نسخه‌های بازسازی شده سری بازی Mass Effect پول ساز خواهند بود اما چرا الکترونیک آرتز آنها را نمیسازد؟

۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۱

شرکت الکترونیک آرتز با ساخت نسخه‌های بازسازی شده‌ای از سری بازی Mass Effect امکان کسب پول قابل توجهی را خواهد داشت اما این ناشر علاقه‌ای به ساخت آنها از خود نشان نمی‌دهد چون این شرکت معتقد است که امکان انحراف افکار از بازی در دست ساخت Mass Effect: Andromeda وجود خواهد داشت.

پیتر مور به عنوان مدیر اجرایی شرکت الکترونیک آرتز در صحبت‌های اخیر خود اعلام کرد که شرکت الکترونیک آرتز به احتمال زیاد بدنبال ساخت نسخه بازسازی شده هیچ یک از عناوین خود نخواهد رفت چراکه ترجیح می‌دهد که به آینده نگاه کند. این صحبت در حالی ارائه می‌شود که مدتی قبل رئیس استودیوهای الکترونیک آرتز یعنی آقای پاتریک سودرلوند به طرفداران امیدهایی مبنی بر ساخت نسخه‌های بازسازی شده سری بازی Mass Effect داده بود.

آقای مور به سایت آی‌جی‌ان گفت:

ما شرکتی هستیم که تمرکز خود را برروی آینده گذاشته‌ایم. یکبار سوالی در مورد ساخت نسخه‌های بازسازی شده از من پرسیده شد و من گفتم که این چیزی نیست که ما آن را انجام دهیم. ما استودیوهایی با قابلیت‌های نمایشی منحصر بفردی در سراسر جهان در اختیار داریم، کسانیکه برروی ساخت آی‌پی ها جدید و تجارب جدید متمرکز هستند.

آیا امکان ساخت نسخه‌های بازسازی شده Mass Effect برای ما وجود دارد؟ بله، آیا هزاران نفر از من این سوال را پرسیده‌اند؟ بله پرسیده‌اند. ما تنها فکر می‌کنیم که علاقه به حرکت بسوی جلو داریم. در آینده چیزی تحت نام Mass Effect: Andromeda وجود دارد که ما در بایوور تمام تمرکز خود را برروی آن گذاشته‌ایم و بازی باشکوهی خواهد بود.

آقای مور به این موضوع اشاره کرد که هر چیزی که منجر به انحراف افکار از سوی عنوان Andromeda شود که شامل نسخه‌های بازسازی شده Mass Effect نیز می‌شود، از سوی شرکت الکترونیک آرتز رد خواهند شد. او همچنین عنوان کرد که در الکترونیک آرتز موضوع خاصی در مورد ساخت نسخه‌های بازسازی شده سری بازی Mass Effect در جریان قرار ندارد. او گفت:

آیا تیمی وجود دارد که در حال حاضر پروژه‌ای در دست کار نداشته باشد و در کناری نشسته باشد و گذر عمر خود را تماشا کند و این امکان برای ما وجود داشته باشد که بگوییم برروی نسخه‌های بازسازی شده کار کنید؟ نه نداریم. ما قصد داریم که برروی آینده تمرکز کنیم و آی‌پی‌ها جدید و تجارب جدیدی را به طرفداران خود ارائه کنیم. راه‌های زیادی برای ساخت پول در این صنعت وجود دارد اما تمرکز اصلی برروی در اولویت قرار دادن طرفداران و تمرکز برروی ساخت آی‌پی‌های جدید و تجارب جدید خواهد بود و اینها چیزهایی خواهند بود که تمرکز اصلی ما برروی آنها قرار خواهد داشت.

در قسمتی از این مصاحبه از آقای مور پرسیده شد که اگر خواست طرفداران در اولویت الکترونیک آرتز قرار دارد، چرا آنها به خواست هواداران عمل نکرده و برروی نسخه‌های بازسازی شده سری بازی Mass Effect کار نمی‌کنند؟ آقای مور در پاسخ اعلام کرد که موضوع به آن سادگی هم که فکر می‌کنید نیست، او گفت:

تقاضایی برای این موضوع وجود دارد؟ بله هزاران نفر هستند که آن را می‌خواهند. آیا هزاران نفر کافی نیست و ما بدنبال میلیون‌ها نفر هستیم؟ من نمیدانم.

او افزود که هزینه‌های فراتر از مسائل مالی در مورد نسخه‌های بازسازی شده Mass Effect وجود دارد. او گفت:

در مورد این موضوع نگاه ما به آینده خواهد بود.

آقای مور همچنین افزود که افراد بسیاری از آنها خواسته‌اند که Skate 4 و بازی جدیدی از Fight Night بسازند. او گفت:

ما یک شرکت ۳۴ ساله هستیم و دارای هزاران آی‌پی در سراسر جهان می‌باشیم و مسیر پر تلاطمی در پیش روی ما قرار دارد. اگر بخواهید مسیر آسانی را برای پیمودن انتخاب کنید، اقدام به ساخت نسخه‌های بازسازی شده فرانچایزهای بزرگ خود خواهید کرد اما در این راه فرصت‌های بسیاری برای ما وجود دارد که چیزهای گوناگونی را به مردم ارائه کنیم.

شرکت الکترونیک آرتز تا به امروز از ورود به دنیای ساخت نسخه‌های بازسازی شده بازی‌های خود امتناع کرده است. خوشبختانه طرفداران این شرکت اخبار بهتری را در اوایل این ماه از سوی رئیس استودیوهای این شرکت یعنی آقای سودرلوند شنیدند که عنوان کرده بود که این شرکت بطور قطع بدنبال فضا و موقعیتی برای ورود به دنیای ساخت نسخه‌های بازسازی شده می‌باشد، گرچه طبق اظهار نظر اخیر آقای مور، بنظر می‌رسد که در اولویت قرار دادن این موضوع برای شرکت الکترونیک آرتز هیچ معنی ندارد.

بازی Andromeda طبق برنامه ریزی در زمانی بین ماه‌های ژانویه تا مارس سال ۲۰۱۷ عرضه خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید