شرکت Mad Catz اعلام ورشکستگی کرد

۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰

Mad Catz، شرکت سخت افزاری که نزدیک به ۳۰ سال مشغول ساخت لوازم جانبی برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های خانگی بوده است، چندی پیش اعلام ورشکستگی کرد.

شرکت Mad Catz بالاخره پس از گذراندن یک وضعیت بسیار بد اقتصادی مجبود به پر کردن فرم ورشکستگی شد. تمامی مدیران و مسئولان این شرکت از سمت خود استعفا داده و ابزار و وسایل شرکت نیز پس از مدتی جهت پرداخت بخشی از بدهی‌ها، به حراج گذاشته خواهند شد.

با وجود تاسفبار بودن این موضوع، باید گفت که پس از سپری کردن چندین سال بسیار دشوار اقتصادی و کاهش میزان در آمد این شرکت، خبر ورشکستگی Mad Catz آنچنان غافلگیر کننده نیست. سال گذشته پس از سرمایه‌گذاری بر روی ساخت لوازم جانبی برای عنوان Rock Band 4 (ساخته جدید استدیوی Harmonix)، شرکت Mad Catz مجبور به اخراج حدود ۴۰٪ از کارمندان خود شده بود. علاوه بر آن در ژانویه گذشته، تنها مدت زمان کوتاهی پس از اعلام توسعه یک دسته آرکید جدید برای عنوان Tekken 7 توسط شرکت Mad Catz، بازار بورس نیویورک هشدار عدم کارایی (هشداری که شرکت‌ها جهت پایین بودن قیمت سهام دریافت می‌کنند) را برای این شرکت ارسال کرده بود. هفته گذشته نیز نهایتا پس از رسیدن قیمت سهام این شرکت به ۴ سنت (۰.۰۴ دلار)، آن‌ها از بازار بورس کنار گذاشته شدند.

شرکت Mad Catz در طول سال‌ها محصولات جانبی بسیاری برای بازی‌های رایانه‌ای منتشر کرده بود. از فرمان‌های مخصوص برای عناوین رانندگی، دسته‌های مخصوص آرکید برای عناوین مبارزه‌ای و لوازم جانبی خاص برای عناوین موزیکال همانند Rock Band گرفته، تا ساخت کنسول کوچک خانگی Mojo، که براساس سیستم‌ عامل اندروید طراحی شده و با اتصال مستقیم به شبکه Google Play، عناوین این پلتفرم را اجرا می‌کرد. حال پس از ثبت فرم ورشکستگی، قدم بعدی برای این شرکت فروش تمامی اجناس و دارایی‌های خود بوده تا بتوانند با کمک ‌آن‌ها بخشی از بدهی‌های عقب افتاده خود را پرداخت کنند.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید