به‌روزرسانی جدید اکس باکس وان برای اعضای پیش‌نمایش منتشر گردید

۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۶

امروز مایکروسافت به‌روزرسانی جدیدی برای اعضای پیش‌نمایش عرضه کرد. این به‌روزرسانی ویژگی‌های جالبی را به کنسول اکس باکس وان شما اضافه خواهد کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه با گیمفا همراه باشید.

این به‌روزرسانی هم‌اکنون در دسترس اعضای پیش‌نمایش است. احتمالا نیز شاهد عرضه عمومی آن در اواخر ماه مارس هستیم. در ادامه می‌توانید لیست کامل تغییرات را مشاهده کنید:

برنامه اسنپ اچیومنت باز می‌گردد: در به‌روزرسانی قبلی خود برنامه اسنپ اچیومنت را حذف کردیم چرا آن را به بخش Guide سیستم اضافه کرده بودیم. بسیاری از شما درخواست بازگشت آن را داشتید و بازخوردهای فراوانی را ارائه کردید، ما نیز به حرف شما گوش کردیم و برنامه اسنپ بار دیگر برمی‌گردد.

امکان بازگرداندن به تنظیمات کارخانه‌ای بدون حذف بازی‌ها و برنامه‌ها: از این پس شما این امکان را خواهید داشت که کنسول خود را به تنظیمات کارخانه‌ای خود بازگدانید و برنامه‌ها و بازی‌ها نیز حذف نمی‌شوند. برای اینکار ابتدا به بخش Settings رفته و بعد وارد System شوید و Console info & updates را انتخاب کرده و در آخر برروی reset console بزنید، در اینجا شاهد اضافه شدن گزینه جدیدی به نام Reset and keep my games & apps خواهید بود.

به‌روزرسانی کنترلر الیت اکس باکس وان: با این به‌روزرسانی شما می‌توانید حساسیت آنالوگ‌های (thumbstick) کنترلر الیت را تنظیم کنید.

اخیرا شاهد عرضه به‌روزرسانی جدیدی برای کنسول اکس باکس وان بودیم و حال تیم اکس باکس به‌روزرسان دیگری را آماده عرضه دارد. مهمترین افزونه این به‌روزرسانی، قابلیت خرید بازی‌های اکس باکس ۳۶۰ از طریق اکس باکس وان است. پیش‌تر شما برای خرید بازی‌های اکس باکس ۳۶۰ برای تجربه برروی اکس باکس وان، می‌باید آن‌ها را از طریق سایت رسمی اکس باکس خریداری می‌کردید؛ اما با انتشار این به‌روزرسانی شما می‌توانید به‌راحتی بازی‌ها را از طریق اکس باکس وان خریداری کنید. بلاگ اکس باکس درمورد این ویژگی چنین نوشت:

طرفداران بیش از ۳۰ میلیون ساعت را به تجربه عناوین اکس باکس ۳۶۰ برروی اکس باکس وان اختصاص داده‌اند پس طبیعتا بسیاری از طرفداران خواهان خرید بازی‌های اکس باکس ۳۶۰ برروی اکس باکس وان بودند. از این پس می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید. همانطور که بازی‌های اکس باکس وان را در فروشگاه کنسول‌تان خریداری می‌کنید، از این پس عناوین پشتیبانی شده اکس باکس ۳۶۰ را نیز به همان راحتی بخرید و بازی کنید.

همچنین در این به‌روزرسانی شما می‌توانید چت‌های گروهی خود را به توییچ منتقل نمایید.

اگر شما مشغول پخش بازی خود در توییچ هستید و همزمان نیز با دوستان خود در گروه (Party) خود صحبت می‌کنید، می‌توانید از کسانی که مشغول تماشای بازی شما هستند نیز اجازه دهید تا صحبت کنند. همچنین افرادی که در ویندوز ۱۰ مشغول تماشای بازی شما هستند هم می‌توانند در صحبت‌های شما شرکت نمایند.

در ادامه می‌توانید لیست کامل ویژگی‌های جدید را مشاهده کنید.

خروجی صدا را مشخص کرده و از هم جدا کنید: شما می‌توانید خروجی صدای گروه خود را انتخاب کنید. اسپیکر یا هدست و یا هردو بخشی از انتخاب‌های شما هستند که در بخش Settings و سپس Display & Sounds قابل دسترسی است.

طول مدت زمان ضبط بازی‌ها را شخصی سازی نمایید: براساس درخواست‌های بازی‌بازان، بسیاری از شما می‌خواستید طول مدت زمان ضبط بازی‌های خود را شخصی سازی کنید. هم‌اکنون به‌صورت پیش فرض مدت زمان ضبط بازی‌ها ۳۰ ثانیه است اما با این به‌روزرسانی شما می‌توانید بین ۱۵ ثانیه، ۳۰ ثانیه، ۴۵ ثانیه، یک دقیقه، ۳ دقیقه یا پنج دقیقه انتخاب کنید. این تغییرات در قسمت تنظیمات کنسول و سپس بخش Game DVR & streaming قابل دسترسی است.

اچیومنت‌های خود را در بخش Xbox Guide دنبال کنید: پیش‌تر برای مشاهده اچیومنت‌ها و دنبال کردن آن‌ها باید برنامه اچیومنت را به گوشه سمت چپ اسنپ می‌کردید اما حال با دو بار فشردن دکمه اکس باکس برروی کنترلر به‌راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید بدون آنکه برنامه جداگانه‌ای اسنپ نمایید.

پارتی‌ چت‌های ۱۶ نفره: پاییز گذشته ما تعداد نفرات چت‌های گروهی را از ۸ نفر به ۱۲ نفر ارتقا دادیم. این ویژگی در بین طرفداران به‌شدت محبوب شد و حال با این به‌روزرسانی، شما می‌توانید تا ۱۶ نفر را در چت گروهی خود داشته باشید.

اشتراک گذاری اچیومنت‌های اکس باکس ۳۶۰ برروی Activity Feeds اکس باکس وان: همانند اچیومنت‌های اکس باکس وان، حال اچیومنت‌های اکس باکس ۳۶۰ نیز برروی Activity Feeds شما همراه با توضیحات و تصویر گرافیکی خود به اشتراک گذاشته می‌شود.

اشتراک مستقیم لینک‌های وب و یوتیوب: از این پس شما می‌توانید لینک‌های وب و یوتیوب را به اشتراک بگذارید. لینک وب در مرورگر Edge اکس باکس وان باز شده و لینک یوتیوب نیز در برنامه آن. کاربران ویندوز ۱۰ نیز لینک‌ها در مرورگر پیش فرض خود اجرا می‌کنند.

مقایسه آواتارها: با این به‌روزرسانی شما می‌توانید آواتار خود را با آواتار افراد دیگر مقایسه کنید. می‌توانید ببینید آن‌ها لباس‌ها و لوازم خود را از کجا تهیه کرده و یا چگونه بدست آورده‌اند. برای مقایسه آواتارها پس از ورود به پروفایل فرد برروی Compare Avatars زده و مقایسه را انجام دهید.

 

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید