قابلیت Snap mode کنسول ایکس باکس وان تغییر خواهد کرد

۷ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۱

مایکروسافت قصد دارد تا قابلیت اسنپ (Snap mode) کنسول ایکس باکس وان را حذف و آن را با محیط کاربری بهتری جایگزین کند.بعد از آخرین به‌روزرسانی کنسول ایکس باکس وان با نام به‌روزرسانی تعطیلات (Holiday Update) ، مایکروسافت بهتر کردن عملکرد این کنسول را هدف خود قرار داده. طبق خبری که اخیرا در ویندوز سنترال منتشر شده، مایکروسافت قصد دارد تا محیط کاربری این کنسول و قابلیت اسنپ آن را بهبود بخشد.

داشبورد جدید این کنسول میتواند منوی راهنمای جدیدی داشته باشد که قابلیت دسترسی سریع به بازی های اخیر و چیز های شبیه به ان، بهمراه قابلیت شخصی سازی و ایجاد تغییرات در چگونگی نمایش پست های شما بطور دلخواه را فراهم آورد.

متن ویندوز سنترال درباره ی سوالات مربوط به قابلیت اسنپ به شرح زیر است:

“مایکروسافت درحال بررسی قابلیتی است که باعث می شود بازیکنان بتوانند تصویر های متعدد در یک صفحه (picture-in-picture) را برای انجام کار های مختلف بصورت همزمان در اختیار داشته باشند، که به انان اجازه میدهد تا یک برنامه‌ی اسنپ شده را به گوشه‌ی صفحه ی خود منتقل کنند، بجای اینکه یک چهارم صفحه انها را بهمراه فضای خالی بزرگی اشغال کند.”

همچنین مایکروسافت در حال تفکر برروی واقعیت مجازی (VR) و استریم کردن بازیها از کنسول برروی هدست واقعیت مجازی Oculus Rift است که به گفته ی انها، در ماه دسامبر عملی میشود.

مایکروسافت در حال ساخت برنامه‌ای کاربردی است که به بازیکنان اجازه میدهد تا بازیها را برروی هدست Oculus Rift خود استریم کنند. این برنامه بصورت کاملا رایگان و بدون هیچ هزینه ی اضافیست و تنها نیازمند به اینترنت است.

“اپلیکیشن جدید ایکس باکس وان که به کاربران اجازه میدهد تا بازیهای خود را برروی هدست خود استریم کنند، به اینترنت شما متصل خواهد شد. بعد از اتصال، خروجی تصویر کنسول به هدست شما منتقل میشود و تصویری برروی یکی از صفحات بزرگ دلخواه شما تشکیل میگردد. این صفحات عبارتند از: دژ (Citadel) ، عقب نشینی (Retreat) و گنبد (Dome)”

نظر شما چیست؟ آیا با این ایده موافقید؟

اگر این امر از سوی مایکروسافت عملی شود میتواند به بازیکنان اجازه دهد تا بازی‌ها را در راهی انقلابی تجربه کنند.

دو کنسول ایکس باکس وان و ایکس‌باکس وان اس هم اکنون در دسترس هستند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید