گیفت کارت
گیفت کارت

گزارش: عنوان Destiny 2 تغییرات بزرگی در موتور بازی‌سازی و شیوه داستان‌سرایی خواهد داشت

۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۶

هفته پیش خبرگذاری‌ها و منابع مختلف خبر از عرضه این عنوان برای رایانه‌های شخصی در کنار پلتفرم‌های پلی‌استیشن‌ ۴ و اکس‌باکس وان دادند اما چند روز پیش فردی به نام shinobi602 که در استدیو این عنوان هم مشغول است پستی منتشر کرد که اطلاعات جدیدی از آن استخراج شده است. با گیمفا همراه باشید.

این شخص در پست خود اطلاعاتی از تغییرات بزرگ در موتور بازی‌سازی و شیوه داستان‌سرایی خبر داد که در Destiny 2 شاهد خواهیم بود.هم‌چنین به این نکته اشاره کرد که استدیو سازنده قصد دارد تا محتویات بیشتر و مرتبی را بین بسته‌های الحاقی سالانه خود منتشر دهد. بخشی از پست را در زیر بخوانید.

بله این بازی به رایانه‌های شخصی می‌آید. تا جایی که به من گفته شده این تصمیم تغییر به لطف موفقیت در نسل قبل با در نظر گرفتن بسته الحاقی Rise of Iron است که اول قرار بود در بهار منتشر شود و نه در پاییز. بانجی تصمیم گرفت تا ساخت Destiny 2 را جلوتر شروع کند که این نیز به لطف تاخیر در انتشار Rise of Iron بود.

Destiny 2 مشکلات نسخه اول مانند مشکل محدودیت فریم را حل کرده تا در آینده با چنین مشکلاتی سر و کله نزنند.در حال حاظر، آن‌ها قصد ساخت نقشه‌های فضایی به همراه شهرها،کمپ‌های نظامی و غیره را دارند.هدف دیگر نیز این است که بازی‌بازان بتوانند برای شخصیت خود و نحوه فعالیت آن در همان موقعی که شخصیت خود را تحت کنترل دارند تغییرات انجام دهند و مجبور به خارج شدن و رفتن به بخش مربوطه نشوند. برای مثال به نحوه کار در WOW دقت کنید.شما یک دکمه می‌زنید و این فعالیت در صف قرار می‌گیرد و همه این‌ها در همان زمانی‌ است که شخصیت خود را تحت کنترل دارید.

شیوه داستان‌سرایی نیز توسط عوامل Destiny 2 تغییر زیادی داشته است.در هردو قسمت روند داستانی و سرعت و ساختار ،تغییرات چشم‌گیری را شاهد خواهید بود.تمرکز اصلی بر روی Cabal و Saturn(زحل) است. Saturn یک منطقه بازی است که قرار است بزرگ‌تر از ترکیب تمام مناطقی که در بازی گنجانده شده باشد. دلیلی نیز وجود دارد که نگهبانان جنگ را به Saturn می‌برند.

تغییرات بزرگی در موتور بازی‌سازی در حال رخ دادن است.فناوری رندر آن‌ها به لطف نسل قبل به طور چشم‌گیری ارتقا یافته است. به خاطر این موضوع بانجی هنوز نمی‌داند که هر‌ کدام از محتویات بازی اول از قبیل مناطق بازی،محیط‌ها،شیوه حمله‌ها و غیره در Destiny 2 حضور خواهد داشت یا خیر. صحبتی مبنی بر این‌که هیچ‌کدام از محتویات بازی اول در نسخه جدید استفاده نشود نیز شده است.

تیم بخش لایو نیز بی‌کار نبوده‌اند و دست به چند تغییر زده اند که ممکن است بتوانند Destiny را با محتویات آن بعد از عرضه Destiny 2 باز هم تحت حمایت قرار دهند اما مشکلی که وجود دارد این است که با این‌که تیم بخش لایو سعی در حمایت از بازی بر روی موتورهای قدیمی با ابزار قدیمی آن را دارد اما بخش فنی سعی در افزایش قدرت موتور بازی و ارتقا فریم‌ورک و استفاده از ابزار جدید دارد. بنابراین چندان انتظار محتویات جدید بعد از عرضه Destiny 2 برای Destiny 1 در سال آینده نباشید.

با این وجود با انتشار Destiny 2 شاهد عرضه محتویات قابل توجه و بهتری را خواهید بود که در بازه‌های یک‌ساله منتشر می‌شوند که برای خود بازی و موتور آن و هم‌چنین تیم بخش لایو برنامه چیده شده‌ است تا این امر محقق شود. تیم از این موضوع آگاه است که آن‌ها نیاز به محتویات قابل‌ توجهی در طول سال (و نه فقط در پایان سال) نیاز دارند.

از آن جایی که هدف تیم طراحی ساخت مناطق بزرگ‌تر و با کنش بیشتر است بنابراین مناطق نسخه اصلی را شاید به گونه‌ای ارتقا یافته و بزرگ‌تر شده در Destiny 2 ببینیم.

این بخشی از حرف‌های Shinobi است. او با اشاره به این‌که دشمنان و گروه‌های جدیدی را در Destiny 2 خواهیم دید و همین‌طور درباره این‌ که چطور Rise of Iron منجر به عدم حمایت بانجی از اکس‌باکس ۳۶۰ و پلی‌استیشن ۳ شد توضیح داد.

گونه‌ها و گروه‌های جدیدی قرار است در بازی باشند.البته هیچ اطلاعی از نحوه کلاس‌بندی‌ها ندارم.دشمن‌های جدید در گروه‌های مختلف نیز قرار است معرفی شوند. برای نمونه Psions for the Cabal  قرار است در Destiny 2 معرفی بشود.

تمام گونه‌ها که شامل Awoken نیز می‌شود حضور زیادی در بسته‌های الحاقی خواهند داشت. قرار است گروه‌های دشمن جدید نیز داشته باشیم که هدف و انگیزه جدیدی را نیز دارند.در حال حاظر دشمنان شبیه جانور هستند که بهبود خواهند یافت.

زمانی که چندین بازی‌باز از اشاره او به Saturn به عنوان یک منطقه بازی سوال کردند ، او روشن کرد که مناطق در حقیقت در ماه‌های Saturn است چرا که خود سیاره در واقع فقط یک گاز بزرگ است. Shinobi سپس به این اشاره کرد که بانجی به دنبال گیم‌پلی مبارزه‌ای فضایی است اما برنامه‌شان نه برای این نسخه بلکه برای سری‌های بعدی است.

بله.تعدادی از ماه‌های Saturn است.

صحبتی از گیم‌پلی مبارزه‌ای فضایی هم شده اما برنامه آن برای کارهای آینده مثل Destiny 2 یا Destiny 3 است.

در نهایت او اشاره کرد که سونی سرمایه‌گذاری زیادی بر این نسخه داشته و احتمالا محتویات اختصاصی برای بازی‌بازان پلی‌آستیشن در نظر گرفته شده است.اگر از این موضوع  اطلاع ندارید باید ذکر کرد که سونی یک قرادادی با اکتیویژن بسته است و تعدادی محتویات اختصاصی برای Destiny را برای بازی‌بازان خود فراهم نموده است.

هم‌چنین برای افرادی که سوال از سونی و محتویات اختصاصی پلی‌استیشن می‌کنند باید گفت که قراردادی که آن‌ها امضا کرده‌اند در حقیقت برای نسخه‌های بعدی نیز صدق می‌کند. سونی به طور کامل وارد شده و در آینده هم دستی در Destiny خواهد داشت. انتظار این‌که سونی چندین محتویات اختصاصی نداشته باشد احمقانه است.

سونی می‌خواهد که پلی‌استیشن ۴/پرو بهترین مکان برای بازی کردن Destiny تا زمانی که ممکن است باشد. آن‌ها با این بازی مثل یک بازی اختصاصی خود رفتار می‌کنند و کاملا هم در Destiny ۲ دست داشته‌اند. در حال حاظر سونی سرمایه‌گذاری بزرگی روی Destiny کرده است.

عنوان Destiny 2 احتمالا برای رایانه‌های شخصی ، پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در پاییز ۲۰۱۷ عرضه شود. تا E3 2017 احتمالا اطلاعات زیادی در اختیارمان قرار نمی‌گیرد اما مطمئنا هر اطلاعات جدیدی که منتشر شد را منتشر خواهیم کرد. بنابراین اخبار این بازی را در گیمفا دنبال کنید.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید