شرکت ولو همچنان در حال انجام تغییراتی در سیستم بررسی کاربران استیم می‌باشد

۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۷

مدتی پیش شرکت ولو خبر از اعمال تغییراتی در سیستم بررسی‌های کاربران استیم داد و به عنوان اولین گام به افزایش تاثیر بررسی‌هایی پرداخت که توسط کاربرانی که بازی خود را از طریق استیم کی فعال کرده‌اند. اکنون این شرکت گام بعدی خود را برداشته است و تغییرات دیگری را در استیم اعمال نموده و جزئیات آن را به اشتراک گذاشته است. همچنین طبق جزئیات ارائه شده توسط این شرکت، تغییرات دیگری نیز در راه هستند.

اولین رُند از تغییرات سیستم بررسی مشتریان برروی کاهش تاثیر بررسی‌هایی قرار داشت که توسط اشخاصی ارسال شده بودند که بازی‌ها را از طریق استیم خریداری نکرده بودند. این بدین معنی است که این افراد Key خود را از طریق هامبل باندل، کیک‌استارتر یا مستقیماً توسط سازندگان یا راه‌های دیگر بدست آورده‌اند. بنابراین با اینکار تنها میانگین بررسی‌های مشتریان استیم در امتیاز دهی محاسبه شده و سایر بررسی‌ها در این امتیاز دهی شرکت داده نخواهند شد. شرکت ولو در بیانیه خود اعلام نمود:

یکی از بازخوردهایی که در مورد سیستم بررسی دریافت می‌کردیم مربوط به این موضوع بوده است که قابلیت پیدا کردن یک بررسی و نظر مناسب و کمک کننده سخت بوده است.

اکنون سیستم امتیازدهی براساس بررسی‌های مشتریان خود استیم خواهد بود اما در پاسخ به بازخوردهایی که در بالا اعلام شد، اکنون استیم پیشفرض نمایش بررسی‌ها را برروی کلیه کاربران قرار داده است و اهمیتی ندارد که دید آنها نسبت به بازی مورد نظر چگونه بوده باشد. اکنون بوسیله فیلترهای قرار گرفته در استیم شما قادر خواهید بود تا در کنار انتخاب کلیه بررسی‌ها، بررسی‌هایی را برای نمایش انتخاب کنید که صرفاً توسط کسانیکه بازی‌ها را از طریق استیم خریداری کرده‌اند یا از فیلترهای دیگری که در این قسمت برای شما در نظر گرفته شده‌اند استفاده کنید.

دو تغییر دیگر نیز وجود دارند که کمتر قابل توجه هستند. رنگ متن‌هایی که برای امتیازدهی به بازی‌ها استفاده می‌شوند و امتیازدهی آنها عبارت ترکیب (Mixed) را بدست آورده است، دستخوش تغییراتی برای سازگاری بهتر شده است. همچنین زمانیکه به کلیه بررسی‌ها کاربران نگاه می‌کنید، اکنون بصورت بیشترین بازدید و نه بصورت بهترین کمک کننده طبقه بندی شده‌اند. این تغییر برای این بوده است که طبقه بندی براساس بهترین کمک کننده امکان ایجاد گمراهی را بوجود می‌آوردند، چیزیکه در بازی‌های محبوب به چشم می‌خورد، بنابراین طبقه بندی براساس بیشترین بازدید که می‌تواند راهنمای بهتری باشد انجام خواهد شد.

اما در آینده باید در انتظار چه چیزی بود؟ ولو ضمن اعلام آنکه هدف کلی آنها از این تغییرات شناسایی و مشخص کردن بررسی‌های مفید می‌باشد، اعلام نمود:

هدف از اعمال این تغییرات این است که بهترین و کمک کننده‌ترین بررسی‌ها از میان بررسی‌های بی مصرف و گمراه کننده شناسایی و نشان داده شوند. سیستم فعلی ما براساس این موضوع طبقه بندی میشود که چه تعداد افرادی یک بررسی را مشاهده و به آن عبارت کمک کننده (helpful) را داده‌اند اما نتیجه آن این بوده است که شاهد بررسی‌های گمراه کننده‌ای بوده‌ایم. به عنوان مثال برخی موارد شاهد افزایش رتبه یک بررسی به عنوان کمک کننده بوده‌ایم که هیچ مزیت خوبی نداشته است و مردم تنها آن را کمک کننده اعلام کرده‌اند چون بنظرشان جالب بوده است. بنابراین ما برروی فاکتورهای بیشتری کار کرده‌ایم و موارد بیشتری را که جهت تشخیص بررسی‌های مفید مورد نیاز بوده‌اند را در نظر گرفته‌ایم تا شاهد نتایج بهتری باشیم.

ولو اعلام نمود که بزودی شاهد ارائه بتایی خواهیم بود که جهت مقایسه تغییرات جدید و تشخیص بهتر بررسی‌های مفید نسبت به سیستم قدیم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید