با سیستم ماموریت‌ها در عنوان Mass Effect Andromeda آشنا شوید

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۸

Mass Effect Andromeda سیستم جدیدی به نام ماموریت‌ها (Missions) داشته، که بازیکنان می‌توانند آن را به دو صورت تک نفره و آنلاین بازی کنند.

امروز تهیه کننده عنوان Mass Effect Andromeda، آقای فرناندو ملو (Fernando Melo) با همکاری طراح ارشد این عنوان ایان فرایزر (Ian Frazier)، از سیستم جدید ماموریت‌ها برای بخش چند نفره Mass Effect Andromeda رونمایی کردند. با انجام دادن این ماموریت‌ها شما «پاداش Pathfinder» را دریافت می‌کنید، که می‌تواند شامل مواردی چون دریافت میزان خاصی پول و XP باشد. در صورت انجام یک ماموریت در بخش آنلاین، پاداش آن ماموریت در هر دو بخش چند نفره (آنلاین) و تک نفره (داستانی) شما اعمال خواهد شد. شما همچنین قابلیت آن را داشته تا در بخش تک نفره یک تیم ضربت را جای خود فرستاده، که در این صورت پاداش دریافتی صرفا در بخش داستانی لحاظ می‌شود. شایان ذکر است که به گفته سازندگان این عنوان، این تیم ضربت توسط هوش مصنوعی هدایت نشده و شامل افرادی گروه‌ خودتا نیز نخواهد بود، بلکه سایر بازیکنان در بخش آنلاین این ماموریت‌ها را برای شما انجام می‌دهند.

تصویر منتشر شده از این بخش دو نکته جالب توجه دیگر نیز دارد. مورد اول، حضور زمان‌سنجی در انتهای سمت راست منوی این بخش است. به نظر می‌رسد، هر ماموریت مدت زمان خاصی داشته که بازیکنان در طول آن مدت باید ماموریت ذکر شده را انجام داده و در غیر این صورت ماموریت مذکور از بین خواهد رفت. نکته دوم، تغییرات ایجاده شده در گیم‌پلی بازی در هر یک از این ماموریت‌ها است. به عنوان مثال، در این ماموریت نشان داده شده در تصویر، قدرت سلاح‌های بازیکن ۵۰٪ ضعیف‌تر از حد عادی بوده، هرچند با شلیک به نقاط ضعف دشمن (مانند شلیک کردن به سر آن‌ها) قدرت سلاح شما تا ۲۰۰٪ افزایش پیدا می‌کند. پس در این ماموریت خاص، بازی از شما می‌خواهد تا با تمرکز و دقت در هر مبارزه حضور یافته و از نقاط ضعف دشمنان استفاده کنید. در ادامه می‌توانید تصویر منتشر شده از منوی ماموریت‌ها توسط شرکت بایوور را مشاهده نمایید.

در کنار سیستم ماموریت‌ها، اطلاعات جدیدی از سایر بخش‌های Mass Effect Andromeda منتشر شده، که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. شما با ارتقا سطح خود در بازی (Level up)، نقشه‌های برای طراحی تجهیزات بدست می‌آورید. هرچند، تمامی نقشه‌ها از این راه بدست نیامده و باقی این طرح‌ها با اسکن کردن اشیا و ارسال اطلاعات جمع‌آوری شده از آن‌ها به سفینه، در دسترس شما قرار می‌گیریند.

بازیکنان قابلیت آن را داشته تا درجه سختی بازی را در هر زمانی تغییر دهند. همچنین در نسخه رایانه‌های شخصی، شما می‌توانید دکمه‌های موس و صفحه کلید را به هر صورتی که دوست داشته جابجا کرده و حتی توانایی آن را داشته تا مشخص کنید که کدام حرکات با نگه‌ داشتن یک دکمه اجرا شده و کدام یک تنها با ضربه زدن به دکمه مورد نظر، اجرا می‌شوند. این تغییر دکمه‌ها شامل ایجاد تغییرات در نحوه نشانه‌گیری، دویدن و اجرای قدرت‌های شما در بازی خواهند بود. شما حتی قابلیت آن را داشته تا دکمه‌های مورد نظر برای کنترل و جابجایی Nomad را تغییر دهید.

اگر گزارش‌های قبلی ما در مورد Mass Effect Andromeda را از دست داده‌اید، از اینجا می‌توانید نسبت به تماشای ۱۳ دقیقه ابتدایی این عنوان اقدام نموده یا آنکه سری تصاویر جدید این عنوان از بخش چند نفره را مشاهده کنید.

Mass Effect Andromeda قرار است در تاریخ ۲۱ مارس ۲۰۱۷ در آمریکای شمالی و ۲ روز بعد در ۲۳ام مارس در اروپا (به ترتیب ۱ و ۳ فروردین ۱۳۹۶)، برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شود. مشترکین سرویس EA Access بر روی ایکس‌باکس وان و Origin Access بر روی رایانه‌های شخصی، می‌توانند ۵ روز زودتر از عرضه رسمی این عنوان، ۱۰ ساعت از Mass Effect Andromeda را به صورت رایگان تجربه کنند.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید