شکایت ۳٫۱ میلیون دلاری یکی از کارمندان اسبق ولو از این شرکت

۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۸

یکی از کارمندان اسبق شرکت ولو از این شرکت به اتهام اشتباه در خاتمه کار او، شکایت و ادعای خسارت ۳٫۱ میلیون دلاری کرده است.

این کارمند که مترجم زبان اسپانیایی این شرکت بوده است از سال ۲۰۱۲ درخواست دورکاری از شهر لُس آنجلس را می کند ، چراکه بدلیل عمل جراحی ، از لحاظ روحی قادر به ادامه کار بصورت حضوری نبوده است ، ولو نیز این درخواست را می پذیرد. مشکل از جایی شروع می شود که ولو وضعیت کاری او را از “استخدام” به “پیمانکار مستقل” تغییر می دهد ، در حالیکه او همان وظایف سابق خود را انجام می داده است.  عنوان “پیمانکار مستقل” که از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ به او داده شده طبقه بندی نادرستی برای او بوده است چراکه او از نظر قانونی کارمند محسوب می شده که به سبب این اشتباه ، او کلیه مزایای حالت استخدامی خود مانند بیمه سلامت یا مزایای اضافه کاری را از دست داده است.

اما این تازه شروع داستان بوده است.

شاکی مدعی است که سرپرست او از افراد جوان خواسته است که کارهای ترجمه ای را انجام دهند که به دروغ گفته شده بابت آنها هزینه ای پرداخت خواهد شد.
طبق توضیح شاکی ، این افراد جوان توسط قولی دروغین که توسط سرپرست او یعنی تورستن زابکا داده شده بود فریب خرده اند. از سویی آنها ساعاتی را اضافه بر ساعات پایه بدلیل این قول کار کرده اند و در نهایت تورنستن زیر قول های خود زده است.
شاکی توضیح می دهد که او از این موضوع و برخی رفتار ناشایست دیگر تورنستن ناراحت بوده و موضوع را با منابع انسانی در میان گذاشته است.
یکی از مشکلات و رفتار ناشایست که شاکی عنوان می کند این است که سرپرست او در محیط کاری از واژه “این” بجای “او” که ضمیری برای اشاره به اشیاء است و نه انسان ، استفاده کرده است.
این جریان مربوط به زمانی است که پس از مدت کوتاهی ولو قرارداد او را فسخ کرده است. بر طبق اعلام ولو علت اینکار تغییر مکان کار او به واشنگتن بوده که شاکی درخواست بازگشت به دفتر مرکزی در بلوو را کرده اما ولو آن را نپذیرفته است.

به عنوان تاثیر مستقیم این عوامل ، شاکی مدعی است که متحمل رنج هایی شده که هنوز هم ادامه دارند ، رنج هایی نظیر استرس، تحقیر، شرم، ناامیدی، خجالت، افسردگی، اضطراب، ترس و درد روانی و غم و اندوه که همه آنها توسط آزمایش قابل ارزیابی است.

بنابراین شاکی خواستار دریافت ۱ میلیون دلار بدلیل خسارت های عمومی ، ۱ میلیون دلار بدلیل قطع درآمد ، ۱ میلیون دلار بدلیل خسارت های خاص و ۱۵۰ هزار دلار بابت عدم پرداخت دستمزد واقعی خود از این شرکت شده است.

ولو به نوبه خود کلیه اتهامات را رد کرده است و اعلام کرد : “کلیه اتهامات تایید نشده شاکی رد می شود و هرگونه خسارتی چه بصورت کلی و چه بصورت جزئی ، بطور کلی نتیجه عمل شاکی بوده است.”

 

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید