اسامی روسای اکتیویژن بلیزارد و الکترونیک آرتز در لیست برترین رهبران

۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۳

مجله تبلیغاتی ادویک لیستی از ۱۰۰ رهبر برتر در زمینه های بازاریابی ، رسانه و تکنولوژی منتشر کرد که تنها اسم دو نفر از مدیران صنعت بازیسازی در این لیست به چشم می خورد که شامل مدیر عامل اکتیویژن بلیزارد ، آقای بابی کوتیک (در جایگاه ۲۴) و مدیر عامل الکترونیک آرتز ، یعنی آقای ایندریو ویلسون (در جایگاه ۵۶) می شود.

ویژگی مد نظر تهیه کنندگان این لیست ، عملکرد سازمانی بوده است که شامل درآمد و گسترش ، مانند پشتیبانی مناسب از مصرف کننده می باشد. فاکتورهایی نظیر قابلیت های فردی جهت ایستادگی در مقابل رقبا و نظارت بر کارکنان نیز مد نظر بوده است. هدف این لیست نشان دادن پیشرفت این افراد نسبت به سال گذشته بوده است.

آقای کوتیک که بر ۹ هزار کارمند خود نظارت دارد توسط این مجله بدلیل تلاش های او برای تاسیس اکتیویژن بلیزارد به عنوان یک شرکت قدرتمند در حوزه سرگرمی و نه تنها به عنوان یک شرکت بازیسازی ستایش شده است. در سال گذشته شرکت اکتیویژن بلیزارد به تولید یک فیلم و یک بخش تلویزیونی اقدام کرد ، همچنین استدیوی سازنده Candy Crush را به قیمت ۵٫۹ میلیارد دلار خرید و فعالیت های دیگری از این دست داشته است.

در مورد آقای ویلسون ، این مجله معتقد است که او به عنوان مدیر عامل الکترونیک آرتز ، این شرکت را از بدترین شرکت آمریکا به سمت یک آینده درخشان هدایت نموده است. به عنوان فعالیت های وی می توان به عرضه موفقیت آمیز  Star Wars Battlefront که ۱۴ میلیون نسخه فروش داشت و همچنین تلاش های این شرکت برای ورود به فضای تلفن های همراه اشاره کرد. این شرکت هم اکنون ۸۴۰۰ کارمند دارد.

ساتیا نادلا به عنوان مدیر عامل مایکروسافت نیز در جایگاه ۳۹ قرار گرفت، فعالیت این شرکت در زمینه بازی کمتر بوده است.

در اینجا اسامی ۱۰ رهبر برتر ، از دید این مجله را می بینید :

  1. مارک زاکربرگ ، مدیر عامل فیس بوک
  2. لری پیج ، موسس گوگل
  3. تیم کوک ، مدیر عامل اپل
  4. رابرت ایگر ، مدیر عامل دیزنی
  5. ای. جی. لافلی ، مدیر عامل شرکت پروکتر اند گمبل
  6. برایان رابرتز ، مدیر عامل شرکت کامکست
  7. جف بزوس ، مدیر عامل آمازون
  8. مارتین سورل ، مدیر عامل دبلیوپی‌پی
  9. روپرت مرداک ، مسئول اجرایی استدیوی فاکس قرن بیستم و نیوز کورپوریشن
  10. ایندرا نویی ، مدیر عامل پپسی‌کو

 

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید