گیفت کارت
گیفت کارت

کریس متزن بازنشسته شد

۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸

کریس متزن به عنوان معاون توسعه فرانچایزهای شرکت بلیزارد بازنشسته شد. این خبر در حالی اعلام می‌شود که آقای متزن در حدود ۲۱ سال در شرکت بلیزارد فعالیت داشته و برروی عناوینی چون Warcraft ،StarCraft و سری بازی Diablo کار کرده است.

آقای متزن در مورد بازنشستگی خود برروی عبارت “بازنشستگی” تاکید کرده است و این بدین معنی است که او دیگر فعالیتی در حرفه خود نداشته و قصد ملحق شدن به شرکت دیگر یا شروع پروژه جدید یا هر چیز دیگری نظیر آنها را نخواهد داشت.

آقای متزن از سال ۱۹۹۴ برروی بازی Warcraft: Orcs and Humans کار کرد و در امر همکاری در ساخت آثار هنری، تصاویر و اسناد و مدارک بازی همکاری داشته است. از سال ۱۹۹۵ او کار خود را به عنوان نویسنده برروی بازی Warcraft 2: Tides of Darkness ادامه داد. در سال‌های پس از آن به عنوان دستیار تولید دنیای بازی Diablo به فعالیت خود ادامه داد. در سال ۱۹۹۸ او به عنوان سرپرست طراحان برروی بازی StarCraft کار کرد. آقای متزن همچنین برروی داستان، نمایشنامه و آثار هنری بازی Diablo 2 کار کرد که در سال ۲۰۰۰ منتشر شد.

در سال ۲۰۰۲ او به عنوان کارگردان نوآور برروی بازی Warcraft 3: Reign of Chaos کار کرد و در داستان و نمایشنامه آن نیز کمک‌هایی ارائه کرد. او در سال ۲۰۰۴ در ساخت بازی موفق World of Warcraft همکاری داشته است. به تازگی نیز او به عنوان کارگردان نوآور در ساخت بازی آنلاین شوتر Overwatch فعالیت داشته است.

نقش آقای متزن در ساخت بازی‌ها چیزی فراتر از حد تصور بوده است. او همچنین به عنوان صداپیشه نیز برروی برخی از شخصیت‌های بازی‌های بلیزارد صحبت کرده است که شامل Thrall و Varian در سری بازی Warcraft، به عنوان marines در بازی StarCraft، به عنوان Skeleton King در Diablo و به عنوان Bastion در بازی Overwatch بوده است. مشخص نیست که در صورت ادامه این بازی‌ها آیا او بار دیگر صدای خود را به بلیزارد قرض خواهد داد یا از صداپیشه جایگزینی استفاده خواهد شد. آقای متزن همچنین به عنوان نویسنده در ساخت فیلم Warcraft همکاری داشته است.

آقای متزن تنها فرد تاثیرگذار بلیزارد نیست که این شرکت را در سال جاری میلادی ترک می‌کند، در ماه جولای نیز کارگرادن بازی Diablo 3 یعنی آقای جاش موسکیرا جهت استفاده از فرصت‌های جدید ترک کرد، این در حالی بود که پیش از آن شاهد جدایی کارگردان اسبق بازی Diablo 3 یعنی آقای جی ویلسون از بلیزارد بودیم.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید