آیا استودیوی پلاتینوم گیمز به بازی Bayonetta 3 اشاره می‌کند؟

۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰

همانطور که می‌دانید مدت زمان کمی تا برگزاری نمایشگاه E3 2017 مانده است و به موجب همین امر، روزانه شاهد درز شایعات و اطلاعات مختلفی پیرامون معرفی بازی جدیدی هستیم که ممکن است در آینده به صورت رسمی رونمایی گردند. استودیوی بازی‌سازی «پلاتینوم گیمز» (Platinum Games)، توسعه‌دهنده‌ی سری بازی‌های Bayonetta، این هفته با انتشار ویدئوهای مختلفی در کانال اختصاصی خود در سرویس اشتراک ویدئوی یوتیوب، باعث ایجاد گمانه‌زنی‌های زیادی از سوی علاقه‌مندان و تحلیلگران شده است. کلیپ‌های اخیر این استودیو که پیرامون دو بازی Bayonetta و Bayonetta 2 هستند، همگی سه بار تکرار می‌شوند که همین موضوع باعث شده تا عده‌ی زیادی امیدوار باشند که این استودیو به ساخت نسخه‌ی سوم این مجموعه‌ی محبوب و موفق اشاره می‌کند و احتمالاً در نمایشگاه E3 2017 از آن رونمایی به عمل آورد.

مجموعه بازی‌های Bayonetta، مدتی است که بار دیگر در کانون توجهات قرار گرفته است، چراکه اوایل این ماه (میلادی) شاهد انتشار نخستین قسمت این سری از سوی شرکت «سگا» (SEGA) برای رایانه‌های شخصی بودیم. پورت رایانه‌های شخصی این بازی که نسخه‌ی اصلی آن در سال ۲۰۱۰ میلادی روانه‌ی بازار شده بود، عملکرد خوبی داشت و بدون مشکل خاصی در این پلتفرم به اجرا درمی‌آید. به همین مناسبت، عده‌ی زیادی مشتاقانه منتظر عرضه شدن دیگر بازی‌های این استودیو از جمله Bayonetta 2 و Vanquish برای رایانه‌های شخصی هستند. اگرچه احتمال عرضه‌ی Vanquish برای این پلتفرم، از آنجایی که چندی پیش شاهد تیزری از بازی Bayonetta با محوریت این عنوان بودیم، بسیار بالاست؛ اما از سوی دیگر و از آنجایی که بازی Bayonetta 2 یکی از عناوین انحصاری شرکت نینتندوست که تنها برای کنسول Wii U منتشر شده، نمی‌توان زیاد به راه‌یابی آن به رایانه‌های شخصی امیدوار بود.

با این وجود، صحبت‌های قبلی باعث نمی‌شود تا عرضه‌ی Bayonetta 2 را برای کنسول نینتندو سوییچ نادیده بگیریم. حتی اگر نسخه‌ی سوم این مجموعه نیز در دست ساخت و توسعه قرار داشته باشد، می‌توان انتظار منتشر شدن آن برای جدیدترین کنسول شرکت نینتندو را نیز داشت و این مهم دور از ذهن نیست.

دو شرکت «سگا» و «پلاتینیوم گیمز» تصمیم دارند تا جایی که ممکن است بازی‌های خود را برای اکثر پلتفرم‌های حاضر در بازار عرضه کند. انتشار Bayonetta بر روی سرویس استیم نیز به یک موفقیت برای آن‌ها تبدیل شد؛ چراکه این بازی در نخستین هفته‌ی انتشار خود بیش از ۱۰۰ هزار نسخه فروخت. با توجه به بازار گسترده‌ی دو کنسول نسل هشتمی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴، عرضه‌ی Bayonetta 3 می‌تواند به یک موفقیت بزرگ دیگر برای دو شرکت پیشتر اشاره شده تبدیل شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید