جدول فروش هفتگی بریتانیا | Forza 7 از پس FIFA 18 بر نیامد

۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲

با انتشار جدول فروش هفتگی بریتانیا در این هفته می‌بینیم که مردم این کشور علاقه شدید خود را به سری FIFA بار دیگر نشان دادند و نسخه هجدهم آن را برای دومین هفته متوالی، در صدر جدول فروش هفتگی بریتانیا نگه داشتند.

در حقیقت بازی پرطرفدار FIFA 18 توانست این هفته هم جایگاه خود را در صدر این جدول نگه دارد و عنوان انحصاری مایکروسافت یعنی Forza Motorsport 7 را در اولین هفته انتشارش عقب براند و مانع از صدر نشینی آن شود. نسخه هجدهم سری FIFA در دومین هفته فروشش از نسخه قبلی خود یعنی FIFA 17 موفق‌تر ظاهر شد و همین امر آن را قادر ساخت که برای دومین هفته متوالی، جایگاه خود در رتبه اول جدول فروش هفتگی بریتانیا را حفظ کند.

کمی پایین‌تر اما به لطف باندل‌های فیزیکی موجود، در هفته منتهی به هفتم اکتبر، شاهد قرار گرفتن یکی دیگر از عناوین Forza، با نام Forza Horizon 3 در رتبه سوم هستیم. همچنین یکی از بازی‌های اکتیویژن، با نام Destiny 2 نیز این هفته با دو پله سقوط روبه‌رو بود و به رتبه چهارم رسید. از بازی‌های جدید این هفته نیز می‌توان به بازی The Lego Ninjago Movie Video Game اشاره کرد که به نوعی از موفق‌ترین بازی‌های جدید این هفته به حساب می‌آید. این بازی در رتبه هفتم جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفت. همچنین از دیگر بازی‌های جدید این هفته نیز می‌توان به  Mario and Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions (رتبه نوزدهم), Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy (رتبه سی و یکم), و Dragons’ Dogma: Dark Arisen HD (رتبه سی و نهم) اشاره کرد.

به ادامه بررسی جدول فروش این هفته در بریتانیا می‌پردازیم. این هفته در رتبه پنجم این جدول عنوان همیشه در صحنه Grand Theft Auto V را می‌بینیم که جایگاه آن نسبت به هفته قبل تغییری نداشته و در رتبه پنجم باقی مانده است. در رتبه ششم هم به همین ترتیب، تغییری به چشم نمی‌خورد و شاهد قرار گرفتن عنوان موفق Crash Bandicoot N. Sane Trilogy در این رتبه هستیم. لازم به یادآوری است که این بازی با هفت بار صدر نشینی در رتبه نخست این جدول، رکوردار بیشتری تعداد صدر نشینی در میان بازی‌های امسال است. و اما پس از قرار گرفتن عنوان The Lego Ninjago Video game در رتبه هفتم، بازی Mario Kart 8: Deluxe را می‌بینیم که آن هم یکی از بازی‌های موفق امسال به شمار می‌رود که تا به حال، عملکرد تحسین برانگیزی داشته است. در رتبه نهم هم شاهد قرار گرفتن عنوان ورزشی NBA 2K18 هستیم. همچنین بازی Lego Worlds نیز با قرار گرفتن در رتبه دهم، ۱۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا را کامل کرد.

همچنین از تغییرات مهم این جدول نسبت به هفته گذشته نیز، می‌توان به سقوط پنج پله‌ای NBA 2K18 اشاره کرد که بیشترین تغییر را نسبت به هفته گذشته داشته است. دیگر تغییر مهم این هفته نیز خارج شدن عنوان Project cars 2 از جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته و قرار گرفتن آن در رتبه پانزدهم است. همچنین بسته گسترش دهنده Uncharted:The Lost lagacy نیز پس از این‌ که دوبار به عنوان پرفروش‌ترین بازی هفته بریتانیا معرفی شد، با کاهش فروشی چشم‌گیر همراه شد و پس از سقوطی که هر هفته شاهدش بودیم، این هفته از جمع ۱۰ بازی پرفروش هفته جدا شد و به رتبه یازدهم رسید.

شما در ادامه می‌توانید لیست کامل پرفروش‌ترین بازی‌های هر پلتفرم را به صورت جداگانه مشاهده کنید. همچنین لازم به یادآوری است که نتایج به دست آمده از این جدول صرفاً بر اساس میزان فروش فیزیکی بازی‌ها است و میزان فروش دیجیتالی آن‌ها محاسبه نشده است؛ بنابراین آمار ذکر شده با نتایج نهایی متفاوت است.

لیست ۱۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

  1. FIFA 18
  2. Forza Motorsport 7
  3. Forza Horizon 3
  4. Destiny 2
  5. Grand Theft Auto V
  6. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
  7. The Lego Ninjago Video game
  8. Mario Kart 8: Deluxe
  9. NBA 2K18
  10. Lego Worlds

لیست کامل ۴۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

 

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته ایکس‌بکس وان در بریتانیا:

 

 

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته پلی‌استیشن ۴ در بریتانیا:

 

 

لیست ۲۵ بازی پرفروش این هفته نینتندو سوییچ در بریتانیا:

 

 

لیست ۳۰ بازی پرفروش این هفته رایانه‌های شخصی در بریتانیا:

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید