به‌روزرسان بزرگ ایکس‌باکس وان برروی سرعت و سهولت استفاده تمرکز دارد

۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۲

مایکروسافت قصد دارد سیستم عامل ایکس‌باکس وان را باری دیگر با تغییرات پایه‌ای مواجه کند. با لیست کامل تغییرات همراه شوید.

بهار امسال شاهد انتشار به‌روزرسان بزرگ ایکس‌باکس وان خواهیم بود. این به‌روزرسانی برروی سرعت و عملکرد کنسول تمرکز کرده و سعی می‌کند با ایجاد میان‌برهایی استفاده از ویژگی‌های کنسول را سهولت ببخشد. پیش‌تر نیز در بررسی عملکرد ایکس‌باکس وان به بهم‌ریخته بودن منوی کاربری اشاره شده بود و حال مایکروسافت قصد دارد تا این مشکلات را حل نماید. در ادامه نگاهی به لیست تغییرات می‌اندازیم. کاربران پیش‌نمایش ایکس‌باکس هم در این هفته به‌روزرسان را دریافت می‌کنند البته تمامی ویژگی‌های ذکر شده در به‌روزرسان کاربران پیش‌نمایش وجود ندارد و در گذر زمان عرضه می‌شود. به‌روزرسان عمومی در بهار منتشر می‌شود.

تغییرات به‌روزرسان ایکس‌باکس وان با نام Creators از این قرار است:

با استفاده از Beam به‌سرعت محتوای ایکس‌باکس وان یا ویندوز ۱۰ خود را استریم کنید: با استفاده Beam به‌راحتی محتوای موردعلاقه خود را از ایکس‌باکس لایو استریم کنید. با وارد شدن به ایکس‌باکس لایو و یک بار فشردن کلید Guide می‌توانید به‌راحتی گزینه استریم را انتخاب نمایید. برروی ویندوز ۱۰ نیز با فشردن کلید ویندوز و G از این ویژگی استفاده خواهید کرد.

Arena به شما اجازه می‌دهد تورنمنت تشکیل دهید: حال شما می‌توانید در Arena تورمنت شخصی خود را بسازید. در تورنمنت خود می‌توانید هرنوع تنظیمات دلخواه را قرار دهید و همچنین در تورنمنت‌هایی که تنظیمات دلخواه شما را دارد شرکت کنید.

رابط کاربری به‌روزرسانی شد: یکی از نخستین چیزهایی که متوجه آن می‌شوید بخش صفحه اصلی ایکس‌باکس است. طی بازخوردهای فراوانی که تیم ایکس‌باکس دریافت کرد مهم‌ترین مشکلات پیچیده بودن رابط کاربری بود. برای رسیدن به محلی خاص نیازمند فشردن کلیدهای بسیاری‌ست اما با این به‌روزرسانی سرعت رسیدن به موارد موردنیازتان بهبود فراوانی می‌یابد. رابط کاربری جدید سرعت بیشتری دارد و همه‌چیزهای موردنیازتان در آن گنجانده شده است.

بخش Guide ایکس‌باکس سریع‌تر و پاسخگوتر شده است: مورد بعدی که متوجه آن می‌شوید بخش Guide ایکس‌باکس است که سریع‌تر از پیش شده. با یکبار فشردن کلید هوم بخش Guide باز می‌شود و دیگر نیازی به دوبار فشردن کلید نیست. همچنین تصویر کوچک نمی‌شود و Guide برروی بازی شما می‌آید. محتوای Guide نیز تغییر کرده و چیزهای موردنیاز در اختیارتان قرار داده می‌شود. از آخرین‌بازی‌های انجام شده تا کنترل موزیک پس زمینه و سر زدن به فروشگاه ایکس‌باکس.

بهبود ویژگی‌های ایکس‌باکس: بخش اچیومنت ایکس‌باکس تغییراتی داشته تا راحت‌تر اچیومنت‌های خود را ببینید. با فشردن کلید “X” یا “Y” به‌ترتیب می‌توانید بازی خود را ضبط کنید و اسکرین شات بگیرید. همچنین از شما پرسیده می‌شود که تا چند ثانیه یا دقیقه قبل را می‌خواهید ضبط کنید.

بهبود Cortanaبه‌روزرسان جدید Cortana را برای ایکس‌باکس هوشمندتر می‌کند. در این به‌روزرسان شما می‌توانید به Cortana یادآور و هشدار بدهید تا درزمانی که با دوستان‌تان قرار بازی گذاشتید، باخبرتان کند. همچنین Cortana بهبودهای بسیاری در عملکرد خود دریافت می‌کند.

بهبود بخش به‌روزرسان: حال وقتی برای کنسول‌تان به‌روزرسان می‌آید شما از مرحله‌ای که به‌روزرسان در آن حضور دارد با خبر هستید. همچنین می‌توانید مشخص کنید که کدام بازی‌ها وبرنامه‌ها درصورت دریافت به‌روزرسانی به‌صورت خودکار به‌روز شوند.

تاریخ عمومی انتشار این به‌روزرسان بهار ۲۰۱۷ است.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید