E3 2016| بازی Halo Wars 2 از بازی بین پلتفرمی پشتیبانی نمی‌کند

۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۴

بازی Halo Wars 2 که توسط استودیو کریتیو اسمبلی در دست ساخت می‌باشد، برای دو پلتفرم مختلف قرار است که منتشر شود اما امکان بازی بین دارندگان دو نسخه ممکن نخواهد بود. جزئیات بیشتر در ادامه مطلب موجود است.

دن ایوب که به عنوان رئیس استودیو ۳۴۳ Industries شناخته می‌شود، در نمایشگاه E3 2016، طی صحبت‌های خود با سایت یوروگیمر اعلام کرده است که بازی بین پلتفرمی (cross-platform) برای Halo Wars 2 در نظر گرفته نشده است. او می‌گوید:

بازی بین پلتفرمی موردی بود که ما در اوایل ساخت آن را بررسی کردیم. ما از سال ۲۰۱۴ مشغول گذراندن مراحل ساخت هستیم. اما وقتی که به زمانبندی و تصمیمات طراحی خود نگاهی کردیم، تمرکز بر روی چیزی متفاوت صورت گرفت که تبدیل به قابلیت Xbox Play Anywhere شد.

کنسول ایکس‌باکس وان هنوز از ماوس و کیبورد پشتیبانی نمی‌کند و ممکن است دلیل نبود بازی بین پلتفرمی، همین محدودیت کنترلر باشد که راهکاری برای آن ارائه نشود. با این حال بازی Halo Wars 2 از قابلیت قابلیت Play Anywhere پشتیبانی می‌کند بدین معنی که فایل‌های سیو هر دو نسخه در یک یکدیگر قابل استفاده خواهند بود.

هر چند Halo Wars 2 از بازی بین پلتفرمی پشتیبانی نمی‌کند اما شاید این مورد در عناوین آینده سری گنجانده شود. ایوب اینطور ادامه می‌دهد:

بازی بین پلتفرمی چیزی است که ما در انتها برای آن هیجان زده بوده و مشغول بررسی آن برای سری بازی خود هستیم اما در بازه زمانی Halo Wars 2، ما بر روی Play Anywhere تمرکز می‌کنیم.

Halo Wars 2 عنوانی در سبک استراتژیک همزمان است که ساخت آن را استودیو کریتیو اسمبلی برعهده دارد و توسط مایکروسافت، در ۲۱ فوریه (مصادف با ۲ اسفند) برای ایکس‌باکس وان و ویندوز ۱۰ منتشر خواهد شد.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید