براساس گزارشات دو شرکت مایکروسافت و دیزنی بدنبال خرید توییتر هستند

۶ مهر ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۱

گزارشات مختلفی حاکی از آن هستند که شرکت‌های انگشت‌شماری در فکر خرید یکی از سانه‌های اجتماعی یعنی توییتر هستند و نام شرکت مایکروسافت و دیزنی نیز در میان اسامی این شرکت‌ها به چشم می‌خورد.

سایت TechCrunch گزارشی ارسال کرده است که ظبق آن شرکت‌های مایکروسافت، گوگل، سلزفورس و ورایزون همه‌گی بدنبال خرید توییتر هستند اما هنوز اتفاق خاصی روی نداده است. موضوع هر چه باشد، با دید مثبت سرمایه‌گذاران روبرو شده و طبق اخبار، سهام این شرکت به میزان ۲۲ درصد افزایش یافته است.

براساس این گزارش، علت علاقه‌مندی و پیوستن مایکروسافت به جمع خریداران توییتر، صرفاً جهت بازی کردن با قیمت معامله است تا شرکت سلزفورس قادر به خرید این شرکت نشود گرچه سخنگوی مایکروسافت در این مورد جزئیاتی را ارائه نکرده است.

مایکروسافت در ماه ژوئن اعلام کرد که حاضر است برای خرید لیکندین بیش از ۲۶ میلیارد دلار پول پرداخت کند و در نهایت نیز با پرداخت ۲۶٫۲ میلیارد دلار این کار را صورت داد. طبق گزارشی از The Wall Street Journal پیش از حضور مایکروسافت در جریان خرید لینکدین، شرکت سلزفورس نسبت به این موضوع از خود علاقه نشان داده بود، به همین جهت نیز پیشبینی می‌شود که علت حضور مایکروسافت در جمع خریداران توییتر موضوعی مشابه با لینکدین باشد.

CNBC که گزارش علاقه دو شرکت گوگل و سلزفورس به خرید توییتر را اعلام کرده است به نقل از منابعی اعلام نمود که اعضای هیئت مدیره توییتر به انجام این موضوع اشتیاق زیادی دارند و در مورد آن صحبت‌هایی انجام داده‌اند و این امکان وجود دارد که پیش از پایان سال جاری میلادی شاهد اخباری مبنی بر این موضوع باشیم.

سایت Bloomberg گزارش جدیدی منتشر نموده است که در آن اعلام شده است که شرکت دیزنی در حال ارزیابی چشم انداز خرید توییتر می‌باشد. این شرکت برای این کار همچنین یک راهنمای اقتصادی نیز به خدمت گرفته است.

در دیگر اخبار مرتبط اعلام شد که توییتر اقدام به انتشار یک برنامه جدید برای ایکس‌باکس وان نموده است که به شما اجازه می‌دهد تا از اخبار مرتبط با دوستان خود اطلاع یابید و همچنین به تماشای بازی‌های Thursday Night Football بپردازید.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید