#6: رالی برای تمام فصول | نقد وبررسی بازی WRC 3

۱۹ مهر ۱۳۹۱ - ۱۸:۱۷

همیشه با سری بازی های ریسینگ ( به اصطلاح ساده ماشین سواری) جای پای خود را هر سال محکم تر می کند ولی مشکلی که این سری بازی ها دارند، مجازی بودن دنیای بازی است یعنی به واقعیت شباهت زیادی ندارند ولی در نسخه های جدید به این موضوع بیشتر توجه شده و بیشتر بازی های ریسینگ سعی می کنند شرایط فیزیکی ماشین ها مثل ساییده شدن، داغ کردن و… را رعایت کنند.سری بازی های Dirt با روند صعود بسیار خوب توانستند نامی را به بازار نشان دهند. WRC نیز یکی دیگر از بازی هایی در همین سبک است و می توان گفت این بازی بهتر از همه ی شرکت ها این موضوع را رعایت می کند. اصلی ترین رقیب Dirt همین سری بازی های WRC است و سری بازی های WRC هر ساله با نمایش های متفاوتی به بازار عرضه می شود.

این سری بازی ها همیشه بی سروصدا می آیند و بی سر و صدا می روند چون هزینه ی زیادی برای آن صرف نمی شود و سازندگان آن حتی به زبان انگلیسی نیز تسلط ندارند! در این نقد وبرسی سعی شده است نکات خوب و بد این بازی به صورت خلاصه گفته شود.

داستان:

بازی های ریسینگ داستان خاصی ندارند ولی در خود بازی شما می توانید به صورت داستانی مسابقات مختلفی را انجام دهید و آنقدر این کار را بکنید تا قهرمان شوید! لازم به ذکر است که این عناوین خصوصیات آرکید گونه را دارند.

گرافیک:

این نسخه با یک موتور گرافیکی جدید به نام Spikengine طراحی شده است تا یکی از بزرگترین نواقص این عناوین که پایین بودن گرافیک بود را حل کنند ، در همین راستا کل بازی از نو طراحی و برنامه نویسی شده است.موتور گرافیکی جدید به پیشرفت گرافیک بازی بسیار کمک کرده است و یکی از بزرگترین اشکالات همیشگی این سری بازی هارا تاحدودی رفع کرده است. گرافیک محیط بازی بسیار دل انگیز و طراوت بخش است و هم چنین گرد و خاک هایی که در نقاط صحرایی از لای چرخ های ماشین به بیرون می آید واقعا جای تعجب دارد چون این گرد و خاک ها  بسیار زیبا کار شده اند! گرافیک آسفالت جاده نیز عالی کار شده است. در بازی افت فریم مشاهده نمی شود ولی گاهی اوقات باگ های گرافیکی مانند رد شدن از بعضی موانع کوچک مثل سنگ اوقات گیمر را دل سرد می کند. تعداد اتومبیل های واقعا کم است ولی سازندگان با طراحی زیبای آن ها جای این کمبود را پر کرده اند.

گیم پلی:

با یک عنوان رالی روبرو هستیم که استانداردها و قوانین این مسابقات را در خود دارد. شما با انتخاب یک ماشین از کمپانی های لایسنس شده توسط سازندگان بازی، می توانید وارد رقابتی بزرگ شوید و با مسابقات مختلف فصل های گوناگونی را بگذرانید. تنوع ماشین ها آنچنان بالا نیست، ولی خوشبختانه سازندگان سعی کرده اند لایسنس ماشین های معروف این مسابقات را بگیرند .در همین راستا کل بازی از نو طراحی و برنامه نویسی شده است . این بازی دارای ۵۰ تیم مختلف است که در کل دارای ۳۵ اتومبیل لایسنس شده است.

در هر مسابقه به شما وقتی داده می شود یا باید یک مسیر را در مدت زمانی به پایان برسانید، در این زمان اگر حرفه ای کار کنید از کار های عجیب خود لذت می برید! آنقدر کنترل اتومبیل ها آسان و زیبا ساخته شده است که جای تحسین فراوان دارد! زمین های پست و هموار و ناگهان زمین های نا هموار که در همین زمین ها باید مهارت خود را ثابت کنید.در مراحل برفی نیز باید هنگام پیچیدن به سرعت خود و به لیز خوردن ماشین نیز توجه کنید! اگر بخواهید با تصادف های مکرر به پایان برسید وقت خود را تلف کرده اید در بازی بدون تصادف کردن به سختی می شود مسابقه را با زمان مناسب به پایان رساند حال چه برسد با تصادف!

گیم پلی بازی به زیبایی گیمر را به چالش می کشد و بازیبایی های خود گیمر را خوشحال می کند.

صداگذاری:

صداگذاری ماشین ها بی نهایت عالی کار شده است و اصلا نقصی ندارد هنگام ترمز صدای ماشین به صورتی بسیار واقعی است و هنگام شتاب در سربالایی ها واقعا فشار موتور به زیبایی معلوم است! صداگذاری محیط نیز خوب کار شده است و صداگذاری تماشاگران اصلا خوب نیست! در طول مسابقه موسیقی پخش نمی شود! و همین از جذابیت بازی می کاهد.

 

نتیجه گیری:

بازی WRC3توانست پس از مدتی توانست خط و نشانی برای Dirt بکشد. اگر دنبال هیجان، سرعت، دقت، مهارت هستید این بازی زیبا را از دست ندهید. اما هنوز نمی شود این بازی را با Most wanted جدید Ea مقایسه کرد.

امتیاز ها:

گرافیک:

10/7

صداگذاری:

10/8

بخش آنلاین:

10/7

گیم پلی:
10/8

نتیجه کل:

10/7.5

خلاصه گرافیک:

گرافیک بازی خوب کار شده است.

خلاصه گیم پلی:

گیم پلی بازی خوب است ولی تعداد ماشین ها کم است.

خلاصه صداگذاری:

صداگذاری بازی خوب است.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید