بوده یا آنکه مجبور به جدایی از این استودیو شده است. آقای لیدلایو پیش از این در ماه ژوئن تایید کرده بود که عنوانی از سری Dragon Age در دست ساخت بوده، هرچند اطلاعات بیشتری در مورد آن منتشر نکرد.

تهیه کننده سری Mass Effect آقای مایکل گمبل (Michael Gamble) نیز در سایت توییتر از مایک لیدلاو خداحافظی کرد. جمله‌بندی پیام آقای گمبل به گونه‌ای است که به نظر نمی‌رسد آقای لیدلاو مجبور به جدایی از استودیوی بایوور شده باشد.

در همه زمینه‌ها برای تو آرزو موفقیت می‌کنم، مایک. دل ما برای تو تنگ خواهد شد، اما من (شجاعت) تو برای گرفتن این تصمیم را تحسین کرده، و تو می‌توانی من را به عنوان یکی از حامیان خود ببینی.

تهیه کننده اجرایی سری Dragon Age آقای مارک دارا (Mark Darrah) نیز با انتشار پیام زیر در سایت توییتر، از آقای لیدلاو بابت زحماتش تشکر کرد.

مایک…. بابت همه چیز از تو تشکر می‌کنم. ما دوباره همدیگر را خواهیم داد. من بسیار هیجان زده هستم تا تو نسخه بعدی Dragon Age را ببینی.

Dragon Age Inquisition جدیدترین نسخه از سری Dragon Age بود که در سال ۲۰۱۴ منتشر و جوایز متعددی برنده شد. با در نظر گرفتن وضعیت سری Dragon Age و این حقیقت که Dragon Age Inquisition موفق‌ترین عنوان در تاریخ استودیوی بایوور بوده، بسیار بعید است شرکت EA برنامه‌ای برای آینده این مجموعه نداشته باشد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید