طرفدارن بازی PES 2017 از گرافیک نسخه رایانه‌های شخصی این بازی رضایت ندارند

۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۸

به‌تازگی سری جدید بازی‌ Pro Evoluation Soccer متشر شده‌است و به دنبال آن اعتراضاتی از سوی طرفداران این بازی درباره کیفیت گرافیکی این عنوان بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی شکل گرفته‌است. در ادامه خبر با گیمفا همراه باشید.

همانند طرفداران تیم فوتبال لیورپول که هر سال در شروع فصل پس از یک برد شیرین به این فکر می‌کنند که امسال سال رویایی آن‌ها می‌باشد، طرفدران سری بازی‌های Pro Evoluation Soccer نیز بر این باورند که این سری در حال بازگشت به دوران باشکوه خود می‌باشد و بار دیگر می‌تواند گوی سبقت را از رقیب دیرینه خود یعنی سری بازی‌های FIFA برباید و این بازی را به چالش بکشد. عنوانPES 2017 حداقل بر روی کنسول‌های بازی بازگشت موفق و شیرینی داشته‌است. این بازی که در همین هفته منتشر شده‌است توانسته متای ۸۹ را از سایت Metacritics برای نسخه پلی‌استیشن ۴ دریافت کند که امتیاز خوبی برای این بازی قلمداد می‌شود که با توجه به نمایش این بازی در نمایشگاه E3 این امتیاز قابل پیش‌بینی بوده‌است، اما چیزی که برای بسیاری از طرفداران نامعلوم بود این موضوع بوده‌است که آیا بالاخره کیفیت نسخه رایانه‌های شخصی بازی PES 2017 می‌تواند در سطح کیفیت کنسول‌های نسل فعلی ظاهر شود یا خیر که متاسفانه بازهم شرکت کونامی نتوانست این انتظار را برآورده کند.

پس از عرضه بازی و تجربه آن بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی می‌توان با اطمینان گفت که بازی PES 2017 دارای کیفیتی مابین کنسول‌های نسل جدید و نسل گذشته می‌یاشد. در شبکه استیم نظرات زیادی درباره کیفیت این عنوان بر روی رایانه‌های شخصی توسط کاربران نوشته‌شده است. به گفته یکی از کاربران در شبکه استیم:

من واقعا سری جدید بازی PES را دوست دارم اما باید بگویم حقیقت این است که گرافیک بازی همان گرافیک سال ۲۰۱۵ می‌باشد و تغییری ایجاد نشده‌است.

با توجه به نقدهایی که درباره بازی PES 2017 صورت گرفته‌است می‌توان گفت بازی از نظر گیم‌پلی رشد خوبی داشته‌است اما از نظر کیفیت گرافیک نتوانسته انتظارها را برآورده کند. به نظر می‌رسد بار دیگر مادسازان عزیز باید جور افزایش گرافیکی بازی را در نسخه رایانه‌های شخصی به دوش بکشند!

اما سوال اینجاست که چرا بازهم شرکت کونامی نتوانسته‌است کیفیت نسخه رایانه‌های شخصی بازی را در حد کیفیت کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان برساند؟ شرکت‌هایی که بازی ورزشی به خصوص رشته فوتبال را تولید می‌کنند بخشی اعظمی از بودجه خود را بر روی کیفیت آن در کنسول‌ها سرمایه گذاری می‌کنند زیرا بخش بزرگی از درآمد در این پلتفرم‌ها است و به احتمال زیاد این شرکت ژاپنی نیز همین شیوه را در دستور کار خود قرار داده‌است اما بازهم نمی‌توان با این دلیل از ضعف گرافیکی بازی را در رایانه‌های شخصی چشم‌پوشی کرد. اگر واقعا شرکت کونامی نمی‌خواهد زیاد به نسخه رایانه‌های شخصی بازی خود توجه کند بهتر است اصلا عنوان خود را بر روی این پلتفرم منتشر نکند. سوالاتی از این شرکت دراین باره پرسیده شده‌است که باید منتظر جواب کونامی به این اعتراضات باشیم.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید دستان سانتی کازورلا بازیکن تیم آرسنال به شکل عجیبی در بازی ناپدید شده‌است که البته این مشکلات در صورت استفاده از کارت گرافیک‌های قوی رفع خواهد شد.

 

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید