دیوانه سرعت | نقد و بررسی بازی F1 2017

۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰

مسابقات فرمول یک، به خصوص در این سالهای اخیر، بسیار قوی تر و مهم تر از گذشته شده؛ سرمایه گذاری های بزرگ و اسامی آشنا و معروف، تنها بخشی از قدرت این رقابت جذاب هستند، رقابتی که هرروز بهتر از دیروز می شود. به مانند بسیاری از ورزش ها و مسابقات بزرگ، که پا به دنیای بازی های ویدیویی باز کردند، فرمول یک، بنظر لقمه چربی برای سازندگان بازی های ویدیویی به حساب می آمد. فرمول یکی که طرفدارانش کم نیستند و اعتبار کمی نیز ندارد. F1 2017 ، همان لقمه چربی است که اکنون بسیار کم چرب و متوازن تر شده! و انگار دوست دارد به مذاق همه خوش بیاید؛ پس، کمربند ها را ببندید، کلاه های ایمنی را فراموش نکنید و با نقد و بررسی F1 2017 همراه گیمفا باشید!

برای همه کسانی که دیوانه سرعت هستند…

بدون هیچ جمله اضافی وارد چهارچوب می شویم! از همان نگاه اول، می توان متوجه تغییرات بازی شد. اولین، و یکی از مهمترین تغییرات بازی البته سیستم ارتقای بازی است که بهبود یافته و بسیار دقیق تر از قبل شده است. سیستمی که به شما کمک می کند تا هرآنگونه که می خواهید باشید و چه چیزی بهتر از این؟ مدیریت بهتر، دقیقاً همان چیزی است که در بازی به چشم می خورد. به خصوص در Cereer mod  که مدیریت، به معنای واقعی کلمه، کارآمد و مهم است. Career mod  امسال، همانند سال گذشته تجربه ای دلنشین از یک مسیر رویایی و بزرگ را به ما می چشاند. شخصیت دلخواهتان را از سر جایش بلند کنید و به یک رویارویی بزرگ بروید! عضوی از بهترین تیم ها باشید و در معتبر ترین مسابقات فرمول یک شرکت کنید. بازی طبق سنت های گذشته دارای دو بخش Career mod  و Championship  می باشد که خب تفاوت خیلی بزرگی با یکدیگر ندارند و تنها در بخش Cereer mod این شمایید که قهرمانتان را انتخاب و مسیر او را می سازید. Career mod ، همانطور که گفته شد، تجربه ای لذت بخش از یک مسیر رویاییست.  تجربه این بخش، حس بسیار خوبی را به ما می داد و از جذابیت های زندگی یک راننده مسابقات فرمول یک برایمان می گفت! اگرچه این بخش، بسیار شبیه یک روایت داستانی برای بازیست، اما اگر سازندگان تمام تمرکزشان را برای یک بخش داستانی می گذاشتند( مانند کاری که EA با فیفا انجام داد) می توانستیم یک داستان فوق العاده را تصور کنیم!

f1 2017 ، بسیاری از انتظارات ما را برآورده کرده است، هر چه که از یک مسابقه دیوانه وار فرمول یک می‌خواهید، دقیقاً همینجا منتظر شماست! “

بازی، حقیقتاً در گرافیک، از سطح خوبی برخوردار است و خصوصاً در پیست مسابقه، تصاویر بسیار دلنشینی را بوجود می آورد. باران، به زیبایی در بازی پیاده شده و تجربه ای کاملا متفاوت را نسبت به دیگر شرایط آب و هوایی دارد. حالت آسمان هنگام غروب آفتاب و انعکاس نور روی آسفالت ها و بدنه ماشین ها، دست به دست هم داده اند تا لذتی که از یک مسابقه فرمول یک، آن هم در یک بازی  ویدیویی می بریم، بسیار جذاب باشد.

فرمول یک، به معنای واقعی!

به گیم پلی می رسیم! در واقع گیم پلی، مهم ترین بخش بازی به شمار می رود. F1 2017، بدون گیم پلی خوبش، هیچ حرفی برای گفتن نخواهد داشت. گیم پلی به طور خلاصه، حرفه ای، سخت و طبیعی است و مطمئناً از آن لذت کافی را می‌برید. بازی، تنظیمات و امکانات گسترده ای برای کنترل اتومبیل در اختیارتان گذاشته؛ گزینه هایی که بعضاً حرفه ای هستند و بایستی به آنها دقت زیادی داشته باشید. از جمله تنظیمات کمکی راننده که البته اگر همه آنها را قعال کنید، در واقع تنها کار را برای خودتان ساده کردید.( دقیقاً مانند اکثر بازی های ریسینگ) اما اگر پیشنهاد ما را بخواهید، و دوست داشته باشید تا به گیم پلی فوق العاده و حرفه ای F1 2017 نگاهی بیندازید( و پس از آن عاشقش بشوید!) بهتر است تا تمام گزینه های کمکی را غیر فعال کرده تا یک مسابقه سخت و نفس گیر فومول یک را از نزدیک لمس کرده باشید! دقیقاً در همین نقطه است که F1 2017، خودش را به شما ثابت می کند. علاوه بر همه اینها، رانندگی در هوای بارانی نیز حس و حال خاص خودش را دارد. به علاوه تمامی این سختی ها، وقتی در هوای بارانی مسابقه می دهید، با یک چالش بزرگ به نام کنترل ماشین رو به رو می شوید! به صراحت، سازندگان نهایت ظرافت را در طراحی یک اتومبیل فرمول یک و نحوه کنترل کردن آن داشته اند و تمام اینها می توانند شما را شگفت زده کند!

در حین رانندگی باید به همه چیز دقت کنید، هر اتفاقی می تواند باعث از دست دادن مسابقه بشود!

F1 2017، سعی کرده تا همه چیز را شبیه واقعیت طراحی کرده باشد. یک شبیه ساز که کار خودش را خیلی خوب بلد است. در حین رانندگی، پشتیبانان تیم مدام با شما در ارتباط هستند و به شما نکات مهمی را گوشزد می کنند. جالب اینجاست که این نکات، تنها یک تزئین نیستند و حتی اگر به آنها گوش بدهید، گاهی می توانند بسیار مؤثر واقع بشوند. در کنار این‌ها، دستوراتی هم هستند که راننده می تواند با استفاده از آنها، به تیم کمک کند و از به وجود آمدن مشکلات جلوگیری بشود. بازی، پر است از نکات جالبی که می توانند جلب توجه کنند. نکاتی که الحق، بازی را به واقعیت خیلی نزدیک کرده! البته موردی که کمی در تجربه بازی ممکن است بد به نظر برسد، نحوه برخورد اتومبیل هاست که کمی غیر طبیعی کار شده است؛ یعنی دقیقاً زمانی که در واقعیت بازی غرق شده اید، غیرطبیعی بودن این برخورد ها کمی توی ذوق می زند!

” F1 2017، سعی کرده تا همه چیز را شبیه به واقعیت طراحی کند”

بخش آنلاین بازی هم کار خودش را بسیار عالی انجام داده و تجربه هیجان فرمول یک، آن هم در دنیایی آنلاین و زنده، خیلی جذاب بنظر می رسد. به خصوص وقتی می بینید حرفه ای ها دائم در حال جا به جا کردن رکورها هستند و مسابقات، گرمای خاصی دارند.

و دیگر…!؟

F1 2017،تجربه ای ناب و لذت بخش است از یک مسابقه فرمول یک که سعی کرده خیلی شبیه به واقعیت باشد. بازی به شما اجازه می دهد تا سختی و فشار یک مسابقه فرمول یک را از نزدیک لمس کنید و لذت ببرید؛ این همان چیزی است که باید از یک شبیه ساز خوب انتظار داشت. Career mod، بهتر از همیشه بنظر می رسد و مسیری زیباتر از هر سال در مقابلتان است. بخش آنلاین بازی قابل قبول طراحی شده  و در کل، هر چه که از یک بازی فرمول یک اننظار داشتیم، همینجا در اننظار ما نشسته! البته کاستی هایی هم وجود دارد که کمی به این تجربه فوق العاده، لطمه می زنند، اما نگران نباشید، F1 2017، برای همه کسانی است که عاشق سرعت و مسابقه اند و اگر شما هم جزئی از این افراد هستید، به هیچ وجه این بازی را از دست ندهید، چرا که هیچگاه به یک مسابقه فرمول یک، اینچنین نزدیک نخواهید شد!

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید