کاهش فروش کپکام نسبت به سال گذشته بدلیل عدم ارائه عناوین اصلی

۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۵

بتازگی شرکت کپکام گزارش مالی خود که مربوط به دوره شش ماهه ۱ آوریل تا ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۱۶ بوده است را منتشر کرده است. این سازنده و ناشر ژاپنی عناوینی چون Monster Hunter ،Resident Evil و Street Fighter، در گزارش خود اعلام کرده است که میزان فروش و درآمدشان نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۵ کاهش یافته است.

فروش مدت گفته شده این شرکت ۲۷۳ میلیون دلار گزارش شده است که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۵ نشان دهنده نه درصد کاهش می‌باشد، در سال ۲۰۱۵ این مقدار ۳۰۲ میلیون دلار بوده است. درآمد این شرکت نیز از ۲۷ میلیون دلار سال ۲۰۱۵ به ۱۶ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ تغییر کرده است.

براساس گفته کپکام این کاهش فروش به سبب تغییراتی بوده است که در صنعت بواسطه عرضه کنسول‌های واقعیت مجازی روی داده است. بعلاوه کپکام اعلام کرد که بخش اصلی این کاهش نیز به تمرکز آنها برروی عرضه عناوین فرعی در طول این مدت مربوط می‌شود.

طبق اعلام کپکام بازی Phoenix Wright: Ace Attorney – Spirit of Justice تقریباً طبق برنامه‌ریزی آنها فروش داشته است در حالیکه انتشار دوباره عناوینی Resident Evil 5 و Resident Evil 4 با تشکر از طرفداران ثابت آنها با فروش پایداری روبرو بوده است. فروش بازی Monster Hunter Generations نیز بصورت solid توصیف شده است.

شرکت کپکام در مورد بازی Resident Evil 7 با اطمینان کامل اعلام کرد که این عنوان یکی از عناوین کلیدی در دست ساخت آنها می‌باشد، این شرکت اعلام کرد:

بازی Resident Evil 7 نه تنها بازی بود که در نمایشگاه E3 امسال توجه بسیاری را برانگیخت که قابلیت واقعیت مجازی آن در کانون توجه قرار گرفته بود، بلکه موفقیت دیگری را در نمایشگاه بازی‌های توکیو نیز بدست آورد و بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جلب کرد.

هر دو رویداد (نمایشگاه E3 و توکیو) نشان دهنده استراتژی تجاری شرکت در نیمه دوم سال مالی و توجه مردم به عناوین اصلی بوده‌اند.

بازی Resident Evil 7 در تاریخ ۲۴ ژانویه‌ی ۲۰۱۷ (۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۵) برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. این عنوان از پلی‌استیشن وی‌آر پشتیبانی خواهد کرد که به مدت یک سال در انحصار سونی و هدستش خواهد بود.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید