پشتیبان ماد Fallout در تاریخ ۱۱ خرداد برای اکس‌باکس منتشر خواهد شد

۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰

چند روز دیگر کاربران اکس‌باکس وان به ۶۶۷ ماد بازی Fallout 4 دسترسی خواهند داشت. با گیمفا همراه باشید.

استدیو بتسدا امروز در کنفرانس خبری خود با چند ماد طراحی شده به صورت زنده بازی کرد و گفت مادهای کنسولی Fallout 4 تا حجم ۲ گیگا‌بایت محدود می‌شوند. این قانون شامل حال تمام مادهای دانلود شده نیز می‌شود حتی اگر آنها فعال نباشند. بتسدا گفت در بعضی شرایط شاید این محدودیت افزایش یابد.

بعضی از نکات این کنفرانس خبری بدین شرح است:

  • اگر یک ماد را بارگذاری کنید و بعد بازی را ذخیره کنید، این فعل، ذخیره‌سازیِ بازیکن را تحت تاثیر قرار نخواهد داد. ذخیره‌های بعدی در بخش خاصی که برای مادها طراحی شده است اضافه می‌شوند. پس ذخیره‌سازی دو حالت خواهد بود: ذخیره‌سازی اصلی و ذخیره‌سازی ماد
  • به محض اینکه مادی فعال شد، بازی نیازی به دوباره اجرا شدن برای رفتن به شرایط ماد را نخواهد داشت. این شرایط برای غیرفعال سازی ماد نیز همینگونه خواهد بود.
  • همچون رایانه‌های شخصی، مادها می‌توانند برای بارگذاری مرتب شوند. برای کسانی که آشنا نیستند با این رویه تنظیمات بارگذاری از ثبات این عمل مطمئن خواهد شد. بعضی از مادها نیاز به شرایط دیگری برای کارکردن دارند و راهی برای تشخیص دادن این ناسازگاری ها پیدا خواهند کرد. اگر شما بیشتر از یک ماد نصب شده دارید و به مشکل برخوردید، عوض کردن دستور بارگذاری به شما کمک خواهد کرد.
  • کاربران اکس‌باکس وان قادر به نشانه گذاری مادها به عنوان علاقه‌مندیشان هستند و می‌توانند آنها را مستقیماً از منو دانلود کنند. این مادها همچنین می‌توانند از سایت بتسدا دانلود شوند.
  • نهایتاً بخش «دستاوردها» در صورت استفاده از ماد غیرفعال خواهد شد. این قانون برای «ترافی» نیز صدق می‌کند. این اتفاقی جدیدی نیست همانطور که توسعه‌دهندگان نیز در این زمینه حق انتخاب دارند.

استفاده از مادها در اکس‌باکس وان هم اکنون در نسخه بتا قرار دارد و این ویژگی در تاریخ ۱۱ خرداد (۳۱ مه) نیز فعال خواهد شد.

کاربران پلی‌استیشن ۴ نیز قادر به دانلود مادها هستند اما تاریخی ذکر نشده است. اینطور گمان می‌رود که اکس‌باکس ابتدا در این بتای ۳۰ روز محک خواهد خورد. اما بتسدا تایید کرده است که در ماه‌های آتی این امکان عملی خواهد شد.

در کمتر از دو هفته بیش از یک میلیون ماد در رایانه‌های شخصی دانلود شده‌اند و با انتشار Creation Kit رقمی حدود ۱۲۳۲ ماد منتظر انتشار برای کنسول‌ها هستند.

 

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید