کارگردان The Witcher 3: برای ما داستان و نحوه روایت آن همواره مهم‌تر از جنگیدن با هیولاها است

۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۹

سری فوق العاده The Witcher همواره بخاطر داستان جذابش و نحوه بیان آن مشهور و محبوب بوده است. حال کارگردان داستانی این سری از پراهمیت بودن بخش داستانی برای سی دی پراجکت می‌گوید.

مارسین بلاچا، کارگردان داستانی سری The Witcher در مصاحبه اخیر خود از نحوه داستان‌سرایی سری و همچنین عناوین آینده استودیو می‌گوید. این سری براساس کتاب‌هایی نوشته شده توسط Andrzej Sapkowski ساخته شده و بلاچا به اهمیت رویاپردازی در ساخت بازی براساس کتاب اشاره دارد.

تمامی بازی‌های معروف لهستانی مثل This War of Mine تمرکز ویژه‌ای برروی تخیلات داشته‌اند و فرآیند حرفه‌ای ساخت یک بازی را با آن آمیخته‌اند. به This War of Mine نگاه کنید. ایده آنکه بیاییم به زندگی مردم عادی هنگام جنگ داخلی بپردازیم بسیار ایده بکری است که در آن شخصیت‌های بازی شکل می‌گیرند. اصولا نیز بازی‌هایی با چنین قوه تخیلی به موفقیت و محبوبیت می‌رسند. باید توجه کرد که فرآیند تولید یک بازی نیز دارای روح است و این روح داخل بازی شاید نشود توسط تحقیقات و آنالیزها مشخص شود اما توسط بازی‌باز حس شده و خوشایند است. بازی‌های نقش آفرینی نیز چنین است.

طبق گفته‌های بلاچا توجه به خلاقیت و تخیلات یکی از مهم‌ترین ارکان ساخت بازی است. او ادامه داد که تیم توسعه دهنده The Witcher اهمیت بسیار زیادی به نحوه داستان سرایی بازی و همچنین هسته داستان بازی دارند و سعی می‌کنند تمامی نقاط روان شناسی و روان شناختی آن را پوشش دهند و دنیایی پرجزئیات را شبیه‌سازی نمایند، رسیدن به چنین دستاوردی برای سازندگان بسیار مهم‌تر از پرتاب نیزه و کشتن هیولاها بوده. بدین ترتیب این مبارزات نیستند که بازی را تشکیل داده و داستان را شکل می‌دهند بلکه داستان بازی و نحوه روایت آن سازنده نبردها و مبارزات داخل بازی بوده و تنها مبارزه خالی مدنظر نیست.

برای ما این مهم بود که دنیایی فوق العاده خلق کنیم. جایی که توجه ویژه‌ای به فرآیند روانی شخصیت‌ها می‌شود و دیالوگ‌های آنان چند بعدی باشد. برای ما داستان و نحوه روایت آن همواره مهم‌تر از جنگیدن با هیولاها است. من فکر میکنم که عنوان The Witcher 3 حداعلی این دیدگاه ما را نشان می‌دهد.

با توجه به صحبت‌های بلاچا می‌توان اطمینان حاصل کرد که پروژه بعدی این استودیو نیز با همین روند توسعه می‌یابد. اگرچه توجه ویژه سی دی پراجکت به داستان به هیچ عنوان باعث نشده که مبارزات بازی‌هایشان بد باشد. همچنین اخیرا این استودیوی لهستانی وامی هفت میلیون دلاری از دولت دریافت کرده تا تحقیقات گسترده‌ای راجت ساخت بازی‌های چندنفره و ساخت شهر انجام دهد.

پروژه بعدی استودیوی بااستعداد لهستانی عنوان Cyberpunk 2077 بوده و قرار است بزرگ‌ترین و جاه طلبانه‌ترین عنوان سی‌دی پراجکت باشد. این عنوان هنوز تاریح انتشار مشخصی ندارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید