گیفت کارت
گیفت کارت

پلی‌استیشن ۴ پرو دارای یک هارد قابل تعویض خواهد بود

۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۵

همچون پلی‌استیشن ۳ و پلی‌استیشن ۴، کاربران پلی‌استیشن ۴ پرو قادر خواهند بود تا در صورت نیاز، هارد این کنسول را تعویض کنند.

طبق اعلام شرکت سونی، پلی‌استیشن ۴ پرو از یک هارد با  رابط SATA 3.0 استفاده می‌کند و به کاربران اجازه خواهد داد تا هارد موجود در دستگاه را با هارد دیگری تعویض کنند. رابط SATA 3.0 اعث می‌شود سرعت انتقال داده‌های کنسول از ۳٫۰ Gb/s به ۶٫۰ Gb/s افزایش یابد، این در حالی است که پلی‌استیشن ۴ از رابطه SATA 2.0 استفاده می‌نمود و سرعت انتقال داده‌های آن به ۳ Gb/s می‌رسید.

کنسول ایکس‌باکس وان شرکت مایکروسافت و Wii U شرکت نینتندو از قابلیت تعویض هارد داخلی پشتیبانی نمی‌کنند گرچه این قابلیت را خواهید داشت تا با استفاده از هارد خارجی فضای در دسترس خود را افزایش دهید.

کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان ماه) با قیمت ۳۹۹٫۹۹ دلار عرضه خواهد شد. این کنسول از یک هارد یک ترابایتی بهره می‌برد اما دارای یک پلیر ۴K Blu-ray نمی‌باشد و علت آن تمرکز شرکت سونی برروی استریمینگ بوده است.

در جبهه‌ای دیگه، شرکت مایکروسافت قصد ارائه کنسول قدرتمند اسکورپیو را دارد که در تعطیلات سال ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد. مایکروسافت اعلام کرده است که این کنسول قدرتمندترین کنسولی است که تاکنون ساخته شده است و دارای قدرت به مراتب بیشتری نسبت به پلی‌استیشن ۴ پرو خواهد بود.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید