پلی‌استیشن وی‌آر در دسترس قرار گرفت (بروزرسانی)

۲۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۹

۱۳ اکتبر روز بزرگی برای شرکت سونی بود چراکه پس از مدت‌ها انتظار بلاخره هدست پلی‌استیشن وی‌آر این شرکت برروی قفسه فروشگاه‌ها قرار می‌گرفت.

قیمت این هدست به تنهایی ۴۰۰ دلار می‌باشد اما برای استفاده از آن نیاز به یک دستگاه پلی‌استیشن ۴ و یک دوربین پلی‌استیشن خواهید داشت. شرکت سونی همچنین یک باندل ۵۰۰ دلاری متشکل از هدست، یک دوربین، دو کنترلر حرکتی و یک بازی PlayStation VR Worlds در نظر گرفته است. همچنین طبق اعلام پیشین سونی، هر نسخه از پلی‌استیشن وی‌آر این شرکت به همراه یک دیسک رایگان دمو منتشر خواهد شد که شامل نسخه‌های آزمایشی از ۱۸ بازی که شامل بازی Resident Evil 7 نیز می‌شود برای آمریکا خواهد بود و این تعداد برای اروپا به ۸ بازی تقلیل خواهد یافت که لیست بازی‌های آن نیز با بازی‌های دیسک دموی رایگان آمریکا متفاوت است. طبق اعلام شرکت سونی این دیسک در جهت آشنایی کاربران با محیط پلی‌استیشن وی‌آرVR خواهد بود.

پیش از این شرکت سونی به طرفداران خود اعلام کرده بود که احتمال کمبود تعداد در زمان ارائه پلی‌استیشن وی‌آر وجود خواهد داشت.

بازی‌های مختلفی برای پلی‌استیشن وی‌آر در نظر گرفته شده‌اند، بازی‌هایی نظیر Batman: Arkham VR ،Until Dawn: Rush of Blood و PlayStation Worlds VR.

طبق گزارشی از گروه تحقیقاتی Superdata، تخمین زده می‌شود که فروش پلی‌استیشن وی‌آر تا پایان سال ۲۰۱۶ به ۲٫۶ میلیون نسخه خواهد رسید.

 

بروزرسانی: بنظر می‌رسد زمانیکه جیم رایان از شرکت سونی اعلام کرد که تقاضای موجود برای پلی‌استیشن وی‌آر از میزان تولید شده بیشتر است، دروغ نمی‌گفت. اگر گزارشات اعلام شده درست باشند، موجودی پلی‌استیشن وی‌آر در کشور آلمان در عرض چند ساعت بطور کامل به اتمام رسیده است.

این گزارش که توسط روزنامه آلمانی NOZ منتشر شده، حاکی از آن دارد که موجودی هدست پلی‌استیشن وی‌آر در فروشگاه‌های اصلی این کشور بطور کامل فروخته شده است. قیمت این هدست در برخی سایت‌های حراجی نظیر Ebay با ۲۵۰ درصد افزایش، بجای قیمت ۴۰۰ یورو به قیمت ۱۰۰۰ یورو فروخته می‌شود.

جیم رایان در صحبت با CNBC بتازگی اعلام کرده است که روند تولید هدست پلی‌استیشن وی‌آر تا پایان سال جاری میلادی افزایش خواهد یافت و موجودی آن با تقاضای بازار یکسان خواهد شد:

ما از طریق اطلاعات مختلف و از طریق میزان پیش فروش این دستگاه از میزان علاقه قابل توجه مردم به آن آگاهی داریم. میزان تولید مطابق با نظر ما بوده است و تا پایان سال ۲۰۱۶ و ورود به سال ۲۰۱۷ میزان تولید را افزایش خواهیم داد، بنابراین قرار است که نسخه‌های بسیاری از پلی‌استیشن وی‌آر در سرتاسر جهان وجود داشته باشند که تقاضای بازار را پاسخگو خواهند بود.

به عقیده من چیزی که موجب نگرانی سونی و وی‌آر خواهد بود، عدم وجود عناوین قابل توجه برای آن می‌باشد. زمانیکه بازیکنان این سیستم را بخرند، به خود خواهند گفت خوب این بازی که قابلیت اجرا با این دستگاه را ندارد.

در ارتباط با قیمت پلی‌استیشن وی‌آر ما فکر می‌کنیم که قیمت ۴۰۰ دلار قیمت مقرون به صرفه‌ای می‌باشد و آن را به چیز بزرگی تبدیل خواهد کرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید