بهبود حسگر حركتي کینکت

۳۰ دی ۱۳۸۹ - ۰۸:۵۸

شركت مايكروسافت در حال توسعه يك ارتقاي Firmware جديد است كه دقت حسگر حركتي Kinect را تقويت كرده و به آن امكان خواهد داد تا حركات انگشتان و همچنين چرخش‌هاي دست را تشخيص دهد.

به نظر مي‌رسد عامل اصلي محدود كننده دقت Kinect، تفكيك‌پذيري حسگرهاي آن نيست بلكه پهناي باند مابين Kinect و خود كنسول است.
حسگر Kinect از طريق گذرگاه USB مستقيما به هر دستگاه Xbox 360 متصل مي‌شود و به يك دوربين RGB، يك حسگر عمق، حسگرهاي صوتي و فناوري احساس حركت مجهز است كه 48 نقطه حركتي روي بدن انسان را پي‌گيري مي‌كند. Kinect همچنين از توانايي تشخيص چهره‌ها و صداها برخوردار است. اين ابزار مي‌تواند رديابي كامل حركات بدن انسان را با سرعت 30 فريم در ثانيه انجام دهد. در حالي‌كه حسگر عمق Kinect از تفكيك‌پذيري 480 × 640 پشتيباني مي‌كند، در حال حاضر با يك محدوديت 240 × 320 مواجه است تا تنها 16 تا 16 مگابايت از پهناي باند موجود را مصرف كند.
اين محدوديت مصنوعي به اين دليل در نظر گرفته شده است كه امكان استفاده هم‌زمان از چند ابزار USB روي يك Xbox 360 وجود داشته باشد. با اين‌حال بر اساس اخبار منتشر شده به نظر مي‌رسد كه مايكروسافت مشغول كار روي يك فناوري است كه دستيابي به توان عملياتي بالاتر در اين حوزه را امكان‌پذير خواهد ساخت. اگر حسگر عمق بتواند با تفكيك‌پذيري 480 × 640 كار كند، قادر خواهد بود انگشتان و همچنين چرخش دستان كاربر را رديابي كند كه عملكرد بهتري را براي بازي‌هاي آينده به همراه خواهد داشت.

منبع : مجله شبکه

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید