سفر به استودیوهای بازی سازی |قسمت اول : Mercury Steam

۲۱ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۰:۲۵

هم اکنون با بخش جدیدی در سایت گیمفا روبه رو هستید.در این بخش ما به بررسی اجمالی استودیوهای بازی سازی میپردازیم که در حال حاضر مشغول کار بر روی عناوینی محبوب هستند. در اولین ملاقات به سراغ شرکت Mercury Steam سازنده بازی Castelvania : Lord of Shadows 2 رفتیم.

با مشاهده موارد متعددی در استودیو دریافتیم که ساخت ماجراجویی جدید Simon Belmont تقریبا نصف آن تکمیل شده است.  واقعا جای تاسف دارد که فقط ۱۰۰ نفر اسپانیایی بر روی ساخت این بازی هستند. با بازدید از استودیوی مادرید کشف کردیم که فقط به تقلید بسنده نخواهند کرد.  تصاویری درهم و برهم از طراحی بازی را مشاهده کردیم که به شخصه چیز خاصی از روند بازی عاید ما نگردید. نقشه هایی از مناطق بازی را مشاهده کردیم ، مناطق بیابانی و صحرایی بدون آب و علف هیچ وجه تشابهی با جنگل های گرمسیری نسخه قبلی ندارد.  هر چند در هر منطقه ایی استودیوی مادرید هیولاهایی قرار می دهد تا بازیباز آنها را تار و مار کند! شاید تنها وجه تشابه همین قضیه باشد!

Castlevania Lords of Shadow 2 Screenshot

پس از ۱۰ دقیقه پرسه زدن در استودیو شگفت زده شدیم که در آنجا دو تیم مجزا مشغول ساخت بازی بودند. در ابتدا سکوت همه جا حکمرانی می کرد. حدود ۶۰ نفر نیرو برای ساخت بازی Lord of shadow به سختی کار می کردند. در نسخه اول تعداد نیرو به ۸۰ نفر نیز می رسید. این تعداد نیرو کاملا حاکی از آن است که  برای ساخت نسخه دوم Lord of shadows زحمت و تلاش زیادی کشیده می شود. در اتاقی دور از بقیه در طبقه همکف ، حدود ۲۰ نفر بر روی نسخه ۳ds مشغول به کار بودند.  لازم به ذکر است که نسخه ۳DS  داستانی مجزا دارد و تحت عنوان Mirror of fate در دست ساخت است.  اتاق کمی تنگ و باریک تر از اتاق رسانه بود و توسط گرمای ماشین آلات کمی نمناک به نظر می رسید.  در این اتاق افرادی سخت مشغول طراحی مدل و رندر گرفتن بودند.

Castlevania Lords of Shadow 2 Screenshot

موفقیت نسخه قبلی بازی کسلوانیا نه تنها بر روی استودیوی Mercury Steam تاثیر منفی نگذاشته  بلکه افراد مسئولیت خود را دو چندان کردند و سعی در ساخت یک بازی عالی را دارند.  با افزایش  تعداد افراد از ۶۰ به ۱۰۰ ، امید است که شاهد گرافیکی بهتر باشیم.

استودیوی Mercury Steam تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا با بودجه نه چندان دلچسب خود ، بازیCastelvania: Lord Of shadow 2 را به اثری موفق تبدیل سازد. با در نظر گرفتن اینکه کونامی به عنوان ناشر بازی است ، این استودیو می تواند باری دیگر اثری عالی و دلچسب در ژانر اکشن ماجراجویی خلق کند که به مذاق بازیبازها خوش بیاید.

Castlevania Lords of Shadow 2 Screenshot

0
0
برچسب‌ها: ،

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید