گیفت کارت
گیفت کارت

ارتقا رازآلود سخت افزار اکس باکس وان ربطی به باز کردن و تعویض قطعات ندارد

۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۰

سخت افزار کنسول اکس باکس وان ممکن است در آینده گونه ای از ارتقا را به خود ببینید اما این قضیه ربطی به باز کردن کنسول و تعویض قطعات نخواهد داشت.

آقای فیل اسپنسر به عنوان رئیس بخش اکس باکس در شرکت مایکروسافت به تازگی صحبت هایی در رابطه با قابل ارتقا بودن کنسول نسل هشتمی اکس باکس وان در آینده داشته اند. پس از این بحث همگان به این فکر فرو رفتند که چه کارهایی می شود در زمینه این تغییرات سخت افزاری انجام داد؟ حال پس از یک هفته آقای اسپنسر آمده اند تا شفاف سازی های لازم را انجام دهند.

ایشان اعلام کرده اند که کنسول اکس باکس وان به هیچ وجه مانند رایانه های شخصی ساختار پودمان (modular) به خود نخواهد گرفت. آقای اسپنسر گفته اند:

در بازخوردها متوجه شدم که می گویند “آیا من می توانم کنسولم را کامل از هم باز کنم و قطعات مورد نظر را جدا از هم ارتقا دهم؟” این برنامه ما نیست.

ایشان در ادامه جدیدترین قسمت از پادکست Major Nelson می گویند

قرار نیست هر بسته کنسول که توزیع می شود یک پیچ گوشتی را هم همراهش عرضه کنم.

به نظر می رسد که منظور آقای اسپنسر از ارتقا سخت افزاری، بحث ارائه امکانات جدید مانند اجرای بازی های اکس باکس 360 در اکس باکس وان است یا موردی مثل پشتیبانی پلی استیشن 4 از هدست واقعیت مجازی پلی استیشن وی آر. ایشان می خواهند که چنین چیزهایی بیشتر اتفاق بیافتد تا اینکه دائم شاهد چرخه آمدن کنسول های جدید باشیم که انتظار می رود هر هشت سال رخ دهد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید