نگاهی به فناوری مانیتور های گیمینگ BenQ

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۹

مانیتور های گیمینگ با ابعاد بزرگ، طراحی جذاب و متفاوت، مشخصات فنی به روز و در نهایت بهینه سازی نرم افزاری و سخت افزاری برای ارائه بالاترین کارایی در بازی ها شناخته می شوند و گیمرها چنین مواردی را برای انتخاب یک مانیتور گیمینگ مد نظر قرار می دهند. کمپانی BenQ به عنوان تولید کننده مانیتور های حرفه ای و گیمینگ، یکی از پر طرفدارترین برند ها برای کاربران و به خصوص تیم های گیمینگ حرفه ای جهان به شمار می رود.

بنکیو در سال ۲۰۱۵ تولدی دوباره داشته و با محصولات متعدد و قابل توجه خود حضور پر رنگی در بازار های جهانی به ثبت رسانده است. در این مقاله به برخی از امکانات مانیتور های گیمینگ بنکیو خواهیم پرداخت.

فناوری Black eQuilizer

شدت سطح مشکی در مانیتور ها به دلیل عدم بهینه سازی برای شرایط متفاوت در برخی مواقع به شدت آزار دهنده می شود و کاربران برخی از فریم های جذاب و حیاتی در بازی ها را به این دلیل از دست می دهند. از جمله می توان به بازی های شوتر اشاره کرد که این مشکل، سبب عدم شناسایی صحیح دشمن می شود و شما به سادگی Game Over می شوید.

سوئیچ آسان بین تنظیمات

قابلیت انجام تنظیمات متعدد و به کارگیری آنها در شرایط مختلف یکی از امکانات مانیتور های گیمینگ BenQ به شمار می رود. بنکیو با به کارگیری ابزاری به نام S Switch به کاربران امکان می دهد تا در سریع ترین زمان ممکن با فشردن یک کلید بین سه نوع تنظیمات مختلف سوئیچ کنند. به عنوان مثال می توانید سه تنظیمات مختلف برای بازی، فیلم و وبگردی در نظر گیرید و با فشردن یک کلید بین این شرایط سوئیچ کنید.

تنظیم آسان زاویه دید

به طور حتم تنظیم زاویه دید برای یک مانیتور ویژگی جدیدی به شمار نمی رود، اما تنظیم آسان پایه مانیتور برای بهبود زاویه دید به صورت عمودی یک ویژگی بسیار لذت بخش خواهد بود. طراحی خاص پایه مانیتور های بنکیو قابلیت تنظیم آسان مانیتور را فراهم می سازد تا کاربران با توجه به شرایط قرار گیری پشت میز کامپیوتر، پایه مانیتور را زاویه دلخواه ثابت نگه دارند.

فناوری Flicker-Free

سوسو زدن و پرش تصویر در بسیاری از مانیتور ها امری طبیعی به شمار می رود. بنکیو با به کار گیری فناوری اختصاصی Flicker-Free به کاربران اجازه می دهد تا از مانیتور برای مدت طولانی استفاده کنند و هیچ گونه خستگی چشم بر اثر سوسوزدن و پرش تصویر مشاهده نمی شود.

فریم پنل مات

فریم پنل براق در مانیتور های گیمینگ سبب بازتاب نور صفحه نمایش و در نتیجه خستگی زودرس چشم کاربران می شود. با توجه به دریافت بازخورد از گیمرهای e-Sports، طراحان کمپانی بنکیو از فریم مات در پنل مانیتور های گیمینگ خود بهره می برند. با به کارگیری فریم مات در مانیتور، تمام توجه گیمرها روی بازی متمرکز می شود.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید